sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
ma1y napisał/a:
co do SSS i SR, do tej pory wszystkie testy opinie itp mówiły że SSS jest 'szybciejszy' ... :-P

Wszystki jeden test - w pop-photo :-D Jak do tej pory nie widzialem bezposredniego porownania SR z SSS i prawda jest taka, ze trudno porownac obie systemy, nawet w reku jednej osoby... Z mojego doswiadczenia z oboma systemami wynika, ze w praktyce sensownie daje sie uzyskac stabilizacje gdzies do 2 dzialek ponizej "normalnych" czasow i jest to bardzo przydatna rzecz. Dopatrywanie sie praktycznych roznic miedzy nimi to juz czyste onanizowanie sie, szkoda na to czasu :->
 

ma1y  Dołączył: 24 Wrz 2006
sylwiusz napisał/a:
ma1y napisał/a:
co do SSS i SR, do tej pory wszystkie testy opinie itp mówiły że SSS jest 'szybciejszy' ... :-P

Wszystki jeden test - w pop-photo :-D Jak do tej pory nie widzialem bezposredniego porownania SR z SSS i prawda jest taka, ze trudno porownac obie systemy, nawet w reku jednej osoby... Z mojego doswiadczenia z oboma systemami wynika, ze w praktyce sensownie daje się uzyskac stabilizacje gdzies do 2 dzialek ponizej "normalnych" czasow i jest to bardzo przydatna rzecz. Dopatrywanie się praktycznych roznic miedzy nimi to juz czyste onanizowanie się, szkoda na to czasu :->
wierze :-> ;-)

k100d fajny aparat, ale ogólnie ja bym jednak mimo jego fajności od razu do a100 nie porównywał ... może go kupie, zobaczy sie
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
ma1y napisał/a:
k100d fajny aparat, ale ogólnie ja bym jednak mimo jego fajności od razu do a100 nie porównywał ... może go kupie, zobaczy się


A z jakich powodów byś nie porównywał?
 

ma1y  Dołączył: 24 Wrz 2006
dan napisał/a:
ma1y napisał/a:
k100d fajny aparat, ale ogólnie ja bym jednak mimo jego fajności od razu do a100 nie porównywał ... może go kupie, zobaczy się


A z jakich powodów byś nie porównywał?
bo jak dla mnie a100 to delikatnie lepszy aparat, nowszy, nie w ten przedział amatorów adresowana ale też DROŻSZY (ale z drugiej strony często porównywany) - body o jakieś 300-400zł
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
ma1y napisał/a:
bo jak dla mnie a100 to delikatnie lepszy aparat, nowszy, nie w ten przedział amatorów adresowana ale też DROŻSZY (ale z drugiej strony często porównywany) - body o jakieś 300-400zł

:shock: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :-D :lol:
O gustach się nie dyskutuje, dla Ciebie to może być akurat lepszy aparat, a ja chętnie posłucham o wyższości A100 nad K100D (choć każdy, nawet największy amator powie Ci, że A100 jest właśnie dla początkujących fotoamatorów adresowana).
Czego Pentax nie potrafi? W sumie Pentax nie potrafi się przegrzać i nie wyświetla takich ładnych komunikacików: "Proszę poczekać ze zrobieniem swojego życiowego zdjęcia, bo mam ważniejsze rzeczy do roboty, muszę schłodzić się zimnym piwkiem". Nie wiem na ile to jest uciążliwe, ale skoro zdarzyło się choćby kilka takich wypadków, to ja za taki aparat dziękuję. Nigdy nie będę wiedział kiedy odmówi mi posłuszeństwa.
Na ile problemów mogę się natknąć w cyfrówce: koniec miejsca na karcie pamięci (bo aparat ma 10Mpix), wyładowane akumulatory, przegrzany korpus, zamarznięty korpus... Kurczę kiedy robiłem zdjęcia analogową lustrzanką to raz zdarzyło mi się baterie wymienić (2 pastylki po 1zł każda), a zdjęcia robiłem zimą, na wydmach, w lesie i na kajakach i jedyne na co zwracałem uwagę to żeby mi obiektyw nie zaparował, albo się czymś nie zapaprał.

Różnica w cenie? 300-400zł? Najtańsze body A100 jakie znalazłem - 2780zł, a K100D 2249zł. Jakby nie było różnica to 530zł, którą można wydać na manualne obiektywy, albo dołozyć trochę i mieć drugi kitowy obiektyw - oczywiście to jest kwestia wyboru. Można też kupić *ist-a DL za 1999zł z dwuletnią gwarancją sprzedać kit za 300-400zł dołożyć 16-45/4 i mieć fajny zestawik w cenie A100 z kitem, ale jak mówię to jest kwestia wyboru.
Do tego dochodzą informacje, że w Krakowie w Saturnie można kupić K100D z obiektywem za 2450zł! Gdybym teraz kupował aparat, na pewno wiedziałbym co zrobić (można tanio kupić aparat i jeszcze sobie plener w Krakowie zrobić :-) )

Ps. Tak, wiem. Stałem się Pentalibem ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Gebi - bez takich porównań, bo to zaczyna naprawdę ocierać się o fanatyzm. Alfa niewątpliwie jest aparatem wyżej pozycjonowanym niż Kasetka i różnica w cenie w pełni to uzasadnia.
Bez emocjonalnego podejścia chłopaki, to tylko puszka.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Dobra poniosło mnie. Może dlatego, że chciałem kupić kasetke i nie doczekałem się jej w sklepach i porównanie modelu który sobie wybrałem jakoś mi tak nie pasowało. A Sony i tak nie lubię, bo akurat wszystko co do tej pory widziałem było lichej jakości i rozpadało się dokładnie (całkiem sprytnie) po zakończeniu gwarancji (mało używany walkman jednej siostry, magnetowid drugiej siostry). Wiem, że dwa przypadki to niewiele w stosunku do tysięcy, milionów sprzedanych sprzętów, ale za dużo jak na jedną rodzinę. Aha, walkman i magnetowid to nie są jakieś super intensywnie eksploatowane sprzęty (przynajmniej w wymienionych wypadkach). A wogóle to skoro piszemy o swoich odczuciach, to w moim odczuciu alfa jest brzydsza od kasetki :mrgreen: (co pozycjonuje ją znacznie niżej od Pentaksa).

Ps. Aha, oczywiście nie mam nic do ma1y-ego, mówię tylko o moich odczuciach w stosunku do sprzętu.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Gebi - mi też wysiadły dwa razy słuchawki Groove Sony zaraz po zakończeniu gwarancji. Ale to nie powód, by swobodnie galopować po sprzęcie tej firmy przy nadarzającej się okazji.
Po prostu nie kupuję już tych produktów (mimo iż były świetne - jak działały) i nie epatuję informacją o tym. Mógł to być wszakże przypadek, a może zaplanowana akcja loży masońskiej.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
{...}
Po prostu nie kupuję już tych produktów (mimo iż były świetne - jak działały) i nie epatuję informacją o tym.

WLASNIE TO ZROBILES :-P :mrgreen: :lol:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
WLASNIE TO ZROBILES

Wiem ;-)
 

ma1y  Dołączył: 24 Wrz 2006
no ja tez do kasetki nie mam, podoba mi sie i zastanawiam sie caly czas czy nie wejsc w system pentaxa,

sony szanuje, ale zawsze wolalem Panasonica :->

a100 to naprawde fajny sprzet, lepszy przeciez od D5D która dla wielu byla idealem i marzeniem...

a100 - 2699zl jak juz szukamy a nie trzeba zbytnio sie starac :->

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach