xonil  Dołączył: 24 Wrz 2006
*ist anlogowy
Witam!
Już wkrótce będę miał analogowego pentax'a *ist. Bardzo jestem ciekawy opinii o nim. Jak tylko przetestuje to napisze coś od siebie. Ktoś w ogóle posiada ten sprzęt?
Pozdrawiam
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
*ist'a nie miałem, więc się nie wypowiem, ale Twoje fotki są spoko :->
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Napewno ma go Wiktor ale rzadko tutaj zaglada.. ogolnie plastikowa wydmuszka z malym wizjerem :-P ale ma sporo fajnych fjuczerow...

Pzdr
Spinner
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Spinner napisał/a:
plastikowa wydmuszka z malym wizjerem


Spinnera nie słuchaj! Ma alergię na plastik i chyba dużą wadę wzroku... ;-) A co do *ist to sorki, nie pomogę bo się nie znam.
Pozdrawiam,
Ryszard
 
xonil  Dołączył: 24 Wrz 2006
Tref: dzieki
Ryszard i spinner: Ja wzrok mam dobry to może dam rade. Wczesniej miałem z-70 więc plastik mi nie obcy ;-) .
 

wiktor33  Dołączył: 19 Kwi 2006
… Napewno ma go Wiktor ale rzadko tutaj zaglada..

Jesli to o mnie mowa, to…niestety nie mam go. Bylo o nim duzo na starym forum, o ile dobrze pamietam - same superlatywy.

pozdrawiam
Wiktor33

MX, P-30T, MZ 5n, MZ 5, ME, Z-1p, 67, *ist Ds
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Nie, nie Ty - Wiktor Pakuła :mrgreen:

Ale Ciebie rad jestem, ze tutaj wize - Stara Gwardia sie pokazuje... :!: :shock:

Witaj :!: :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 
xonil  Dołączył: 24 Wrz 2006
Ja w końcu dostałem paczkę.
Pierwsze wrażenie:
JAKI ON JEST MAŁY!!!!!
Zawsze miałem do czynienia z "dużym" sprzętem. Będę musiał się przyzwyczaić.
Z wyglądu b. ładny.
Ma jedenaście punktów autofocus ale żeby przejść z jednego do drugiego trzeba strzałek naciskać. Nie jest to taki tragiczne aczkolwiek zawsze mogło by być lepiej.
Nie wypowiem się jeszcze o sposobie mierzenia światła bo nie wywoływałem jeszcze nic. Kupiłem na Ukrainę slajd więc jak wrócę to wam powiem jak się sprawdził (aparat oczywiście :-P ). Ma dwukrotną multiekspozycje (mogli się wysilić i chociaż trzykrotna zrobić...), na której mi bardzo zależało. Przyjemnie mnie zaskoczył wyświetlacz, który można podświetlić jeśli się chce. Jest on duży i wszystko na nim widać. Co do wizjera to jest większy niż w z-70 a poza tym ma korekcje wady wzroku.
Podsumowując z zakupu jestem bardzo zadowolony zwłaszcza że kupiłem po okazyjnej cenie na wyprzedaży :mrgreen: .
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
xonil napisał/a:
Co do wizjera to jest większy niż w z-70 a poza tym ma korekcje wady wzroku.


Gratuluje swietnej autohokuspokusowej kamerki, aczkolwiek wedlug danych ma ona mniejszy wizjer (0,7x) niz z-70 (0,77x). To byl zreszta drugi powod, tuz po wykastrowanym bagnecie, przez ktory sprzedalem swoja...
 
xonil  Dołączył: 24 Wrz 2006
hmm... no cuż dziwne. Jak położe je obok siebie to wizjer z z-70 wydaje się mniejszy :lol: .
To jakis podstęp :-P
 
Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
No cóż. Aparat miał to nieszczęście iż wszedł do produkcji jako ostatni analog Pentaxa, kiedy zainteresowanie przeszło na DSLRy. Dlatego na forum nie był nadto analizowany, powiem wprost przeszedł bez echa. W ubiegłym roku znzjomr z pracy kupił *ista w Hamburgu z dwoma kitami bez pierscienia przysłon i kiedy przyniósł go do biura wzbudził sensację. Mały , bardzo wyprofilowany kształt, w ręku leży jak wiekszość konsumpcyjnych DSLRów. Wyposażony bosko, żeby wspomnieć tylko 9 krzyżowych punktów AF, Pttl lampy, PGOitd. Pstrykałem nim na sucho i mnie urzekł.Ów kolego juz nie pracuje w mojej firmie, ale podobno jest widoczny jak dziesiątkuje krajobrazy tą lustrzanką. *ist otrzymał bardzo wysokie oceny w teście Foto Kuriera z lata 2003 pokonując Eosa 300V, Minoltę alfa SweetII i nieznacznie tylko dzięki zbyt dużej cenie przegrał z Nikonem F75/ nie może byc inaczej skoro F75 wygrywa w rankingu EISA/ Dużo przepięknych ujęć życzy pentaxomaniak Piotr G.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach