Jachu Dołączył: 01 Maj 2006
Proszę o wasze opinie o obiektywach PK Revuenon
Kupiłem niedawno aparat Revueflex AC2 (Chinon CE4) i do niego mam następujące obiektywy: -ZOOM REVUENON MC 4,5/80-200 -REVUENON MC 1,9/50 -REVUENON MC 3,5/200 -REVUENON MC 2,8/135 Chciałbym dowiedzieć się co sądzicie o tych obiektywach.Wydaje mi się po pierwszej rolce filmu że nie mają takiego kontrastu jak produkty aus Jena w starej mojej Praktice.Prosiłbym o opinie nA temat tych szkiełek.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie dziw się, że kontrast w nich jest gorszy niż w obiektywach z Jeny, bo obiektywy Revuenon, Porst najczęściej miały słabe powłoki antyrefleksyjne. Te z jeny to tez nie SMC, ale pomimo to wiele koknstrukcji z tego zakładu to optyczne perełki pod względem rozdzielczości, a i kontrast niezły miewają. Miałem kiedyś porsta 2,8/135 (pewnie taki podobny do Twojego Revuenona) i też było słabiutko z kontrastem. W przypadku Porstów i Revuenonów nigdy nie wiadomo z jaką konstrukcją ma się do czynienia, bo pomimo, że obiektywy miały takie same parametry jeśli chodzi o ogniskową i światło, to mogły być zupełnie różne pod względem właściwości optycznych. W różnych okresach różne obiektywy pod tymi markami sprzedawano i licho wie z czym ma się do czynienia. Zdarzały się jednak perełki wśród takich szkieł, np. Porst 2,8/135, który ponoć byl Kironem i mógł śmiało konkurowac z Zeissem 3,5/135.
Pozdr

Pozdr
 

Pulsar  Dołączył: 20 Kwi 2006
Miałem kiedyś tego Chinona razem z MZ-6. Miałem do nich: revue 35 mm, revue 135/2.8, tokine 80-200/4 MC i SMC-M 50/1.7. Wraz z korpusami analogowymi pozbyłem się tej 35 mm, która spisywała się tak sobie... Mocno zmiękczała, nie rysowała ostro. Podobnie ta 135/2.8 - trzeba ją mocno przymknąć i najlepiej mieć jasny obiekt, aby była ostra. Choć ma swój urok :) Tak czy inaczej przy SMC wymiękają (dosłownie i w przenośni).
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Tak czy siak jesli mozesz ciut zainwestowac to powoli zmieniaj swoje szkielka na SMC - nie zawiedziesz sie:-)

Pzdr
Spinner
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
mialem pare revuenon'ow 50:1.9, 135:2.8, 200:3,3 . Tylko ten pierwszy ma w miare sensowne powloki MC, kontrast ma nienajgorszy a ostrosc tez przyzwoita - to naprawde niezle szklo, choc do smc-m sie nie umywa i mysle ze lepiej kupic 50:1.7 pentaxa. Pozostale dwa a zwlaszcza ten ostatni byly ok, ale nie pod swiatlo. W mocnym dziennym swietle tez byla kicha - kontrast spadal makabrycznie, a podciaganie tego w PS nie ma sensu, bo gubimy sporo szczegolow. Ostre byly po przymknieciu o jedna dzialke, a biorac pod uwage, ze mozna bylo zmieniac przyslone tylko co pelna dzialke to robilo sie juz dosc ciemno - 5.6 przy 200mm to lekko przecietny wynik.

Dla mnie wniosek byl prosty - jak nie masz kasy, to da sie nimi robic przyzwoite zdjecia jesli pamietasz o sloncu... ale zmieniaj je co predzej na szkla pentaxa.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach