sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cyfranki Pentaxa sprzedaja sie niezle... w Japonii
Oczywiscie nie sa to (jeszcze) poziomy sprzedazy najpopularniejszych modeli Canona czy Nikona, ale jednak niezle, bo na poziomie D70s i lepiej od Olympusa czy Konici Minolty. Dane z ostatnich tygodni kwietnia.

Zrodlo: http://bcnranking.jp/flash/09-00007771.html
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Witam,

Super! Pentax jesnak sobie radzi, ja jestem zaskoczony tak slabym wynikiem Olympusa - sprzedawany z dwoma obiektywami za niecale 3k pln... sadzilem, ze maja duzo wieksza sprzedaz! Dziwi tez nieobecnosc KM... ktos wie moze co jest na pozycji 8?

Sylwiusz, czy ta tabelka obrazuje spzredaz w Japonii, czy to jest jakies globalne zestawienie?
- wlasnie sobie doczytalem tytul :) Pozostaje miec nadzieje, ze nastepny model bedzie bardziej konkurencyjny a i u nas moze bedzie podobnie.

Pozdrawiam,
Jerz

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Pozycja 8 to Minolcia z D5D.
Sądzę, że dotyczy to raczej sprzedaży w Japonii (na podstawie postó migracyjnych kolegów z forum).
 

Piotrek  Dołączył: 20 Mar 2006
teraz to juz raczej Sony, a nie KM. Wydaje sie ze 3 kolumna to cena sprzedazowa w jenach. Dlatego mnie nie dziwi fakt, ze Olympus w tej cenie zajmuje gorsze pozycje. Jakby zeszli do 610 jenow - pewnie sprzedawalby sie lepiej. Czwarta kolumna to hyba data wprowadzenia do sprzedazy. I tu na pewno cieszy wysoka pozycja DL2. Ciekawe tylko za jaki czasokres (tydzien, miesiac, kwartal) te dane odpowiadaja.

Sprawdzilem na zrodlowej - wydaje sie, ze jest to za okres pazdziernik-kwiecien. Wiec te 10% jakie posiada Pentax to niczego sobie wynik.

Legenda:
Granatowy - Canon
Magenta - Nikon
Niebieski - Olympus
Purpura - Sony (Konica-Minolta)
Zolty - Pentax :)

A zwroccie uwage, ze Canonowi spadalo, ale wprowadzenie na rynek EOS 30D (marzec 2006) pozwolilo na powrot na wyrazna czolowa pozycje? Podobnie Nikon - z modelem D200 (grudzien 2005) osiagnal 50% udzial w sprzedazy - dal znaczacy, ale chwilowy wzrost sprzedazy (po czym sprzedaz wrocila dostarego poziomu). Z dalszejanalizy wynika, ze Pentax i Olympus trzymaja swoj poziom sprzedazy niezaleznie od wprowadzenia nowego modelu (moze bardziej Pentax niz Olympus - ktory mial rowniez skok w sprzedazy po wejsciu E-500). Najbardziej zadziwia (a moze i nie zadziwia) spadek KM - moze po zapowiedzi pozegnania sie z dzialem foto klienci odwrocili sie od tej marki?
Sylwek? Ty chyba tez? :)
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Niewiele wiemy o metodologii - to sa same body? Jesli tak, to Piotr masz racje, ze Olympus jest tam bardzo drogi - ale w takim razie nie odzwierciedlalo by to najlepiej sprzedazy zestawow (z kitem lub dwoma obiektywami). W tabelce od Sylwiusza jest udzial w rynku w ostatniej kolumnie, jesli to jest ilosciowo, to wtedy mniejsze znaczenie ma to, czy aparaty sa sprzedawane z obiektywami. Z drugiej strony jesl ta sa dane wartosciowe, to ciekawe jaki wplyw mialy dodawane (czasami bardzo tanio) kity i czy sa wliczone w cene?

Ciekawa jest tez zaleznosc miedzy sprzedaza Nikona i Canona - wiekszosc decyzji to wlasnie decyzja ktora z tych marek wybrac. I tu w sumie optymistyczna wiadomosc dla pentaxa, ze ma mniej wiecej staly udzial w rynku - niezaleznie od walki gigantow na gorze :)

I cos co mnie jeszcze dziwi: wszystkie marki poza pentaxem zapisywane sa japonskimi znaczkami... dlaczego?? :)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Pozycja 8 to Minolcia z D5D.
Sądzę, że dotyczy to raczej sprzedaży w Japonii (na podstawie postó migracyjnych kolegów z forum).

Tak, dokladnie to dane z Japonii.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Piotrek napisał/a:
teraz to juz raczej Sony, a nie KM. Wydaje się ze 3 kolumna to cena sprzedazowa w jenach. Dlatego mnie nie dziwi fakt, ze Olympus w tej cenie zajmuje gorsze pozycje. Jakby zeszli do 610 jenow - pewnie sprzedawalby się lepiej. Czwarta kolumna to hyba data wprowadzenia do sprzedazy. I tu na pewno cieszy wysoka pozycja DL2. Ciekawe tylko za jaki czasokres (tydzien, miesiac, kwartal) te dane odpowiadaja.

Z tego co widzialem to za kwiecien, ale pokazany przez Ciebie wykres pokazuje, ze Pentax poki co trzyma w miare stala pozycje.

Cytat
Sprawdzilem na zrodlowej - wydaje się, ze jest to za okres pazdziernik-kwiecien. Wiec te 10% jakie posiada Pentax to niczego sobie wynik.

Pazdziernik-kwiecien to wykres, tabelka dotyczy sprzedazy miedzy 17 a 23 kwietnia tego roku.

Cytat
A zwroccie uwage, ze Canonowi spadalo, ale wprowadzenie na rynek EOS 30D (marzec 2006) pozwolilo na powrot na wyrazna czolowa pozycje? Podobnie Nikon - z modelem D200 (grudzien 2005) osiagnal 50% udzial w sprzedazy - dal znaczacy, ale chwilowy wzrost sprzedazy (po czym sprzedaz wrocila dostarego poziomu). Z dalszejanalizy wynika, ze Pentax i Olympus trzymaja swoj poziom sprzedazy niezaleznie od wprowadzenia nowego modelu (moze bardziej Pentax niz Olympus - ktory mial rowniez skok w sprzedazy po wejsciu E-500).

Zwroccie uwage na jeszcze cos innego - marginalny udzial aparatow FF w sprzedazy nawet po wprowadzeniu "taniego" 5D. Mysle,z e razem z 1Ds maja najwyzej 5% sprzedazy, czyli na 950000 sztuk sprzedanych aparatow z matryca APS-C lub 4/3 sprzedaje sie zaledwie 50000 sztuk FF. Chyba nie musze mowic, ktora grupa aparatow juz obecnie ustanawia przyszly standard dla cyfranek? ;-)

Cytat
Najbardziej zadziwia (a moze i nie zadziwia) spadek KM - moze po zapowiedzi pozegnania się z dzialem foto klienci odwrocili się od tej marki?
Sylwek? Ty chyba tez? :)

Tak, to prawda jak widac po mojej stopce :-P Ale powiem szczerze, ze to troche tak jakbym przeczul nadchodzaca burze, bo decyzje o powrocie syna marnotrawnego podjalem sporo zanim pojawila sie informacji o pozegnaniu z marka KM w swiecie fotografii.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jak wejdą nowe korpusy to "zółty" będzie w miejscu "granatowego" :mrgreen: ... no ostatecznie w miejscu "magenty" 8-)
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
trzecia pozycja w tabelce to piksele w aparatach.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Piotrek napisał/a:
teraz to juz raczej Sony, a nie KM. Wydaje się ze 3 kolumna to cena sprzedazowa w jenach. Dlatego mnie nie dziwi fakt, ze Olympus w tej cenie zajmuje gorsze pozycje. Jakby zeszli do 610 jenow - pewnie sprzedawalby się lepiej.
(...ciach...)


To nie może być 610 jenów. Kurs jest 100 jen za 2.70 zł.
 

Piotrek  Dołączył: 20 Mar 2006
Piotrze B., nasz szpiegu w Japonii, dzieki za uwage. Mam nadzieje ze bedziesz nam podrzucal jakies gorace tlumaczenia z japonskich newsow
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Tak, to prawda jak widac po mojej stopce Ale powiem szczerze, ze to troche tak jakbym przeczul nadchodzaca burze, bo decyzje o powrocie syna marnotrawnego podjalem sporo zanim pojawila się informacji o pozegnaniu z marka KM w swiecie fotografii.


Ja bardzo sie ciesze z tego, ze jestes z nami!
Jednak trzeba pamietac, ze "po nocy przychodzi dzien, a po burzy spokoj[...]", wiec jesli dosyc awaryjne korpusy KM, stanal sie mniej awaryjne w wydaniu Sony. A ten chcac zgodnie z zapowiedziami zaatakowac rynek profesjonalny zbombarduje rynek, korpusami o fenomenalnych parametrach i szklami spod znaku Carl Zeiss na abagnecie Minolty o jakosci 16-45/4 albo lepszej to nie bedziesz zalowal??
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
psyt napisał/a:
Ja bardzo się ciesze z tego, ze jestes z nami!

A to milo czytac :-) Mi jest milo byc z Wami, a jako ze bylem od niemal zawsze i nigdy nie opuscilem, to zawsze stanowilo argument za powrotem w sensie sprzetowym ;-)

Cytat
Jednak trzeba pamietac, ze "po nocy przychodzi dzien, a po burzy spokoj[...]", wiec jesli dosyc awaryjne korpusy KM, stanal się mniej awaryjne w wydaniu Sony. A ten chcac zgodnie z zapowiedziami zaatakowac rynek profesjonalny zbombarduje rynek, korpusami o fenomenalnych parametrach i szklami spod znaku Carl Zeiss na abagnecie Minolty o jakosci 16-45/4 albo lepszej to nie bedziesz zalowal??

Nie. Tym bardziej, ze to co sie zapowiada w stajni Pentaxa wyglada doskonale, powiedzialbym tak przelomowo jak wprowadzenie korpusow AF ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach