hyl71  Dołączył: 21 Paź 2006
Witam wszystkich
Witam! Jako ze dzis na allegro kupiłem 2 manualne obiektywy ( Pentaxa M 50/1.7 oraz Cosinona 135/2.8 ) jednoczesnie zdecydowałem się na system Pentaxa. Korciło mnie juz od dawna ale jakos cały czas pozostawała niepewność czy dobrze robie. Wiadomo z obiektywami i osprzętem do C czy N jest duzo lepiej ale ze mi bardziej zalezy na stałkach to nie powinnienem żałować. W styczniu kupuje K100D z kitem i wtedy bede sie aktywnie udzielal na forum. Na razie jestem pasywnym czytelnikiem bo jak sie nie robi zdjec to pojecie sie ma marne. Co wogole sadzicie na temat tych obiektywów i ich wspołpracy z cyfrą??
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kheyyy Hyl71.
Przedstawiasz sobą dość ciekawą filozofię z tymi szkłami. Nie masz tymczasem żadnego karpusu, by to przetestować? Manualne Pentaksy chodzą za niewielkie sumki na Allegro - a później zawsze przyda się puszka, by jakiegoś slajda czy c-b negatywa puścić do ludzi.
Nie rozumiem tylko, dlaczego chcesz się udzielać dopiero po zakupie Kasetki. Śmiało wbijaj się we wszelkie posty i baw się dobrze.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Nie rozumiem tylko, dlaczego chcesz się udzielać dopiero po zakupie Kasetki. Śmiało wbijaj się we wszelkie posty i baw się dobrze.

a jak nie szukając długo, np ja 8-)
hyl71, a w styczniu to sobie kadyszkę kupisz bo będzie już za 2,5 KPLN w kicie można kupić ;-)
 
hyl71  Dołączył: 21 Paź 2006
Nie no bede sie udzielał w miare możliwości , wiem ze to troche nie od tej strony z tymi obiektywami ale nie zawsze wszystko trzeba robic po kolei :) Aparat chce kupic w połowie na raty wiec moze jak sie uda to i kadyszke sie uda zakupic. Choc mozliwości kasetki tez mi wystarczaja jak bede potrzebowal wiecej to wiem ze zawsze jest lepszy korpus. Do tej pory obawiałem sie ze nigdy nie bedzie lepszego body a tu kadyszka pojawiła sie jak na zyczenie i nawet uzytkownicy innych systemow slinia sie na mysl o niej :). Jest ktos wogole z Wrocławia?? takie pytanie na przyszłośc zeby razem pofocić. Pozdrawiam
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
hyl71 napisał/a:
Jest ktos wogole z Wrocławia??

No pewnie. Pozdrawiam krajana :mrgreen: A Wrocławian trochę jest. Choćby JN i eR (z tych cześciej się udzielających)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Stanowczo jest dość silna grupa Wrocławska, więc spotkania będziesz miał zagwarantowane.
Ty - Tomecki, skoro się wciąż tak czaisz, to może jednak Fuji S5Pro (co byś w systemie pozostał?).
 
hyl71  Dołączył: 21 Paź 2006
No to pieknie ze grupa Wrocławska taka mocna, od innych sie lepiej uczyc wiec juz sie pozytywnie nastawiam na przyszle spotkania. Juz jak szkiełka do mnie dotrą to chetnie bym je u kogos sprawdził (jakby sie znalazla jakas chetna osoba to piszcie ).
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Tomecki, skoro się wciąż tak czaisz, to może jednak Fuji S5Pro (co byś w systemie pozostał?).

Michu, :evil: :evil: :evil:
Fuji S5 jak dotąd się zgadza mam to samo ale żeby za pro tyle dopłacać to lekka przesada :mrgreen: ale jak kupię Pentaxa to chyba mnie nie przestaniesz lubić?
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
tomecki napisał/a:
w styczniu to sobie kadyszkę kupisz bo będzie już za 2,5 KPLN w kicie można kupić ;-)


eee....nie wydaje mi sie :) Skoro cena na dniach za samo body ma byc 3600- 3700pln, to nie wydaje mi sie, zeby w styczniu za body z kitem bylo 2500 :)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Pxm, ze strony Tomeckiego to był taki dowcip. Chyba.
Tomecki, eeee tam, ja swoich uczuć nie parceluje względem puszek. Bo przecież Ty i tak wybierzesz Canona 400D, prawda?
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
pxm, to były takie moje ciche marzenia ;-)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Witaj, witaj - do czasu nim kupisz K100D kup jakis SLR klasyczny za 100-200zl i majac takie szkielka juz sie mozesz fajnie pobawic:-)

Pzdr
Spinner
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Tomecki, eeee tam, ja swoich uczuć nie parceluje względem puszek. Bo przecież Ty i tak wybierzesz Canona 400D, prawda?

:evil: :evil: :evil: nie wezmę olka :shock:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
nie wezmę olka

No przecież piszę, że weźmiesz Canona.
 

eR  Dołączył: 24 Kwi 2006
hyl71 napisał/a:
No to pieknie ze grupa Wrocławska taka mocna, od innych się lepiej uczyc wiec juz się pozytywnie nastawiam na przyszle spotkania. Juz jak szkiełka do mnie dotrą to chetnie bym je u kogos sprawdził (jakby się znalazla jakas chetna osoba to piszcie ).


poczytaj w dziale spotkania, juz 3 czy 4 razy była ustawka - często jest to z dwudniowym wyprzedzeniem... wyniki tego są na mojej stronie w dziale galerie...

dzisiaj natomiast jest spotkanie DGFu - dgf.fotogalleria.info - gdzie nie tylko Pentax, ale bratamy z innymi systemami pod wspólnym szyldem >>Dobre Światło dla Wszystkich<<

sprzęcik do pomacania zawsze się jakiś znajdzie...

jakby co to zapraszam - możesz dodać do GG*90554
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Michu napisał/a:
tomecki napisał/a:
nie wezmę olka

No przecież piszę, że weźmiesz Canona.

A coś się tak tego Nikona przyczepił?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
nie wezmę olka
No przecież piszę, że weźmiesz Canona.
A coś się tak tego Nikona przyczepił?

Bo wspominałeś, że Ci się Minolta/Sony nie podoba.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Michu napisał/a:
tomecki napisał/a:
nie wezmę olka
No przecież piszę, że weźmiesz Canona.
A coś się tak tego Nikona przyczepił?

Bo wspominałeś, że Ci się Minolta/Sony nie podoba.

a to wszystko przez panasa
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
tomecki napisał/a:
Michu napisał/a:
tomecki napisał/a:
nie wezmę olka
No przecież piszę, że weźmiesz Canona.
A coś się tak tego Nikona przyczepił?

Bo wspominałeś, że Ci się Minolta/Sony nie podoba.

a to wszystko przez panasa


Wara od Panasa, mialem Fz-20 i miło wspominam

:mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach