gator  Dołączył: 24 Kwi 2007
Nikon D3 vs Nikon D200 vs Canon 1Dm3
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Fajne szkło. Szokujące jak wielu ludzi na świecie podnieciło się tym testem :shock:
 

gator  Dołączył: 24 Kwi 2007
gdyz szkokujace sa wyniki D3
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
gator, no i przestało się otwierać :\ Ciekawość mnie jednak zżera - co z tym d3? :->

[ Dodano: 2008-01-29, 00:43 ]
Ok, otworzyło się. Phi, 10 stron jarania się fotkami jakiejś starej gazety. No kupować d3 w celu focenia gazet to faktycznie głupota. Autorowi testu polecam skaner płaski Plustek - 200zł z groszami ;-)
 

gator  Dołączył: 24 Kwi 2007
po lekturze tej gazety wlasnie nasuwa sie pytanie czy jest sens kupowac D3
 

Effendi  Dołączył: 20 Kwi 2006
Test wygląda na rzetelnie przeprowadzony. Czyli Canon nadal przoduje w technologii CMOS, co nie dziwi ze względu na jego kilkuletnią przewagę we wdrażaniu tej technologii. Ciekawe jak wypadnie K20 ze swoimi 14 MPix w porównaniu z tymi pro-puszkami.
 

gator  Dołączył: 24 Kwi 2007
mam troche obawy co do K20 i czy podola na ISO1600 nie mowiac dalej. Coraz bardziej przekonuje sie do 5D, ktory jest od 3 lat na rynku a nadal jest swietnym body, pomimo swojego wieku.

Jakos po premierze D3 i D300 nie powalilo mnie na nogi, tym bardziej, ze 5D mozna smialo porownac pod katem ilosci szczegolow oraz szumow na ISO3200 z D3. Wg mnie w chwili obecnej kolejnosc jest nastepujaca:

1. Canon 1d Mark III
2. Nikon D3
3. Canon 5D
4. Nikon D300
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
gator napisał/a:
Jakos po premierze D3 i D300 nie powalilo mnie na nogi, tym bardziej, ze 5D mozna smialo porownac pod katem ilosci szczegolow oraz szumow na ISO3200 z D3

gator, a widziałeś prawdziwe fotki robione D3 na iso25600? IMHO nic podobnego tak dobrego nie widziałem wcześniej.
 

gator  Dołączył: 24 Kwi 2007
pewnie gdzies widzialem jedną lub dwie, ale widzialem rowniez sample z K20 przy 3200 i jakos nie moge w to uwierzyc. Pozatym ktoras z zagranicznych gazet robila testy labolatoryjne D3 i 5D gdyz matryce maja prawie identyczne i dopiero od ISO5000 D3 wychodzil mocno do przodu.

3200 to juz dla mnie i tak duzy skok z max 800.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Na japonskiej ASCII stronie sa zdjecia testowe z K20 i D300 (K20D przedprodukcyjny, JPEGi prosto z aparatu) i wyglada to naprawde niezle. Trudno moze obecnie o obiektywny test, bo nie do konca wiadomo jakie byly ustawienia aparatu (redukcja szumow na wysokich ISO?), nieco inny poziom naswietlenia, obiektyw itp. itd. ale tak pogladowo warto sie przyjrzec. Co prawda foty prosto z D300 maja szum o bardziej monochromatycznym charakterze (tutaj bardziej miarodajne byloby wywolanie RAWow w tym samym konwerterze z identycznymi ustawieniami), ale mimo to szum na zdjeciach z K20D mniej sie jednak wyroznia (ziarno wydaje sie byc drobniejsze)... Biorac pod uwage, ze to matryca z 2,5 MP wiecej to naprawde niezle osiagniecie - jak dla mnie wyniki sa zupelnie porownywalne.
http://ascii.jp/elem/000/000/105/105527/
http://ascii.jp/elem/000/000/092/92059/
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Na tej stronie znalazlem tez test EOSa 40D - warto spojrzec dla porownania, naprawde Pentax nie ma sie tutaj czego wstydzic, a Canon cos widze ze chyba traci pozycje "niskoszumnego" - nowe matryce Sony i Samsunga/Pentaxa sa na oko poziom wyzej...
http://ascii.jp/elem/000/000/071/71350/
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
sylwiusz ty maniaku ;-)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Hihi, skoro juz sie wywiazala dyskusja o szumach, to wrzucilem moje 5 gr ;-) W koncu sa tez osoby, dla ktorych tez jest to wazne :-D
 

gator  Dołączył: 24 Kwi 2007
co do szumow to D3 od 3200 chyba rywali jak narazie miec nie bedzie. Ale do 3200 to jednak ja raczej stawiam na canona. Pozatym canon nadal oddaje wiecej szczegolow. I jezeli porowniuje sie body canona 5D z przed trzech lat do super hiper puchy D3. I co wychodzi ? ano to ze do 3200 stare 5D szumi tak samo jak nie mniej od D3. Pozatym nadal 5D pod wzgledem jakosci nie ma rownych,

Troche poogladalem sampli z D3 na wysokich ISO, i nadal uwazam ze nikon od iso400 stosuje jakies dziwne algorytmy przed zapisaniem do rawa. Dlatego uwazam ze D3 to niewypal na ktory daje sie naciagnac duzo ludzi. Zobaczymy co pokaze D3x.

A wracajac do K20 to raczej nie spodziewalbym sie cudow, moze za 2-3 lata ale jak na razie inzynierowie z pentaxa powinni mocno dostac po premi bo nadal spią.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
A na optycznych przetestowali Nikosia D3, jest pare ciekawych porownan do EOSa 5D. W zestawieniu jest tez Nikon D300 i choc szumi nieco wiecej od D3 czy 5D, to jednak jego wyniki sa calkiem niezle - na oko o tyle gorsze od 5D co 5D jest gorszy pod tym wzgledem od D3 :-D Biorac pod uwage, ze K20D generuje szumy na podobnym poziomie co D300, to zapowiada sie nam udany korpus ;-)
http://www.optyczne.pl/65...D3_Wst%EAp.html
 

gator  Dołączył: 24 Kwi 2007
co do testow na optyczne to jakos od pewnego czasu juz ich nie czytuje.
A wracajac do porowania D3 do 5D to chyba nadal jestem za 5D, gdyz kosztuje 3 raz mniej, iso 3200 jest w pelni uzywalne, a brak auto iso oraz slaby AF mozna sobie wynagrodzić jakością zdjęć D3 - jak nie lepszą.

Co do samego K20 to wypuszczanie tego modelu z tak nieznacznymi zmianami do poprzednika wg mnie nie ma sensu. Pozatym mając na uwadze, wcześniejsze niedopracowanie szkieł DA, mam obawy co do nowego body i zapowiadanych szkiel. No ale pozostaje miec tylko nadzieje ze pentax wie co robi.
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
oraz slaby AF mozna sobie wynagrodzić jakością zdjęć D3 - jak nie lepszą.


hehe, slaby AF powiadasz? Owszem zrozumialbym te slowa w innych okolicznosciach, ale na forum Pentaxa brzmia conajmniej dziwnie :)
a odnosnie k20d... coz - niestety ida w cmosa, a co gorsze w apsc :cry:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
gator napisał/a:
co pokaze D3x


Boze, jak ja nienawidze tego pytania jak ktos dzwoni....

... a moze by tak wziac puche do lapy, wypstrykac 200 zdjec na miescie / w studio i dopiero wydawac osady? Bo jak na razie to wszystko takie troche piep.rzenie slepego o kolorach, panowie...
 

gator  Dołączył: 24 Kwi 2007
alkos napisał/a:
gator napisał/a:
co pokaze D3x


Boze, jak ja nienawidze tego pytania jak ktos dzwoni....

... a moze by tak wziac puche do lapy, wypstrykac 200 zdjec na miescie / w studio i dopiero wydawac osady? Bo jak na razie to wszystko takie troche piep.rzenie slepego o kolorach, panowie...


alkos: prawdę mowiac nie interesuje mnie co pokaze D3x. Pisalem to tylko pod katem tego iz z body 5D za 5000zl masz jakosc zdjec z body za 15000zł - dlatego mysle ze D3x z kosmiczną ceną w koncu bedzie wyraznie lepszy od 5D - choc nie wiem czy moze byc juz cos lepszego.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach