lRem  Dołączył: 07 Lip 2007
Epson V350 vs Ankara (Agfa lab)
Pobawiłem się odrobinę nową zabawką mojej Mamy. Takie coś na mnie wyskoczyło:
http://lrem.net/pages/view/Agfa_lab_vs_Epson_V350
Porównywane ze skanem z labu Ankara w Gdańsku. Miało jeszcze iść na 2 skanery Dzerrego, ale film jest sakramencko spieprzony i to chyba jedyna w miarę sensowna do porównań klatka.

[ Dodano: 2008-02-27, 21:59 ]
Oczywiście wszelkie opinie mile widziane.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Normalnie D-laby koszmarnie wyostrzaja skany. Ale tutaj nie wiem co oni zrobili, ale chyba zapiscili jakies softwarowe usuwanie rys. Wszystkie szczegoly sa rozmyte!

Obrobiony RAW na pierwszy rzut oka wydaje sie miekki, ale po Unsharp Mask nie jest juz tak zle, a w dodatku jest duzo wiecej szczegolow niz na skanie z D-labu. Mysle, ze niewielka odbitka nie bylaby taka tragiczna. Skany z 2450 wygladaja bardzo podobnie.

dz.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
lRem napisał/a:
Porównywane ze skanem z labu Ankara w Gdańsku.
dzerry napisał/a:
Ale tutaj nie wiem co oni zrobili, ale chyba zapiscili jakies softwarowe usuwanie rys. Wszystkie szczegoly sa rozmyte!


Pracowalem na Dlabach - to norma.... co prawda bw nie skanowalem, ale kolory wychodzily mi bardzo podobnie.

[ Dodano: 2008-02-28, 00:52 ]
dzerry napisał/a:
Mysle, ze niewielka odbitka nie bylaby taka tragiczna.


Do odbitek wiekszych niz 8x6 cali maszyna nieco dluzej międli klatkę - domyślam się że skanuje w nieco większej rozdziałce... ale mogłem mieć tylko takie wrażenie (czyt. wishful thinking ;-) )

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach