nipen  Dołączył: 08 Sty 2008
150/3.5
Przepraszam za przerwę w odpowiedziach, ale miałem przerwę w łączach (TPSA dalej ma w dupie klientów). Po zakupie puszki 645 z 75-ką nabyłem w końcu 150/3.5. Zrobiłem 2 rolki krótszym obiektywem (Foma 200 i Delta 400/ID-11) i wyszło nieźle :). Niebawem wywołam 2 rolki robione 150-ką (FP4+ i Foma 200), ale tym razem będą moczone w Microphenie. Następnie wszystko to pójdzie pod Opemusa i multigrady Ilforda. Zobaczymy. Generalnie Pentax z tymi szkłami to bardzo przyjemny zestaw, wzbudzający zaufanie i dający niesamowitą frajdę tradycyjnego fotografowania, chyba nawet większą, niż Nikonem F100, którego bardzo lubię.
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
To pewnie nastepny bedzie skaner ? :lol: Worek bez dna i zjadacz czasu.
Tak czy inaczej robienie fotek 645 to czysta przyjemnosc :-B i pomimo ze nie przepadalem nigdy za siedzeniem dlugie godziny w ciemni to do tych mam ochote wyjac powiekszalnik.
 
nipen  Dołączył: 08 Sty 2008
I tu pytanie, jeśli pozwolisz, MKw, a propos skanowania : jak zrobić reproduktor do negatywów 135 i 120 pod cyfrę (D200)? Chcę na razie uniknąć skanera, bo w kieszeniach tylko wiatr (nie wiatry ;). Może ktoś coś wie?
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
tu masz caly watek na ten temat:
http://manufactura.home.p...ic.php?p=189181
Ja mialem kilka miesiecy epsona 4490 Photo i bylem ze skanow zadowolony, jednak ze wzgledu na nieszczesliwy wypadek musialem odzyskac za niego kase (1200 plnow). Do takich szybkich wgladowych skanow zastanawiam sie nad plustekiem 64+ ktory kosztuje mniej niz 400 plnow, ale nie moge nigdzie trafic z niego skanu w pelnej rozdzielczosci z cz-b filmu 120 :-/ Co do fotografowania cyfra negatywow to czytalem tylko o skucesach z 35mm.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
nipen, zobacz w Złotej rączce http://manufactura.home.pl/p-pl/viewforum.php?f=35 - może nie dokładnie to, o czym piszesz, ale jakieś wskazówki są.
 
nipen  Dołączył: 08 Sty 2008
dzięki za linki : )

[ Dodano: 2008-02-13, 23:36 ]
MKw, piszesz o 4490 i dobrej jakości małego obrazka? Ja doczytałem w kilku miejscach, że pod 120 paszczak wystarczy, ale już 135 trzeba skanować dedykowanym, w rodzaju Dualscan-a lub Coolscan-a (chodzi mi o jakość lepszą, niż tylko edycja w necie).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach