sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Najczęściej zadawane pytania - v0.01
Póki co "under construction", ale sądzę, że się szybko ten wątek rozrośnie w siłę :-> .

DO MODÓW i ADMINÓW: mimo, że jestem autorem tego wątku wszelka inwencja twórcza w tym temacie mile widziana ... oczywiście bez przesadyzmu :-) Jakbyście zobaczyli coś ciekawego co warto byłoby tu umieścić to wrzucajcie. Moja propozycja jest jedynie taka, aby tak redagować pytania i odpowiedzi aby były możlwie najprostrze, jasne i jednoznaczne.

FORUM PENTAX@PL
1.
2.

APARATY
1.
2.

OBIEKTYWY & AKCESORIA
1. Od którego numeru seryjnego lampa Sigma 500ST współpracuje z K100D/K10D?
- Od numeru 8063038

2.

 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
tref, żeby nie było to pomysł naszego niezastąpionego Micha, który jedynie moja skromna osoba, w związku z posiadanymi uprawnieniami, wcieliła w życie. Poza tym jak coś ciekawego chcesz wstawić to po prostu edytuj od razu główny post :->
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Proszę o opinie, czy taka forma pytań -odpowiedzi odpowiada najnowszym użytkownikom, czy też mam coś zmienić?
[pytania i odpowiedzi generuję póki co z głowy, więc forma może ulec modyfikacji]
Ten dział jest moderowany, Wasze uwagi będą widoczne tylko dla adminów/modów. Przeczytamy i tygodniu skasujemy [tu prośba do adminów - proszę przez tydzień nie akceptować/odrzucać napisanych uwag]


1. Co łączy systemy: Pentax 110, K, 645, 67 ?

Systemy te łączy producent - Pentax.
Pentax 110 LINK
wątki z forum:
link

bagnet K - mocowanie obiektywów, które powstało w 1975 roku jako następstwo M42. Stosowane w popularnych lustrzankach małoobrazkowych.

Pentax 645 - średni format [6x4,5cm], korpusy 645, 645N, 645NII

Pentax 67 - średni format [6x7cm], korpusy 6x7, 67, 67II



2. Czy obiektywy z różnych systemów Pentaksa można podpinać do różnych korpusów?

Pentax 67 - obiektywy tego systemu można poprzez specjalne adaptery mocować do systemu P645 oraz do korpusów z bagnetem K.

Pentax 645 - Obiektywy tego systemu można poprzez adapter mocować do korpusów z bagnetem K.

Bagnet K - do korpusów z tym bagnetem można mocować szkła z gwintem M42 poprzez specjalne przejściówki K->M42

Pentax 110 - obiektywy z tego systemu nie nadają się do podłączenia do żadnego z powyższych!



3. W moim K100D / K10D coś stuka przy zmianie położenia z pionowego na poziome. Czy mam się martwić?
Testy użytkowników naszego forum wykazały dwie możliwości występowania takiego stanu rzeczy:
- w środku stuka paluszek filipińskiej dziewczynki składającej korpus w fabryce
- "That is the SR unit moving around. It is free moving until the moment of the exposure." [źródło: Pan z Pentaksa]
poczytać można tu-> LINK


4. Jak wymienić matówkę w K10d? LINK

 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
K20D - specjalny dział pytań

1. Czy można kręcić filmy używając dSLR Pentaksa?
Pośrednio tak. K20D umożliwia robienie filmów poklatkowych. Serię zdjęć należy samodzielnie połączyć w film [poza aparatem]. Aparat nie nagrywa dźwięku!
Przykładowe filmiki - Sample
Żaden wcześniejszy korpus [ani też równolegle zaprezentowany K200D] nie ma opcji robienia zdjęć seryjnych z taką częstotliwością!

2. Czy grip D-BG2 pasuje do K10D i do K20D?
Tak, grip ten pasuje do obu korpusów.
 
gdansk_23  Dołączyła: 16 Cze 2008
jak usunąć swój profil z forum pentaxa?
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
gdansk_23, trzeba napisać do któregoś z administratorów [tych brązowych - czyli tref, alkos, dzerry]
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
U mnie tref i dzerry są niebiescy, a alkos czarny. SubsliverRed.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
dybon, właśnie dlatego podałam do kogo się może koleżanka zwrócić.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach