mainevent7777  Dołączył: 18 Sty 2008
Pytanko Optio V10
Witam wszystkich :), to mój pierwszy pościk, inauguracyjny :) Od razu zaznaczę, że pojęcie o aparatach i fotografii mam takie jak większośc tutaj o fizyce molekularnej - zerowe. No ale do rzeczy :
Od wczoraj stałem sie (chyba) szczęśliwym posiadaczem Pentaxa Optio V10. Pierwsze fotki popłynęły chwilke po zakupie, kolejne w drodze do domu , i reszta juz w chatce. No i po wrzuceniu ich na kompa, hmmm... no właśnie co ?, chyba byłem trochę rozczarowany. Nie najlepsza ostrość i jakoś mało "żywe" kolory jak na moje amatorskie oko. Fotki robiłem głównie w trybie auto. I tu pojawiają się moje pytania:
1. Czy wszystkie kompakty w tej cenie i w tej klasie tak mają ?
2. Czy jest szansa na zrobienie na prawdę ładnej fotki , tylko jest to kwestia ustawień manualnych ?
3. Jakie ogólnie macie zdanie o tym modelu i opinie. Na forum jakoś nie wiele znalazłem na ten temat (sorry jeśli pominąłem cosik)
4. Obróbka zdjęć na kompie ma sens ? Daje to dobre efekty ? Np. załączonym oprogramowaniem.

Chyba wszystko jak na teraz, znając życie urodzą mi się kolejne pytania jak już się wyloguję :P

Proszę o odpowiedz i porady. Dzięki, pozdro.

 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
1. Tak.
2. Niekoniecznie.
4. Tak. Niekoniecznie.

A czytałeś instrukcję?
 
mainevent7777  Dołączył: 18 Sty 2008
Krótko i na temat widzę :)
Instrukcja jak dla mnie zawiera suche fakty niekoniecznie mające odzwierciedlenie w rzeczywistości, przynajmniej jeśli chodzi o samo robienie zdjęć. Mimo to cały czas zgłębiam jej tajemną wiedzę:)

Może ktoś by rozwinął wypowiedz kolegi :p no i jesczze pytanie nr 3 :)

Pozdro
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
mainevent7777, przede wszystkim pokaż tutaj zdjęcia, które Ci się nie podobają. Jesli możesz (i umiesz) to nie usuwaj z nich Exifów.
 
mainevent7777  Dołączył: 18 Sty 2008
Ok fotki postaram się wrzucić w miarę szybko, jeśli wogóle domyślę się jak to zrobić :P
Natomiast zabijcie mnie, a i tak nie wiem co to są Exify i jak mam zrobić żeby zostały.
 

JSW  Dołączył: 20 Lip 2006

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach