zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
blas, chodziło mi o wyrażenie zachwytu nad niezwykle merytorycznym przebiegiem dyskusji, co nie jest zbyt częstym przypadkiem u nas :mrgreen:
 
blas  Dołączył: 02 Lut 2008
A już myślałem, że tak zawsze.... :lol:

pzdr
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
blas napisał/a:
Nawet jeśli K100D stanie się nie wystarczająca - to za te 2-3-4 lata podstawowy 18-55 zostanie do nowszych modeli.

Taaaa... Już K20D jakoś tak nie bardzo z tym kitem że musieli robić nową wersję. Za 3 lata to istnieje szansa, że będzie magiczna pełna klatka i to szkło będzie sobie można na półeczce postawić :-P
blas napisał/a:
Z opcją dokupienia dodatkowego szkła - pewnie też Pentaxa - (50-200) ale to za jakiś czas...

Czekaj tatka-latka. Cena "osobno" za to szkło może być nawet dwa razy większa, niż w dwukicie. I pewnie zaczniesz się zastanawiać, czy może jednak nie Sigmę albo jakiegoś Tamronoa...
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
Przeczytałem dość dokładnie cały wątek i ani słowa o D40x...
Przerażające... ;-)


Cytat
Wątków nie wolno dublować.
Osyłam tu http://manufactura.home.p...opic.php?t=9665

i zamykam.


Autor zorzyk 3.02.2008 godz 19.56 ;-) ;-)
 

Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
jacekh napisał/a:
ani słowa o D40x..


Wątek na szczęście uratowany:

bEEf napisał/a:
to nie Nikon d40


:mrgreen:
 
desinger  Dołączył: 12 Paź 2007
A ja pytanko z innej beczki mam od dłuższego czasu planuje zakup k100d zbieram pieniążki i czekam i czekam kiedy w końcu wejdą do sprzedaży te nówki K200 i K20 żeby moja wymożona ksetka zaczęła pokazywać sie jako dodatek to długiego tele w rozsądnych pieniążkach :mrgreen: i mam obawy że się nie doczekam bo wyjdą z produkcji :-( i znów cena skoczy, czy Panowie i Panie maja informacje kiedy Pentax planuje zakączyć produkcję K100D :?: cobym nie przegapił odpowiedniego momentu.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
desinger napisał/a:
czy Panowie i Panie maja informacje kiedy Pentax planuje zakączyć produkcję K100D

Były głosy, że już zakończył
 
desinger  Dołączył: 12 Paź 2007
To chyba chcąc kupić nówkę w sklepie trzeba się raczej spieszyć :-(
 

harri  Dołączył: 09 Gru 2007
rozmawiałem ze sklepem fotoceny.pl odnośnie k100d super, powiedziano mi że na razie mają duży zapas "produktu niszowego":)
 
desinger  Dołączył: 12 Paź 2007
harri napisał/a:
"produktu niszowego":)
:mrgreen: to może zrobią na ten "niszowy produkt" jakąś promocję, celem pozbycia się zapasu :-P
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
desinger, raczej nie ma na co liczyć na to , zanim kdwusetka nie wejdzie do sprzedarzy
 

kalif  Dołączył: 06 Lut 2008
A wiecie kiedy wejdą na poslki rynek 20 i 200??
Jak ceny k10d spadną??? I czy spadną w ogole? Jak było dawniej, jak wchodziły nowe modele..? Opłaca się czekać na 20, żeby kupić 10? Jest na co liczyć ? :)

btw. Witam wszystkich na forum - za niedlugo rodowity pentaxiasz :))))
(btw - pentax u mnie bój wygrał z 450D:) )
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
kalif napisał/a:
A wiecie kiedy wejdą na poslki rynek 20 i 200??

Wkrótce.
kalif napisał/a:
Jak ceny k10d spadną???

..."na wystawach wszystkie ceny obniżone o 100%"
kalif napisał/a:
I czy spadną w ogole?

W ogóle tak.
kalif napisał/a:
Jak było dawniej, jak wchodziły nowe modele..?

Tak samo. Tylko dawniej.
kalif napisał/a:
Opłaca się czekać na 20, żeby kupić 10?

Po co?
kalif napisał/a:
Jest na co liczyć ?

Na siebie.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Lipalipski, pięknie ogólnikowo odpowiedziałeś ;-)

Odpuść Kalifowi, widać, że jest świeżo zachwycony Pentaxem :-D O ile się nie mylę to pod pseudonimem pisze mój kolega z roku. Jakiś tydzień temu usłyszał, że warto się zainteresować K10D i jak widać sprawdził informację :mrgreen:

Kalifie,

Cytat
A wiecie kiedy wejdą na poslki rynek 20 i 200??


Wieść się niesie, że w okolicach marca

kalif napisał/a:
Jak ceny k10d spadną???


Raczej utrzymają poziom obecny, spadną bardzo niewiele, albo nawet zdrożeją, bo zapasy aparatów się kończą i mogą się nawet wyczerpać. Czekanie na niższą cenę to trochę hazardowa zagrywka.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
thrackan napisał/a:
Cytat:
A wiecie kiedy wejdą na poslki rynek 20 i 200??


Wieść się niesie, że w okolicach marca
W B&H termin sprzedaży K200D to luty, zaś K20D to kwiecień.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
To chyba niechcący uśredniłem :)
 

bartoszkuzma  Dołączył: 17 Sty 2008
Polecam K100D super. Kupiłem ten aparat 3 tygodnie temu. To naprawdę super sprzęt. 6 mpix jest naprawdę wystarczające. Wcześniej fotografowałem analogami, potem jakimiś cyfrowymi kompaktami. Nie wiedziałem nawet co to jest balans bieli. Uczę się cały czas. Bałem się, że K100D jest bardzo mały, kupowałem w ciemno w internecie ale mile się zaskoczyłem. Aparat doskonale leży w ręce. Fotki super - przecież wiadomo, że to w dużej mierze zależy od fotografującego a nie aparatu. Kupiłem sobie dodatkowo do kita sigmę 70-300 bez apo i też jestem z niej zadowolony. Nie jestem profi tylko amatorem, więc sigma w zupełności wystarcza na moje potrzeby, szybko ostrzy. Zdecydowanie polecam taki zestaw. Miałem kupić tamrona ale niestety nie mieli w cyfrowe.pl, więc wybrałem sigmę.
Nie żałuję tego zakupu.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Produkacja K10D i K100D jest już zakończona, a ceny akurat rosną i to mocno...
Absolutnie nie zgadzam się z tym, że K100D Super jest najlepszym wyborem. K10D jest lepszy w niemal każdej dziedzinie, a różnica w cenie jest na tyle nieduża, że nic nie usprawiedliwia zakupu gorszego modelu. Ewentualnie kupić Samsunga GX-10.
 
blas  Dołączył: 02 Lut 2008
jaad75 napisał/a:
Produkacja K10D i K100D jest już zakończona


Czy możesz podać źródło oficjalne tej informacji ? najlepiej link ? Bo normalną procedurą - zresztą nie tylko przy aparatach - jest takie przedłużanie produkcji, aby maksymalnie wykorzystać zainwestowane pieniądze w przygotowanie poprzedniego modelu (kartony, body, przyciski... - kwestia skali. Dopóki jest zainteresowanie - to nie ma powodu do stopowania produkcji... Nie ma racjonalnego powodu (imo) do windowania ceny - nikomu na tym nie zależy.

pzdr
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
blas napisał/a:
Dopóki jest zainteresowanie - to nie ma powodu do stopowania produkcji... Nie ma racjonalnego powodu

Racjonalnym powodem jest brak mocy produkcyjnych dla produkowania starej linii sprzętu i równocześnie przygotowanie nowej linii w ilości wystarczającej dla zaspokojenia początkowego popytu. Przypominam jaka wystąpiła dziura na rynku po wprowadzeniu kadyszki.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach