PROMASTER  Dołączył: 22 Wrz 2006
eryk napisał/a:
PXM
tref napisał/a:
Pentax SMCP-FA* 200 f/2.8 ED IF

Od siebie dodam Sigma af 150/2.8 ex dg (HSM) lub Sigma af 300/2.8 ex (HSM)
To są drogie, ale szybkie obiektywy do Pentaxa .Lepiej jest mieć lepsze szkło a gorszy aparat .Cytuje adajko z pewnego forum,zresztą nie on jeden wyznaje tą zasadę.
W każdym systemie dobre szkła kosztują . I to jest fakt .Tak jak trunki .
Jak ograniczają Ciebie pieniądze , a kogo nie ograniczają , to sposobem jest miejsce , z którego będziesz robił zdjęcie .Ustawiasz aparat na punkt i czekasz.Zresztą co ja będe mówił.W końcu te samochody poruszją się po jakimś torze i są w miarę przewidywalne.

Słuchaj adajka z cyberfofoto to będziesz w zimie w butach chodził :shock:
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
PROMASTER napisał/a:

Słuchaj adajka z cyberfofoto to będziesz w zimie w butach chodził :shock:


Nie to zebym sie czepiał, ale Ty w zimie nie chodzisz w butach ? :lol:
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
pxm napisał/a:
Na forum oprocz mnie jest TYLKO jedna osoba, nie ma ona K100D. do konca roku chce cos kupic.

sie wie o kogo chodzi 8-)
PROMASTER napisał/a:
Słuchaj adajka z cyberfofoto to będziesz w zimie w butach chodził

no tu po bandzie pojechałeś :mrgreen: to chyba dobrze żeby w zimie w butach chodzić? chociaż ja może nieobiektywny jestem bo mam coś ze 40km do ruskiej granicy to tu unas panie zima cały rok :mrgreen:
 
eryk Dołączył: 18 Lip 2006
Widać ,że osoba adajko wzudza emocje :lol: , ale ja nie osobie ,tylko o zasadzie ,bo jest słuszna.Aparaty szybciej podlegają modyfikacji, niż szkła i cena również szybciej spada .Dobre jasne szkło po latach znajdzie nabywcę . Aparat , który kosztuje teraz około 3 tys już nie bardzo.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
wydaje mi się, że opiniowanie sprzętu przez innych i myślenie o kupnie "w ciemno" jest trochę jak lizanie cukierka przez folię ochronną. Skoro jest możliwość pomacania sprzętu (nie mówię, że wyjdziesz na ulice i już masz, ale jak kupujesz coś za tę kasę, a oczywiście nie jest to dla ciebie wydatek jak na lody-bo wtedy po co ten temat- to warto podjechać nawet kawałek dalej) i wyrobić sobie własną opinię.
Nie myśl, że miałem jakąś pretensję do Ciebie, że zwracasz się do nas z pytaniem o P, N, C - napisałem z przymrużeniem oka:
Cytat
Dziękujemy, że uważasz nas za tak obiektywnych!!!

Poważnie, czytanie książek i wzorowanie się na innych prowadzi tylko do mętliku. Warto znać opinię użytkowników, ale własna jest bezsprzecznie najważniejsza [nie lubię Porshe i kto mi zabroni-tylnonapędowe auto, też mi coś, takie samo od 50 lat, a ltd ma tylko naklejany znaczek-ot różnica]
Życzę Ci jak najlepszego wyboru pod każdym względem [przywiązania się do systemu, szybkości AF, poręczności, szkieł...]
pentaxowcy to malkontenci i/lub sprzętowi onaniści - a ja mogę być naczelnym marudą [zrzędą - wolę zrzędą]-zastanów się między jakie wrony wchodzisz, bo krakać Ci pozostanie tylko w tej samej tonacji...
canonierom już dziękujemy
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
tzn? ktore? Bo ja sam mam tylko te ktore zrobil ten naczelny fotograf papieski...

W tamtym roku w Niedzielą Palmową Arturo Mari uciekł mi sprzed obiektywu w ostatniej chwili. Zobaczyłem go, aparat do oka, już miałem naciskać spust, a ten się odwrócił i poszedł :evil: :evil: :evil:

[ Dodano: 2006-10-28, 19:51 ]
pxm Dla mnie Nikony D50/70/80 mają jeszcze jedną wadę. Kompletnie nie nadaja się do współpracy z M42. Z mojego punktu widzenia to ważne, bo mam trochę szkieł na gwint. No ale Ciebie interesuje AF, więc to tylko tak przy okazji.
 
eryk Dołączył: 18 Lip 2006
djack napisał/a:
pxm Dla mnie Nikony D50/70/80 mają jeszcze jedną wadę. Kompletnie nie nadaja się do współpracy z M42. Z mojego punktu widzenia to ważne, bo mam trochę szkieł na gwint.

Zgadzam się w 100 %. Ja swojego 1l-Samsunga kupiłem właśnie dla Sonnara 200/2.8. Co miał leżeć nieużywany tylko dlatego , że technika poszła do przodu.A ,że blaszka w przejsciówce wypadła i jest ciężki . To nic , ale jak pięknie zbudowany i jaki bokeh - marzenie .
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
eryk napisał/a:
jak pięknie zbudowany i jaki bokeh - marzenie

sie nie rozpływaj, wrzuć jakieś foto, może być do wątku o bokeh (nie będzie za duży OT]
-> http://manufactura.home.p...=bokeh&start=50
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Ok, byłem (co prawda 100km w jedną strone :-? ), zobaczyłem, pomacałem, pogadałem, popstrykałem w sklepie 'kasetką"... :mrgreen:
Jest tak: jakosc wykonania bardzo przyzwoita, moglby byc wiekszy, ale nie jest zle, nie mialem ze soba instrukcji wiec czesci funkcji nie przejrzalem itp..
Porownałem w sklepie szybkosc AF K100D z AF D70s, jest wolniej niz w Nikonie, to nie podlega dyskusji. Nie jest ten AF jakis super wolny, ale wolniejszy. Mogloby byc tez wiecej przyciskow powyciągana na body..
Generalnie K100D sprawił dobre wrazenie :)
Niestety nadal mam 100 mysli na minute i nadal nie zdecydowalem co kupic... doszedłem do wniosku, ze chyba rzucę monetą ;-)

ps. Wiem, ze zaraz napisze ktos, ze to mało istotna funkcja itp., ale mam pytanko odnosnie podglądu GO w kasetce. Tak jak mi ktos wczesniej pisał, ze jest w tym przelaczniku (wlaczajacym aparat), ale z tego co potestowałem to ten podglad GO wyswietlał mi sie na LCD, a nie w wizjerze... Albo cos zle robiłem, albo nie wiem... Chyba, ze mozna to zmienic gdzies w MENU ?
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
W menu możesz ustawic:
1. Podgląd na wyświetlaczu (robi próbne zdjęcie, które później sam kasuje)
2. Podgląd optyczny w wizjerze
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
emigrant napisał/a:
W menu możesz ustawic:
1. Podgląd na wyświetlaczu (robi próbne zdjęcie, które później sam kasuje)
2. Podgląd optyczny w wizjerze


Aha, czyli jednak mozna w wizjerze takze zobaczyc podglad GO :) To dobrze :)
dzieki za szybką odpowiedz :)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
no to już wiesz jaki jest, masz pojęcie (własne) i teraz mogą Cię przekonywać ci lub inni do wyższości sprzętu a nad b (nie mówcie o sprzęcie c - nie uznaję). Jest podgląd GO w wizjerze (ja mam ciągle taki ustawiony). Myśl chłopie myśl...
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
tref napisał/a:
Myśl chłopie myśl...

oby nie za dużo bo myśliwym zostanie :mrgreen:
pxm, nieźle cię przycisneło żeby 200km trzasnąć aby pomacać aparat, no respekcik.
A ta kasetka to na aku chodziła czy na zwykłych bateriach? podobno jest róźnica w szybkości AF.
Ja Ci coś powiem jak by Nikoś D50 miał stabilizacje matrycy to byłby dla mnie optymalny aparacik, a tak to sam wiesz.
A powiedz mi jeszcze jakie szkiełka zamierzasz dokupić do Pentaxa? (może wcześniej pisałeś ale jakiś taki topic przytłaczający się zrobił) i ewentualnie do Nikosia?
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
tref napisał/a:
no to już wiesz jaki jest, masz pojęcie (własne) i teraz mogą Cię przekonywać ci lub inni do wyższości sprzętu a nad b (nie mówcie o sprzęcie c - nie uznaję). Jest podgląd GO w wizjerze (ja mam ciągle taki ustawiony). Myśl chłopie myśl...


:-)

Mysle, mysle... A wlasnie ! Tak jak wczesniej juz pisałem kolejnym zakupem po body z kitem na pewno byłby jakis tele. Czy jest jakis przyzwoity teleobiektyw w cenie do powiedzmy do 700pln ?
Znalazlem np. cos takiego:
http://www.pstryk.com.pl/opis.php/2314
Dobrej jaksosci to szkiełko?

[ Dodano: 2006-10-28, 22:50 ]
tomecki napisał/a:
tref napisał/a:
Myśl chłopie myśl...

oby nie za dużo bo myśliwym zostanie :mrgreen:
pxm, nieźle cię przycisneło żeby 200km trzasnąć aby pomacać aparat, no respekcik.


Ano pojechałem :-) Musiałem zobaczyc jak jest naprawde z tym AF ;-)

tomecki napisał/a:

A ta kasetka to na aku chodziła czy na zwykłych bateriach? podobno jest róźnica w szybkości AF.


Kurcze tego nie sprawdziłem wlasnie :/ Bylem w MediaMarkt, był juz na polce z wlozonymi jakimis bateriami/akumulatorami...

tomecki napisał/a:

Ja Ci coś powiem jak by Nikoś D50 miał stabilizacje matrycy to byłby dla mnie optymalny aparacik, a tak to sam wiesz.


Ano, ale na to nie ma co liczyc chyba nawet w nastepcy czyli d60... Ciekaw jestem co ten model wniesie (ma byc niedlugo).

tomecki napisał/a:

A powiedz mi jeszcze jakie szkiełka zamierzasz dokupić do Pentaxa? (może wcześniej pisałeś ale jakiś taki topic przytłaczający się zrobił) i ewentualnie do Nikosia?


Napewno cos do "zbliżen" czyli jakis tele.. To zaraz po kicie. Pozniej pewnie jakas lampa, pozniej cos do makro.
 
NaiR  Dołączył: 09 Cze 2006
pxm napisał/a:
Napewno cos do "zbliżen" czyli jakis tele.. To zaraz po kicie. Pozniej pewnie jakas lampa, pozniej cos do makro.


A powiedz mi czym Ty wcześniej robiłeś zdjęcia? Ja też myślałem, że po kicie najpierw będzie coś dłuższego bo miałem superzooma firmy canon wcześniej. A teraz mój długi zoom leży praktycznie nieużywany, zdecydowanie najwięcej używam kita i stałki 50, czasem zapinam 135mm. No ale to już osobiste preferencje wychodzą. Piszę o tym dlatego, że jak czytam to co piszesz to jakbym siebie widział.
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
NaiR napisał/a:
pxm napisał/a:
Napewno cos do "zbliżen" czyli jakis tele.. To zaraz po kicie. Pozniej pewnie jakas lampa, pozniej cos do makro.


A powiedz mi czym Ty wcześniej robiłeś zdjęcia? Ja też myślałem, że po kicie najpierw będzie coś dłuższego bo miałem superzooma firmy canon wcześniej. A teraz mój długi zoom leży praktycznie nieużywany, zdecydowanie najwięcej używam kita i stałki 50, czasem zapinam 135mm. No ale to już osobiste preferencje wychodzą. Piszę o tym dlatego, że jak czytam to co piszesz to jakbym siebie widział.


Do niedawna miałem hybryde Panasonica FZ-20 :-)
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
pxm napisał/a:
Niestety nadal mam 100 mysli na minute i nadal nie zdecydowalem co kupic... doszedłem do wniosku, ze chyba rzucę monetą

Skoro juz naprawdę nie wiesz co wybrać, odnajdź w C i N to wewnętrzne fuj i ukryte pfe i wybierz wszystkomającą Kasetkę :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach