Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
O! To w Bydgoszczy są licea?
Proszę, czego to się człowiek o swoim mieście nie dowie z internetu...

Psyt - jak zapewne sam pamiętasz - temat ten była wałkowany na starym forum. Osobiście bardzo sięcieszę ze spóły z Samsungiem. Co prawda niektórzy już na znicze i wieńce zbierali, ale prawdę powiedziawszy obecnie bez DzoinWenczer trudno jest się utrzymać firmie zmieniającej profil. Nie oszukujmy się - Pentax specjalizował się w robieniu aparatów, a cyfra przypomina bardziej element komputera niż aparat. Jeżeli nie jest się potentatem mogącym pozwolić sobie na zaplecze naukowe, to trudno jest utrzymać się w czołówce. A niestety, nie będąc w czołówce można tylko zdechnąć zadeptanym przez konkurencję.
 
Krzysztof W.
Kolego Michu ze Bydgoszczy, podoba mi się Twoje wojowanie na starym forum, to jest tak podobnie jak kwoka zagania swoje kurczątka pod nowy koszyk postawiony przez gospodarza w drugim końcu podwórka :lol: . Kurczaki uparte włażą pod stary koszyk, ale niezmordowana mamusio-kwoka przegania te żółte kuleczki w nowe miejsce aż się same nauczą Mnie też brakuje tej prostej grafiki starego forum ale kto by chciał ze mną na starym forum klikać no kto? no nikt :cry: , acha Michu kilka razy klikaliśmy ze soba na forum gdzie byłem pod innym NICKIEM bo mi się coś w kompie poprzestawiało, ale wróciło juz do normy i jestem Krzysztof W. od urodzenia. Ale tamto klikanie się ludziskom strśnie podobało! wiesz o czym mówię :lol:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Krzysztof - azaliż.
Jednakże musisz przyznać, że momentami było to ... trochę mało zrozumiałe. Zwłaszcza dla przymułów mi podobnego asortymentu (mam nadzieję, że teraz obraziłem co najmniej 85% użytkowników tego forum).
Szczerze Ci powiem - stare forum miało swój urok, prostotę. Ale miało też nazbyt wiele braków i po prostu nie wyrabiało technicznie, sypiąc się średnio raz w miesiącu.
Nowe. Mam w Operze odpaloną jedynie stronę główną i co jakiś czas klikam na "Zobacz posty nie przeczytane" pod nickiem. To proste i świetnie się sprawdza - ale do tego trzeba być zalogowanym (do czego Cię zachęcam - serio, nie ma za to żadnych kar cielesnych). No i ten bajer z avatarem (będziesz mógł śmiało wstawić sobie grafikę szlachcica, szlachcianki - do wyboru ;-) ) - tera my żem som pany światowe - jednym słowem. Tssaaa... Jednym słowem... Z czymś mi się to kojarzy... Hmmm... Chyba pójdę po browar.
Buziaczki ewrybody.
A! I jeszcze.
Cokolwiek by nie mówić o tym forum - jak dla mnie ma zasadniczą przewagę. Właśnie przez te avatary, podpisy, przypisy i inne kociokwiki współużytkownicy przestali być tak anonimowi.
 
Krzysztof W.
No Michu z tymi 85% pojechałeś ostro i dziwię sie że do tego czasu nikt nie dobywszy szabelki nie pojechał po Michowych gnatach. Co do nowego Forum to tez na początku byłem negatywnie nastawiony, ale im wiecej razy jaestem tu obecny tym bardziej sie przyzwyczajam, zresztą w moim wieku to przechodziłem wiele przyzwyczajeń jedne były dobrowolne drugie z przymusu ale wszystko dało się przezyć więc myślę że będzie OK :-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
A ja czekam.......czekam na piekna puszke z 10mln pix i stabilizacja + szkla 2.8 (28-70 i 70-200 ) + 3 stalki 35mm / 77mm / 14mm - ehhhhh a skad kase na takie .....siedze i pale......trzymam juz w rekach te cuda z napisem pentax.......


Taaaaak.....
Co do reklamy to bez budzetu ok 800.000zł to apollo nie ma co sie pokazywac...
W pewnej branzy - firmy bez takich pieniedzy nei podejmuja sie okreslenia wplywu reklamy na poziom sprzedazy.....
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
A ja czekam.......czekam na piekna puszke z 10mln pix i stabilizacja + szkla 2.8 (28-70 i 70-200 ) + 3 stalki 35mm / 77mm / 14mm - ehhhhh a skad kase na takie .....siedze i pale......trzymam juz w rekach te cuda z napisem pentax.......


Sorry Stary - ale patrząc na Twoje folio jakoś nie wierzę, że najszerszą będziesz miał ową "14".
Skąd kasę... Myślałem kiedyś nad konkurencją (w końcu wolny rynek mamy) dla produktów Narodowego Banku Polskiego, ale chyba nasz rynk jeszcze nie dojrzał do tego.
Jak coś wymyślę - dam zynk na forum.
P.S.
Ty, Fafniak, a co takiego palisz, że już trzymasz te cuda w ręku?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
:) no zapomnialem dopisac tego zoom-a fisheye.....choc jesli chodzi o rybie to chyba jednak sredni format :)

[ Dodano: 2006-05-02, 22:34 ]
a cos mi tam zostalo do palenia :D
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
a cos mi tam zostalo do palenia


bardzo prosze nie wypalać traw - prosze pamiętać, że w ten sposób zabija sie wiele robaczków, żabek, koników polnych ii innych żyjątek - że ich nie widać to nie znaczy, że ich nie ma ..... ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
jak to ????? przeciez wypalanie użyźnia glebe? :mrgreen:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zwłoki chyba jednak bardziej.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Michu napisał/a:
dłuższy okres mogły pojawiać się całostronnicowe reklamy w FotoPozytywie (i to na okładce!)


A nie bylo to przed "era Apollo" :?: :-P

Pzdr
Spinner

[ Dodano: 2006-05-03, 23:40 ]
Krzysztof W. napisał/a:
a tak sobie tylko po cichu dumam czy aby a Canonie nie miałbym wewnętrznego spokoju o kupno czegokolwiek bez paniki poniewaz akcesoriów jest Ci pod dostatkiem,


Akurat - przerabialem to - i tak bedziesz mial przekopane, co pol roku nowa puszka i masa dobra na ktore Cie nie stac a piekne, manualne SMC leza w szufladzie bo niepodepniesz pod cyfra... No i poza tym - to CANON - dostaniesz wysypki :-P :mrgreen:

Pzdr
Spinner

[ Dodano: 2006-05-03, 23:42 ]
jerz napisał/a:
Nie wiem jaka bedzie "ruska puszka", ale jesli 20D jest tym czego potrzebujesz, to ja bym na Twoim miejscu bral i robil zdjecia :)


A ja Ci mowie poczekaj do jesieni - chyba Cie nie zbawi :?: :-P Jak nie styknie - to kupisz 20D... albo 30D... Choc nie - to juz bedzie chyba czas 40D... :-P :mrgreen:

Pzdr
Spinner

[ Dodano: 2006-05-03, 23:45 ]
psyt napisał/a:
Ja chetnie zaczekam do jesieni, naszczescie narazie mam czym focic.
Za to przydalby mi się dodatkowo zaawansoawny kompakt...


Leica Minilux :?: :-P

Pzdr
Spinner

[ Dodano: 2006-05-03, 23:49 ]
jerz napisał/a:
Poki co liderem w wyscigu jest Canon i pewnie jeszcze dlugo tak zostanie. Coraz licznejsi klienci kupujacy cyfranki wybieraja najczesciej Canona... moze byc ciezko namowic ich za pare lat do przesiadki.

Wydaje mi się, ze wraz z popularyzacja cyfranek podzial rynku ustali się na dluzej. Moj sentyment do Pentaxa na pewno zachowam, ale co kupie, bedzie zalezalo od aktualnej oferty. Sam z zakupem czekalem dosc dlugo - DL na razie mi wystarcza, ale to nie bedzie raczej cyfranka na dlugie lata.

Jesienna premiera: sam czekam z niecierpliwoscia :) Bylo by milo, gdyby powrocily czasy swietnosci Pentaxa, czy tak się stanie... obawiam się, ze to bardziej zalezy od ruchow (tudziez ich braku) u konkurencji.



Sorki za hurtowe odpowiadanie ale jak czytam takie rzeczy to mi zwyczajnie slabo :-P Owczy ped normalnie... :evil:

[ Dodano: 2006-05-03, 23:58 ]
jerz napisał/a:
psyt,

wiadomo cos moze o cenie tego korpusu? Pewnie zaraz po premierze tez nie warto kupowac, tylko mozna przypuszczac, ze kolo przyszlej wiosny cena spadnie.


Ja stawiam na 3-4tys za K100D i ok dwa razy tyle za K10D - na poczatku oczywiscie... Potem, powiedzmy wiosna... hmmm.. przetre tylko kule - 3 i 5,5tys... 8-) :mrgreen:

[ Dodano: 2006-05-04, 00:01 ]
psyt napisał/a:
Krzysztof W. napisał/a:
psyt, a na co konkretnie czekasz? czy coś "przeciekło do Twojej wiadomości co Pentax-Samsung kombinuje?

Odpowiedz na Twoje pytanie brzmi - tak. Jednak sa na tym forum ludzie, ktorzy wiedza znacznie wiecej, a jesli ja cos napisze to i tak zmoderuja moj post...


Dokladnie 8-) :mrgreen:

[ Dodano: 2006-05-04, 00:04 ]
psyt napisał/a:
Michu - nie tylko, ale ze wszystkimi na raz, przez siec to sobie rady nie damy...
Moze w Poznaniu uda im się "recznie" przetlumaczyc jak powinny przechodzic takie informacje


Ja jednak Cie zloje chlopie przy najblizszej okazji... :-x :-P
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Ja jednak Cie zloje chlopie przy najblizszej okazji...


Zdaje sobie w pelni sprawe, ze za te wszystkie rzeczy, które wypisuje o Tobie na forum juz dawno podjales taka decyzje i czeka ona teraz tylko na wykonanie ;-)

Spinner napisał/a:
Dokladnie


Jednak spiesze Cie poinformowac, ze wedlug prof. Miodka uzywanie w taki sposob slowa "dokladnie"(od ang. exactly), zubaza nasz jezyk o takie zwroty jak: "wlasnie tak", "zgadza sie" czy "psyt, jak zwykle masz racje" (pamietasz rozmowe o "zyrokompasie", prawda?)
:-P ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
dłuższy okres mogły pojawiać się całostronnicowe reklamy w FotoPozytywie (i to na okładce!)

A nie bylo to przed "era Apollo"


Nie. Ale nie wykluczone, że był to okres, gdy Apollo właśnie zostało przedstawicielem i chciało się wykazać lub też otrzymało środki na kampanię.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
psyt napisał/a:
Zdaje sobie w pelni sprawe, ze za te wszystkie rzeczy, które wypisuje o Tobie na forum juz dawno podjales taka decyzje i czeka ona teraz tylko na wykonanie


Wlasnie tak :-P :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
dłuższy okres mogły pojawiać się całostronnicowe reklamy w FotoPozytywie (i to na okładce!)


aa swego czasu w FOTO był konkurs gdzie nagrodami byly różne, różniste Pentaxy (na film jeszcze) to było coś między 1999-2001 jesli dobrze pamietam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach