PrzemoWu  Dołączył: 07 Paź 2007
"Niestabilne czasy"
Witam
Właśnie niedawno kupiłem aparat kompaktowy (analogowy) wraz z trybem manualnego czasu.
Sprzedawca mówił że jego stan mechaniczny jest w porządku. Gdy sprawdzałem pod światło poszczególne czasy, to zdaje mi się że czasy 1/8 i 1/15 mają tak jakby 1/30, natomiast 1/250 i 1/500 to są jakby mniejsze 1/60 lub 30. Czasem gdy zmienie 1/8 na B i z powrotem, albo naciągnę migawkę na B i przełącze na 1/8 to aparat jakby 'zaskakuje na trybik' i poprawnie otwiera - słychać wyraźnie opóźnienie i widać że otwór pozostaje na dłużej otwarty aniżeli 1/30.
Pozostaje pytanie: czy samemu bawić się i rozkręcać czy może zgłosić reklamację ?
Pozdrawiam
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
[OT]
postaw na półkę i ciesz się :mrgreen:
[/OT]

uzbieraj trochę i dołóż i za jakieś 200 pln
Kup coś na literkę P. będziesz miał full manual , 99,99% że kupisz coś bez awaryjnego. :-B
np. takiego Spotmatic F możesz miec już za 125pln
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
PrzemoWu, albo serwis, albo nic nie rób, i tak, jak Ci Grizley radzi - za szybkę. Kupiłem kiedyś (niby) sprawna zorkę 4 (z sentymentu), ten sam objaw był, co u Ciebie - w warsztacie zrobili co trzeba, ale kosztowało chyba 80 zł. Finansowo się nie opłacało żadną miarą, ale teraz zoreczka jest naprawde sprawna. A i tak tylko stoi na półce ;-)
 
PrzemoWu  Dołączył: 07 Paź 2007
zorzyk napisał/a:
PrzemoWu, albo serwis, albo nic nie rób, i tak, jak Ci Grizley radzi - za szybkę. Kupiłem kiedyś (niby) sprawna zorkę 4 (z sentymentu), ten sam objaw był, co u Ciebie - w warsztacie zrobili co trzeba, ale kosztowało chyba 80 zł. Finansowo się nie opłacało żadną miarą, ale teraz zoreczka jest naprawde sprawna. A i tak tylko stoi na półce ;-)


Dzieki zorzyk za odpowiedz, ale nie moge sie pogodzić z opcją położenia aparatu na półkę, po prostu wyznaję zasadę że aparat póki wyzwala migawkę i ma obiektyw nadal działa i należy robić nim zdjęcia. A to czy czasy nie są równomierne to negatyw i tak wybaczy. Oddanie go do serwisu również nie ma sensu pod względem finansowym.
Czego możemy się spodziewać po aparacie kupionym za 50zl - jednego: a mianowicie że nie będzie tak niezawodny jak leica.

Pozdrawiam!
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
PrzemoWu napisał/a:

Czego możemy się spodziewać po aparacie kupionym za 50zl - jednego: a mianowicie że nie będzie tak niezawodny jak leica.

Pozdrawiam!


ja mam Zorke 2c rocznik 56, skończyła własnie 52 lata ,czasy trzyma idealnie wszystkie :)
myślę ,że jest tak niezawodna jak ta leica której jest kopią (miałem szczęscie do egzemplarza najwyraźniej). -> od czasu jak ją mam robiłem np. w ulewnym deszczu, kapała z niej woda, ze szkła też .. no i co, wykapała i wszystko gra ;-)
 
PrzemoWu  Dołączył: 07 Paź 2007
guerilla: masz szczescie ze trafiles na dobry model... wiadomo jak to jest z rosyjskimi aparatami...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach