indianin  Dołączył: 30 Gru 2007
odklejona guma na obiektywie
czy ktoś miał kiedyś problem z odklejoną gumką na pierścieniu obiektywu? czas i temperatura troszkę rozciągnęły ową gumę przez co odstaje i co by nie mówić- przeszkadza.
zakupiłem na allegro w dobrej cenie i jestem z niego zadowolony, ale ktoś ukrył tę wadę używając taśmy dwustronnej, co jest raczej nietrwałym rozwiązaniem.
W serwisie FOTO poradzili mi wyciąć nadmiar i przykleić jakimś elastycznym klejem.
co radzicie?

sorry za jakość foty, nie będę się tłumaczył mimo że moja to wina O_O
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
indianin napisał/a:
W serwisie FOTO poradzili mi wyciąć nadmiar i przykleić jakimś elastycznym klejem.


to wlasnie mialem napisac



jakos zapierajaco dech w piersiach nie wyglada wiec pewnie nie nadszarpnie to za bardzo jego walorow estetycznych ;-)

albo wiem sprobuj go schlodzic tak zeby sie skurczyl i wtedy go klejem ! moze zadziala, tylko nie wkladaj do zamrazarki bo cos sie moze na soczewkach pojawic...

jak sie da sciagnac to sprobuj schlodzic samam gume
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
indianin napisał/a:
używając taśmy dwustronnej, co jest raczej nietrwałym rozwiązaniem.

IMHO dobra taśma dwustronna to bardzo trwałe rozwiązanie (i odwracalne!).
 

jojoko  Dołączył: 29 Mar 2007
Proponuję taką do podklejania dywanów, a nie zwykłą ze sklepu papierniczego
 

Hakro  Dołączył: 25 Gru 2007
j/w, najlepiej rozciąć ten pierścień gumy i podkleić całkowicie od spodu ciut grubszą taśmą, a potem przyciąć zpowrotem by pasowało i dokładnie zakleić. może i późniejszy minimalny odstęp dałoby się jakoś zlikwidować?
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Mi sie kiedys w starej 50/1.7 odkleilo, tylko ze od razu potraktowalem go butaprenem zanim sie rozciagnal.
 

indianin  Dołączył: 30 Gru 2007
thx za rady :-B
gumę zdjąłem, już siedzi w lodówce
poszukam jakiegoś odpowiedniego kleju w OBI
jak się nie uda to faktycznie taśma dwustronna pozostaje.

ps. może i nie wygląda na pierwyj sort ale fotki ładne kreśli :p :-D
 

szajba  Dołączył: 15 Sty 2008
W sklepie motoryzacyjnym możesz dostać dwustronną taśmę do klejenia np. ozdobnych listew do karoserii samochodu. Są dostępne różne długości i szerokości. Dobrze trzyma i jest elastyczna. Polecam ;-)
 

indianin  Dołączył: 30 Gru 2007

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach