JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
Lampa błyskowa do SuperA?
Jak w temacie. jestem zainteresowany jakie można dostać lampki do tego modelu pentaxa. Pytam ogólnie...
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Re: Lampa błyskowa do SuperA?
JN napisał/a:
Jak w temacie. jestem zainteresowany jakie można dostać lampki do tego modelu pentaxa. Pytam ogólnie...

Wiekszosc z automatyka wlasna. z TTLem to Pentax AF280T, AF400T albo nowa AF360FZ.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Najciekawsza z tanich jest AF280T (palnik ruchomy w dwoch plaszczyznach) ale moze warto popatrzec na starsze Metze? Np 32MZ3 (dodatkow zoom glowicy) z kostka 371/372 dla analogowego TTLu... zawsze jak kupisz korpus AF to dokupujac kostke 3701/3702 (o ile dobrze jeszcze pamietam oznaczenia:-)) bedziesz mial dodatkow ten zoom automatyczny:-)

Pzdr
Spinner
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
Spinner, specjalnie sprzedałem AF, żeby bawic sie zoomem (notabene kupionym od Ciebie),;p
dzieki za podpowiedz, zastanawialem sie nad NieKonieczniePENTAXEM....

[ Dodano: 2006-05-02, 21:37 ]
a jakies exact linki.ceny macie:>?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Mialem AF280T, ale padla mi drugi raz, wiec za ulamek ceny naprawy postanowielm kupic sobie Metza 32MZ3 wlasnie. Polecam. Jestem zadowolony, bo za kilkadziesiat zlotych mam nowa lampe oraz 5gn i mechaniczny zoom gratis ;-) Jak to zrobilem? Kupilem 32MZ3 na ebay.de za 100 zl (razem z p&p) ze stopka do EOS'a, ktora sprzedalem na allegro za 80 zl. Musialem dokupic SCA 372 do Pentaxa, ale uszkodzona AF280T sprzedalem za 40 zl, wiec oepracja okazala sie naprawde korzystna finansowo.

Jesli nie chce Ci sie kombinowac, powinienes dostac wczesniej czy pozniej Metza ze stopka do Pentaxa. Widzialem juz kilka, ale nie mielem cierpliwosci czekac.

W tym samym czasie AF280T nie schodzila ponizej 70 Euro.

pozdrawiam

jarek
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
ja zanabyłem kiedyś w jednym z krakowskich komisów lampke SOLIGORA 42D z kostką PENTAXA. Lampka bardzo przyjemna. Kiedyś wyliczałem jaką ma liczbe przewodnią, ale nie pamiętam teraz - chyba 32-38 z naciskiem na 38. Możliwości: zoom mechaniczny z zaskokiem na 28,35,50,85. TTL ma opcje HI - pelna moc oraz LO - moc zmiejszona o polowe. Ma oczywiscie przycisk "test" oraz diodke "auto check", która wskazuje poprawnosc blysku. Procz tego ma cztery wlasne automatyki blysku. Glowica obracana jest we wszystkich kierunkach, więc jesli sie chce można błysnąć sobie w oczy ;-) . Lampka, którą kupiłem, miała jeszcze zdejmowalny dyfuzor. Łyka 4 paluszki AA. Musze przyznać, że całkiem nieźle daje sobie rade z moim SuperProgramem czyli notabene SuperA ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach