eR  Dołączył: 24 Kwi 2006
  kompakt + WiFi
Częśc Ekipo.

dostałem zadanie zgłębienia tematu: mały kompakcik (dowolnego systemu) który obsługuje WiFi. Mamy w dziale 14 osób, i często używamy aparatu... Kabel ma to do siebie, że zapomniany w gnieździe często je uszkadza... tak już nasze lajkoniki uszkodziły dwa aparaty. I nie możemy ich tego oduczyć... dlatego WiFi rozważamy.

moje pytanie jest takie: czy ktoś z Was ma doświadczenie z takim cudami techniki? jak toto jest widziane przez komputer?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Powinieneś chyba zadać to pytanie na forum Nikona. Oni mają w swych kompaktach stanowczo Więcej Ficzerów.
 
sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
Re: kompakt + WiFi
eR napisał/a:
moje pytanie jest takie: czy ktoś z Was ma doświadczenie z takim cudami techniki? jak toto jest widziane przez komputer?


No miałem przez prawie rok Coolpixa P1.
Zaczniemy od tego, że jest to ciekawostka i bezsensowny gadżet.
Dlaczego? Ano dlatego, że na jednym akumulatorze mogłem zrobić kilkaset zdjęć.
Ale jeśli zrobiłem kilkadzieścia i chciałem je zgrać przez WiFi to może prądu starczyło.
Szybkość transferu ... hmm... wydrukowanie i zeskanowanie byłoby szybsze.
No i jeśli aparat pokaże, że akumulator nie jest pełny to możesz zapomnieć o WiFi.

A zalety?
WiFi skojarzone z AP działa bardzo dobrze.
Bez AP to już jest fajnie tylko jeśli komputer ma na sztywno przypisany adres. Bo inaczej aparat zgłasza timeout zanim komputer stwierdzi, że nie ma DHCP.
Ciekawy jest patent robienia zdjęć od razu na komputer (pstrykasz i poszło).

Zasięg jest bardzo dobry o ile nie j**.
Lepiej sobie aparat radził niz niektóre komputery.

Ot i tyle.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
sp7foy, aa tak apropos komunikacji radiowej - czy Twój nick nie jest przypadkiem znakiem wywoławczym ?? :-)

[ Dodano: 2006-10-18, 21:21 ]
no tak :-) sprawdziłem w callbooku :-P
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Kiedyś, jak miałem chwilę wolnego czasu (taki mały abstrakcjonizm...), przejrzałem nicki coś ze czterech krótkofalowców namierzyłem...
 
sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
sołtys napisał/a:
no tak :-) sprawdziłem w callbooku :-P


I wszystko jasne ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach