cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
  przechowywanie negatywów i pozytywów
Ostatnio, najczęściej robię filmy pozytywowe. Ale, problemem jest zdobycie magazynków do slajdów (takich 36-klatkowych) - na alledrogo bardzo rzadko, u mnie w sklepie już wykupiłam (sprowadzili mi też z innych okolicznych sklepów), pozostaje w sumie giełda...

Gdzie kupujecie? (o ile kupujecie?) - mnie najbardziej odpowiada przechowywanie slajdów właśnie w magazynkach i pudełkach.

i od razu kolejne pytanie... o negatywy... jak najlepiej przechowywać? Bawić się w systemy segregatorowe (np. specjalne koszulki i segregatory z Hamy), czy może polecacie coś innego?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ze względu na fakt nie występowania w mych zasobach projektora, nie ramkuję slajdów. Traktuję je tak samo, jak negatywy, rżnąc je na 6 klatkowe pasma i wpieprzając w pergaminowe koszulki, całość zaś trzymam w segregatorze. Ze względu na to, że i tak głównie skanuje swoje filmy, uważam, że jest to optymalne wyjście.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
no tak, trzymanie w pergaminie jest optymalne, ale ja lubię rzucać zdjęcia na ścianę w ramach spotkań towarzyskich ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie, no podczas spotkań towarzyskich to się na ścianę bigos rzuca, tudzież inne sałatki. Za szkoda slajdów...
Ale to już inny temat.
Nie sądzę, by w takim układzie był sensowniejszy sposób, niż opisany przez Ciebie. Problem ramek może Cię jedynie poważnie irytować. Nie pozostaje nic innego, jak dać ogłoszenie o zakupie hurtowym w dziale "Giełda", tudzież uderzyć z rozpaczliwym apelem do braci focących o zwrócenie uwagi na dostępność owego deficytowego towaru.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
polecam popytać znajomych czy ktoś gdzieś nie ma jakiś nie potrzebnych slajdów w ramkach - być może miałem szczęście, ale udało mi się w ten sposób zdobyć kilkadziesiąt sztuk
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
w takim razie - wszelkie dobre duszki, posiadające namiary na magazynki na slajdy - są proszone o ujawnienie się :)

w takim razie - wybiorę się na giełdę foto - w Katowicach.
Ew. czy ktoś wie, czy deficytowy towar dostępny jest w Warszawie?
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja stosuje system segragatorowo-folijkowo-pergaminowy... Czyli negatyw wpasku we wkladke, najbardziej lubie takie pergaminowo-foliowe, a potem w skoroszyt.
Slajdow nie mam duzo, raptem 2 a trzeci sie wola, ale je mam zaramkowane, i tez wrzucone w takie folie do skoroszytow. Ale ja strasznie rzadko uzywam rzutnika i to raczej malo praktyczne przy czestym ladowaniu do magazynka.
Na Allegro kiedys bywaly takie walizki z magazynkami do slajdow, w sumie to nawet niedrogo bylo. W FJ tez to kiedys widzialem.
 

sebostek  Dołączył: 19 Kwi 2006
cotti tak jak mowi Arti walizka bardzo dobra rzecz ja uzywam takich http://www.allegro.pl/ite...a_300sztuk.html
i świetnie sie sprawdzają.
pozdrawiam
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
ale DIN to chyba do Diapola nie wejdzie?
 

sebostek  Dołączył: 19 Kwi 2006
dlaczego? kupuje takie walizki i magazynki z grubymi ramkami foton chodzą bez problemów w starym diapolu
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
ja tylko pytam :) jak chodza, to super :mrgreen:
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
no rewelacja :) kupię sobie taką walizkę :)

a w międzyczasie kupilam taka miniwalizeczke - pudelko na 2x36 :) nawet nie wiedziałam, że w konkurencyjnym Kodaku są takie cudeńka (12,90 PLN)
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
Hej! dzisiaj w Bytomiu na giełdzie staroci widziałem mnóstwo ramek i walizeczki też by się znalazły. Symboliczne trochę nie?
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
negatywy? folie za 52 grosze, mieszcza 42 klatki, najtaniej, a się nie niszczy
 

Dabrow  Dołączył: 22 Kwi 2006
slajdy w ramkach i pudełkach GEPE (po 100 szt - 2 magazynki - 1 mi na 2 rolki styka - zawsze odrzut mam jakiś), żaden problem z dostaniem w pewnym jednym sklepie w Krk.
negatywy - pergaminowe wkładki do segregatora (panodia,ż hama), podpis (co i kiedy) i do segregatora. Jasno i przejrzyście - łatwo znaleźć. Ale ja tam mało focę to i nie ma gigantycznych ilości
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Re: przechowywanie negatywów i pozytywów
cotti napisał/a:
problemem jest zdobycie magazynków do slajdów (takich 36-klatkowych) - na alledrogo bardzo rzadko,

Chyba nie pozostaje inne rozwiązanie - jeszcze niedawno często bywały

Cytat
mnie najbardziej odpowiada przechowywanie slajdów właśnie w magazynkach i pudełkach

Mnie by też to bawiło tyle, że gdzie to przechowywać ;)

Cytat
negatywy... jak najlepiej przechowywać? Bawić się w systemy segregatorowe

Tylko. Traktuję tak obecnie pozytywy (co atrakcyjniejsze skanuję) i negatywy. Musisz zaznaczyć w labie (w którym wołasz?) żeby łapki z nożyczkami trzymali z daleka, inaczej potną na 4 lub 5.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
l_uka napisał/a:
ale DIN to chyba do Diapola nie wejdzie?


Wlasnie do diapola to tylko DIN ;-) Zreszta teraz rzutniki CS tak stanialy, ze uzywac Diapola to grzech ;-) Z ramkami CS i magazynkami na razie nie ma problemu, a do tego o ile mniej miejsca zajmuja.

dz.
 

Dabrow  Dołączył: 22 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Zreszta teraz rzutniki CS tak stanialy, ze uzywac Diapola to grzech


niestety ramki z magazynkami nie.... )-:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach