Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Z1p - jest niesamowity
Właśnie odebrałem dwie rolki Velvii, z wycieczki nad Niagarę (zdjęcia na www powieszę za jakiś czas, na razie ładuję slajdy do rzutnika i szukam kleju do szczęki). Lwia część ujęć pstrykana na partyzanta, byle skadrować, byle w miarę prosto, na ślepo, w pyle wodnym, albo pod słońce, albo i to i to. Duże kontrasty, zmienna pogoda - z deesa bym wywalił chyba z 60% zdjęć, a nad resztą kisił się przy kompie.
Nie wiem, co skośni wsadzili w tym aparacie do mierzenia światła, ale mam jedno, słownie jedno ujęcie lekko prześwietlone. Na dwie rolki. Na automacie (Av), bez żadnych korekcji. Pudełka dziś otwierałem z duszą na ramieniu - a teraz i ja, i dusza otrząsamy się z szoku.

Po prostu respect, jak mawia dzisiejsza młodzież.

<flame mode>Niech ktoś mi teraz powie, że analogi wymarły.</flame mode>
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski, - co fakt to fakt....jak sobie przypomnegory snieg slonce w kadrze / mgly...
A potem takze inne dziwne sytuacje zdjeciowe....A Z1p moze ze 2-3 razy mnie "oszukal" Towspaniala puszka....- szkoda ze gripa nie mialem do niej :cry:
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Jest jeszcze jeden drobiazg: film ma trochę inną rozpiętość tonalną w porównaniu z cyfrą...
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Mam od niedawna, gripek w drodze ale juz widze, ze milutka rzecz... Cieszy mnie, ze tak fajnie naswietla - ja jeszcze nic z niego nie wywolalem:-) :oops:

Pzdr
Spinner
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
fotonyf, - oczywisce......co jakby zmienia tylko sytuacje przy powronaniu pentax cyfra vs pentax analog :mrgreen:
 

Dabrow  Dołączył: 21 Kwi 2006
fotonyf - tylko taka malutka uwaga - wrażliwość velvii na błędy naświetlenia jest imho mniejsza nawet niż matrycy.... Tu nie ma przebacz.

Jarek - ja do dziś nie mogę też się zebrać po czerwcowej przebieżce w Tatry gdy MZ6 poradził sobie bosko z kontrastami bieluśkiego w południowym słońcu sniegu, ciemniej zieleni i granatowego nieba.... Slajdy poezja (-;
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: Z1p - jest niesamowity
<flame mode>Niech ktoś mi teraz powie, że analogi wymarły.</flame mode>[/quote]
One są jak the Others. Tuż obok, czasem ktoś zostanie porwany i już nie wraca...


Gdy po raz pierwszy zobaczyłem, co MZ-5n potrafi, to mnie zatkało. Kolejny raz zatkało mnie, gdy zobaczyłem, co potrafi SMC-M 50/1.7. Że ja go wcześniej nie miałem :!: I teraz jestem kolejny raz na tym etapie - SMC-M 100/4 Macro. Skończę tylko pierwszą velvię, bo mam tylko "stykówki" z reali, co do których mam mieszane uczucia (las, ciemno, jak wiadomo, gdzie :mrgreen: ). Ale jestem już blisko zachwytu.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
to chyba jest właśnie efekt dodania dodatkowcych styków, które rozpoznają czy podpięto slajd czy negatyw ii co później uwzględniane jest w pomiarze światła - miał to chyba jeszcze z1 i mz-s
 

makar  Dołączył: 07 Sie 2006
fotonyf napisał/a:
Jest jeszcze jeden drobiazg: film ma trochę inną rozpiętość tonalną w porównaniu z cyfrą...

Autor pisze o Velvii a nie o negatywie...
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Ale Fotonyf jak tylko widzi, ze ktos chwali analoga to zachwycony z transparentem "analog rulezzzz" wkracza w watek lekko zaslepiony... :-P :mrgreen: :lol:
 
tomand  Dołączył: 17 Paź 2006
MZ-S
Hej,

Czy MZ-S jest tak samo dobry jak Z1p, czy moze jeszcze lepszy?

Pzdr,

Tomek
 

Dabrow  Dołączył: 21 Kwi 2006
leeeeeeeeeeeeeeepszy!


no to teraz moż ebędzie flejm (-;

[ Dodano: 2006-10-17, 14:58 ]
a czemu?

A bo choćby ma dedykowanego gripa (-;
i jest śliczny. Z1p jest tylko ladny. Ale MZ-S jest śliczny <wzdychacz po nocach>
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Z1p też ma dedykowanego gripa. Wniosek odrzucony.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cóż, Dabrow - jak widzisz nie opłaca się wyskakiwać przed orkiestrę. Zważywszy na fakt, że większość moderatorów ma Z-jedynki, podejrzewam, że będziesz szczęściarzem, jeśli zakończy się to tylko tygodniowym banem.
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: Z1p - jest niesamowity
Jarek Dabrowski napisał/a:
Właśnie odebrałem dwie rolki Velvii, z wycieczki nad Niagarę (zdjęcia na www powieszę za jakiś czas, na razie ładuję slajdy do rzutnika i szukam kleju do szczęki). Lwia część ujęć pstrykana na partyzanta, byle skadrować, byle w miarę prosto, na ślepo, w pyle wodnym, albo pod słońce, albo i to i to. Duże kontrasty, zmienna pogoda - z deesa bym wywalił chyba z 60% zdjęć, a nad resztą kisił się przy kompie.
Nie wiem, co skośni wsadzili w tym aparacie do mierzenia światła, ale mam jedno, słownie jedno ujęcie lekko prześwietlone. Na dwie rolki. Na automacie (Av), bez żadnych korekcji. Pudełka dziś otwierałem z duszą na ramieniu - a teraz i ja, i dusza otrząsamy się z szoku.

Po prostu respect, jak mawia dzisiejsza młodzież.

<flame mode>Niech ktoś mi teraz powie, że analogi wymarły.</flame mode>


Tez regularnie foce slajdy, ja mam PZ1, robie glownie Velvie 100F i Provie 100-F ale i Kodaki G sa niezle i uwazam ze slajd jest duzo ciekawszy. A skany po 4000dpi i odpowiedniej obrobce,sa b ostre i bez ziarna, ostatnio sobie opracowalem metode obrobki w PS i NI i efekty sa swietne, A3+ bez zadnej interpolacji, nie to co wstretne 6M dslry....:) O pokazie nie wspomne, tu zero konkurencji jest.
Alek
PS Robiles cos z 77 na slajdach?Miales wyslac mi sample, a moze teraz z Velvi po skanie?
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
Jarek przyznaj się... chcesz sprzedać tego Z1P i właśnie wziąłeś się za przygotowanie rynku ;-)

pozdrawiam,
dialer
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Z1p ładny? Tej jednej cechy muszę mu, niestety, odmówić. Choć to oczywiście moje subiektywne odczucie.

P.S. Następny kontakt, jak mi zdejmą bana. :-|
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: Z1p - jest niesamowity
Alek napisał/a:

Robiles cos z 77 na slajdach?Miales wyslac mi sample, a moze teraz z Velvi po skanie?

Nie, nie robiłem. Jeszcze. Kolorowa jesień idzie, więc pewnie już niedługo.

[ Dodano: 2006-10-17, 09:42 ]
dialer napisał/a:
Jarek przyznaj się... chcesz sprzedać tego Z1P i właśnie wziąłeś się za przygotowanie rynku ;-)

Dalibóg! Przejrzał mnie!
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Heh Dabrow - wyobraz sobie, ze Spinner wlasnie MZ-Sa zamienil na Z-1p... :mrgreen: No ale on inny jest... ten Spinner - wogole i stare szkla jakies lubi... :-P

Pzdr
Spinner
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja też nie sprzedam swojego Z1. Gdzieś kiedyś czytałem, że algorytm naświetlania różni się w Z1 i Z1p. Ponoć ten pierwszy lepiej naświetla cienie a drugi bardziej dokładnie naświetla "na światła". Ponieważ focę raczej na negatywach to mi to odpowiada. Pozdrawiam.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach