tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
sony...
Oto jak księgowy Sony pomyślał:
http://wiadomosci.onet.pl...0,686,item.html

zrozumiałe jest, że wycofuje się mało rentowną produkcję, bo i po co to ciągnąć, ale zdaje mi się, że telewizory LCD "pomału" wypierają już kineskop, plazma jest nadal zbyt droga... Produkcją czego Sony chce się zajmować??? Co z elektroniki może podbić rynek, przecież przejęcie Minolty jest tylko połowicznym sukcesem.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
tref napisał/a:
Co z elektroniki może podbić rynek, przecież przejęcie Minolty jest tylko połowicznym sukcesem.


Może będą produkować coś z bagnetem K? :lol:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
tref napisał/a:
przecież przejęcie Minolty jest tylko połowicznym sukcesem.

Na forum Minolty uważają akurat inaczej. Mi trudno jest powiedzieć jak to wygląda, lecz życzę Minolciarzom jak najlepiej. Ich przecieki wspominają coś o nowych puszkach, w tym być może z FF 20MPxl.
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Jakoś w to ostatnie średnio mi się chce wierzyć. W FF nawet Nikon nie wchodzi mając całą linię szkieł a co dopiero Sony, które musiałoby wypuścić nowe szkła. Jak na razie to ogólnie deficyt obiektywów mają. Ja im dobrze życzę, ale FF wydaje mi się tylko takim gadaniem dla gadania. Ile osób ma canony 1D lub 5D? Paru profi, paru zamożnych maniaków i może paru skrajnych onanistów. Kto z nich kupi jakieś Sony z ograniczonym systemem szkieł i akcesoriów?
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Co prawda jestem dość zaciekłym anty-fanem ekranów LCD [nadal nie sięgają pięt dobremu CRT], ale szkoda, że jedna z najbardziej kreatywnych firm w branży elektronicznej się z tego wycofuje, bo spowolni to postęp technologiczny LCDków i dłuzej będziemy musieli poczekać, aż w końcu pojawią się jakieś ekrany godne zakupu [dobre do czegoś poza biurem do wyświetlania Łerda].
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Slava, to, kto kupi zależy od ceny. I oczywiście od marketingu. Skoro Sony produkuje matryce, to może sobie zaśpiewać dowolną cenę. Monolta jednak natłukła wystarczającą ilość szkieł, by spokkojnie można było zaczekać na obiecane Zeissy.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
fotonyf napisał/a:
Może będą produkować coś z bagnetem K?

proszę, tylko nie to! Z dala od Pentaxa. Sony to fajna firma, która co jakieś 3-4 lata utapia ogromne pieniądze w odszkodowania dla kogoś, bo myśli,że jak jest potentatem to wszystko mu wolno (włącznie z bezprawnym wykorzystywanie czyichś patentów). Ostatnio było to PS2, za które zapłacili 80 mln $ (no w sumie co to za kwota-duże lody). Myślę, że odległość Sony od Pentaxa (w sensie kooperacji innej niż kupowanie swoich podzespołów) powinna być utrzymywana na granicy... galaktyk - dla bezpieczeństwa. Teraz czekam tylko, kiedy okaże się,że "zagospodarują" patent konkurencji fotograficznej, a potem zwiną produkcję lustrzanek jako mało opłacalną. Ale Minolciarzom życzę jak najlepiej (się wycofać z tego systemu, póki się ta nowość sprzedaje i ludzie gadżety odkupią).
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu, aile te zeissy beda kosztowac....
Wiesz nie sadze zeby bylo wielu takich ludzikow jak SEAL ktory wczoraj mial wlasnie najnowsza M8 cyfrowa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
tref, ja tam sie nie znam ii nie mam żadnych danych na ten temat, ale jakie jest prawdopodobieństwo, że Samsung, którego ambicją jest być absolutnym potentatem, nie robi podobnie?
 

gorky  Dołączył: 24 Kwi 2006
Marooned napisał/a:
spowolni to postęp technologiczny LCDków i dłuzej będziemy musieli poczekać, aż w końcu pojawią się jakieś ekrany godne zakupu

Na to nie licz.
Niestety technologia LCD jest raczej bez przyszlosci - jestesmy w okolicach kresu mozliwosci ekranow cieklokrystalicznych...
Bylo o tym wiadomo od dawna, a producenci - w celu zapewnienia sobie zbytu - lozyli na marketing co najmniej tyle pieniedzy co na rozwoj technologii.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Monolta jednak natłukła wystarczającą ilość szkieł, by spokkojnie można było zaczekać na obiecane Zeissy.

Ciekawe gdzie będą te Zeissy produkować. Też u Cosiny jak te do Nikona?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Samsung zainwestował w P, ale jak do tej pory 9mam nadziję nie będzie to ten pierwszy raz) nie miał poważnych wpadek. Poza tym widać, że robią Pentaxowi konkurencję w postaci swojego body i szkieł (ale kiedyś też były inne szkła-hanimex, cosina, itp. oraz masa korpusów z mocowaniem K) i Pentax przetrwał. Co innego Sony - zaczęło produkować aparaty, bo to elektronika, a oni właśnie elektroniką się zajmują-pojęcie bardzo szerokie. Nadażyła się okazja i kupili markę, a teraz do tego dołożą swoją ideologię. Tak myślę, a Samsung- niby podobnie, ale jednak ciągnie dwie marki S i P. I oby jak najdłużej!!!!!!!!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach