Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
zorzyk, jak ty to robisz, że zawsze najbardziej pasuje mi twoja obróbka? :-D U ciebie jest IMHO najlepsza zieleń, jej jasność i odcień.

W tej edycji podoba mi się też zdjęcie Valdisa, ale to na pewno dlatego, że ściągał od Żorzyka ;-)
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
cypis napisał/a:
lenie już prawie nie piszą nawet w czym wołali zdjęcia...


Według mnie takiego obowiązku nie powinno być. Forum jest ogólnie dostępne a to są sekrety, których nie powinno się zdradzać.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
wkt napisał/a:
Forum jest ogólnie dostępne a to są sekrety, których nie powinno się zdradzać.
To nie jest wątek z kawałami.

wkt, zajrzyj do propozycji/regulaminu RC, pomyśl trochę i odpowiedz sobie na pytanie, po co to wszystko jest organizowane.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
BAS napisał/a:
Swoją robiłem w Silkypix 3. Nie spodziewałem się, że to widać. Nie macie dobrej opinii o tym programie?

program jest bardzo fajny, ale ma tendencje do "rozciapywania" detali, nie wiem czemu, ale gdy porówna się pod względem ostrości i ilości detali zdjęcie z RAW Therapee i Silkypixa to są dwa różne światy (fakt, że to rzuca się w oczy dopiero przy dużych powiększeniach). Z kolei RT - moim zdaniem - dużo gorzej oddaje kolory i w ogóle jest mniej wygodny od Silkypixa.

[ Dodano: 2008-01-14, 20:53 ]
wkt napisał/a:
Według mnie takiego obowiązku nie powinno być. Forum jest ogólnie dostępne a to są sekrety, których nie powinno się zdradzać.

to fakt, nie wiadomo, co, kiedy i po co ktoś zrobi z tą sekretną wiedzą. Trzeba też uważać na tajną amerykańską broń zainstalowaną na Alasce, potrafi zmienić smak fajki, zarazić człowieka grypą, a nawet zajrzeć w umysł jeśli nieumiejętnie go kontrolujemy... a wtedy to wiadomo co. Pozamiatane normalnie...
:evilsmile:
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
wkt napisał/a:
Według mnie takiego obowiązku nie powinno być. Forum jest ogólnie dostępne a to są sekrety, których nie powinno się zdradzać.


Zgadzam się z pierwszą częścią zdania. Nikt nie ma obowiązku podawania czegokolwiek na forum. Z drugą częścią całkowicie nie zgadzam się. Sekrety i tajemnice ???? Daj spokój. Jeśli reszta ma takie samo podejście do sprawy to chyba pomyliłem adres albo nie rozumiem idei RC... Z punktu widzenia żółtodzioba, za jakiego się uważam, każda merytoryczna wskazówka jest bardzo cenna. Fajnie jest usłyszeć "ochy", "achy", ale ze swojej strony proszę o konkrety. Możliwość przyglądania się mistrzom RC jest bezcenna. Jeśli poprzestaniemy na wymianie grzeczności to zrobi się tu towarzystwo wzajemnej adoracji. Chyba nie o to chodzi? Z drugiej strony jeśli coś jest nie tak to "walcie prosto z mostu". Chyba dla każdego jest jasne, że atakuje się problemy (wpadki) a nie człowieka. Tylko w ten sposób można rozwinąć swój warsztat.
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
ja też nie jest za tym aby tak było ale tak jest. Światem rządzi mafia.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
:shock:
wkt żartujesz, prawda?
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
sori dwa piwka za dużo wypiłem.
 

qameleo  Dołączył: 04 Wrz 2007
imho Zorzyk 1st :-B takie dla mnie jakby z widokówki ;-) dobrej ofc

wkt napisał/a:
Według mnie takiego obowiązku nie powinno być. Forum jest ogólnie dostępne a to są sekrety, których nie powinno się zdradzać.
- nikt nikogo nie zmusza do przysyłania prac :P

"Podstawową ideą jest to, żeby się jak najwięcej nauczyć i jak najlepiej zabawić. " a do tego to przydałoby się choć szczypta info co było robione, sam też chciałbym się nauczyć obróbki raw-ów i fajnie jest brać kogoś kogo obróbka się nam podoba za wzór :)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
wkt napisał/a:
to są sekrety, których nie powinno się zdradzać.


Forum i dzial a juz watek to na 100% Ci sie pomylil... :evil:

Zorzyk No 1 :-B

Pzdr
Spinner
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Szczerze mówiąc, nie widzę potrzeby, aby wszyscy uczestnicy zdradzali swoje "sekrety" obróbki fotek. Wystarczy, żeby wskazywani przez większość jako zwycięzcy pochwalili się co i jak zrobili. W sumie sprowadza się to zazwyczaj do Zorzyka i Valdisa. :mrgreen:
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
nawet skaszanione "prace" czasem bywają pouczające. Poza tym, co to za problem napisać zdanie typu: PPL, balans bieli na ścianę, delikatne gięcie krzywej dla rozjaśnienia cieni, dodanie kontrastu, wyostrzenie, chciałem uzyskać taki a taki efekt itd. Powiem ci lipalipski, że na początku zabawy z RAWami nawet takie krótkie zdania dawały mi do myślenia. Poza tym, co tu jest do ukrywania? Jakie sekrety? NIE KUMAM :shock:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W którejś edycji RC wkleiłem obrazki o okienkami wszystkich ustawień obrazu w Lightrooma, bo któryś z kolegów był zainteresowany, jak taką fotkę osiągnąłem (łatwiej było wkleić, niż przepisywać). Wcale nie uważam, że to, co zrobiłem z fotką miało pozostać w tajemnicy. Zresztą dalej tak uważam :-)
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
cypis, zorzyk, zgadzam się z wami.

Tajemnice? Każdy może kupić podręcznik, przećwiczyć tutoriale i osiągnąć wysoki poziom (przy odrobinie zmysłu plastycznego) w obróbce fotografii. RC jest chyba po to, aby to ułatwić, przyspieszyć. W końcu ACR, Lightroom, PS, Gimp i inne to nie zaklęcia magiczne.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
wciąż nie rozumiem. Jak wkt zaczął rozpylać jakiś paranoiczny klimat myślałem, że chodzi o nielegalne kopie oprogramowania i przesadzony strach przed dekonspiracją. To nawet bym zrozumiał - mam znajomego, który wciąż czuje się inwigilowany (przez tajne słuzby of course) ;-) Wywodu lipalipskiego nie kumam jednak za nic. Czy chodzi o myślenie typu: doszedłem do swoich umiejętności w trudzie, to niech inni też się męczą?
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
cypis napisał/a:
Wywodu lipalipskiego nie kumam jednak za nic. Czy chodzi o myślenie typu: doszedłem do swoich umiejętności w trudzie, to niech inni też się męczą?

Ja to odczytałam dokładnie odwrotnie... że to żadne tajemnice, tylko umiejętności. Każdy sie może nauczyć, a dzięki RC i dzieleniu się wiedzą będzie szybciej.

W ogóle to co powiedział wkt jest dla mnie tak irracjonalne, że się zdziwiłam jak ktoś odgrzebał starszawy temat. Ja to przeczytałam, pośmiałam się, wzruszyłam ramionami i poszłam dalej. A wy siedzicie i roztrząsacie...
Swoją drogą ciekawe czy wkt nie chciałby się czegoś nauczyć.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
pewnie masz rację. czasem tak się pitoli - coś jakbyśmy się spotkali na PKS-ie i kurząc fajki burczeli, rozglądając się za autobusem. Mój autobus przyjechał. Spadam z tego wątku i już więcej tu nie wracam ;-)
 
miklo  Dołączył: 09 Lip 2007
zorzyk napisał/a:
W którejś edycji RC wkleiłem obrazki o okienkami wszystkich ustawień obrazu w Lightrooma, bo któryś z kolegów był zainteresowany, jak taką fotkę osiągnąłem (łatwiej było wkleić, niż przepisywać). Wcale nie uważam, że to, co zrobiłem z fotką miało pozostać w tajemnicy. Zresztą dalej tak uważam :-)

Słusznie. Ja też dokładnie podałem wszystkie cyferki i operacje w opisie. Na tym ten konkurs chyba polega nie? Takie dzielenie się wiedzą przez efekt ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach