tank102  Dołączył: 11 Mar 2008
Pentax K20 czy Canon 40 D
Jestem nowy i zastanawiam się między dwoma aparatami Pentax K20 lub Canon 40D. Wiem że wybieram między dwoma systemami. Ale nie jest do pogardzenia dostęp do tanich szkieł pentaxa chodzi o mamualne oraz 2 letnia gwarancja.
Który wybrać ???? I nie chodzi tu o środki pieniążne, tylko o satysfakcję wyboru.
 
Długi  Dołączył: 16 Sty 2008
Ja już się zorientowałem w tym forum i wiem, że powinieneś wybrać... Nikona :evilsmile:
Tak poważnie, jeśli cena dla Ciebie nie jest problemem (choć z drugiej strony piszesz o dostępności tanich szkieł), to wybierz ten, który lepiej leży Ci w ręku. I nie chodzi mi tylko o trzymanie aparatu, ale dostępność poszczególnych funkcji, rozmieszczenie przicisków itd.
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
@tank102
napisz do czego chcesz używać aparat...
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
tank102 napisał/a:
I nie chodzi tu o środki pieniążne, tylko o satysfakcję wyboru.


1. skoro nie chodzi o środki pienięzne to po co zerkać w stronę starych manuali skoro jest doskonała seria limited Pentaxa.? a komplecik k10 + 77 ltd sprawi Ci wiele radości z focenia.

2. ale skoro środki finansowe nie są mocnym ograniczeniem a tak myśle ponieważ wybór padł na droższe korpusy, to wybierz ten system który pozwoli ci w przyszłości na przesiadkę o półkę wyżej . mam na myśli korpus bo szkła wiadomo. kupuje sie raz a dobrze.

czyli wbrew pozorom wybór jest łatwy.

i żeby nie było. nic o FF ani o N nie napisałem :evilsmile:

kupujesz k10/k20 > jest dobrze >potem przesiadka > no właśnie. tu wielka niewiadoma
kupujesz C40D> potem przsiadka na 5D II > i nadal jest dobrze
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
A nie lepiej 30D - 40-tka niewiele nowego wniosła...
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
niby tak ale różnica w cenie 40 i starszej 30 nie jest znowu taka duża. chyba warto dopłacić
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Prawie zgadzam się z ThomFoto. Tylko po co się rozdrabniać. Odłóż jeszcze trochę forsy, zastaw dom albo sprzedaj nerkę. Wystarczy jakieś 20-25k na początek. Kup C5D albo C5DII, stadardowego zooma L, 70-200/4 L i kilka stałek. Poza tym dobra lampa, statyw, torba/plecak. Powinieneś być usatysfakcjonowany.
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
k20 > 4290 PLN
C 5D > 5300 PLN /po cashbacku/

wcale niczego zastawiać nie trzeba. róznica nie taka wielka jak jeszcze parę miesiecy temu.

a szkiełka? cóż. nowe * , w/g mnie ,mają wyjątkowo niekorzystny współczynnik jakość/cena

wracając do tematu wątku. warto na zakupy spojrzęć szerzej niż zakup tu i teraz . szczególnie że same puszki tanieją w tempie iście zaskakującym .. firmy N i C ostro walczą.
[ Dodano: 2008-03-11, 15:57 ]
tank102 napisał/a:
Jestem nowy i zastanawiam się między dwoma aparatami Pentax K20 lub Canon 40D


Nikon własnie ogłosił obniżkę cen w odpowiedzi na cashback canona. może jednak nie należy go skreślać z listy zakupów?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
ThomFoto napisał/a:
nowe * , w/g mnie ,mają wyjątkowo niekorzystny współczynnik jakość/cena
Ty ciągle o zoomach, w dodatku jednym tylko.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Tylko, że w normalnych cenowo krajach za mocno leciwy i prymitywny 5D płacisz ~$2100 (czyli niemal w pobliżu polskiej ceny), a za K20D ~$1200... Wniosek - K20D musi niebawem spaść w okolice 3000zł bo jego cena jest mocno wyśrubowana na polskim rynku.
Poza tym 5D II nie ma i wygląda, że przynajmniej do jesieni nie będzie, więc mówienie o nim w kategoriach faktów jest śmieszne.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
ale pitolenie. Koleś pyta czy wybrać K20D czy 40D, a wy mu o perspektywach rozwoju systemu i kupnie canona 5D, jeszcze zaraz ktoś o Marku III mu napisze. Po co?

a tak swoją drogą, jeśli tank 102 chce sobie komfortowo cykać, to - moim zdaniem - czy kupi P czy C (albo N) wszystko będzie dobrym wyborem - jedyne co bym podkreślił, przekonując go do Pentaksa, to stabilizacja matrycy (ale np. wolniejszy tryb seryjny)....
 
tank102  Dołączył: 11 Mar 2008
Kolega kupił niedawno Nikona D300 i bardzo się rozczarował , ja po analizie za i przeciw i wprowadzeniu nowego aparatu przez Pentaxa oczywiście trzeba przyznać że ujęło mie w końcu menu po Polsku w aparacie, stabilizacja której Canon przez długi okres nie wprowadzi a nowy C5 II będzie kosztował koło 10.000 zł na start. W piatek odbieram Pentaxa w Warszawie. Cykanie zdjęć czysto amatorsko z możliwością dużej możliwości eksperymentu na szkłach manualnych.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
tank102 napisał/a:
Kolega kupił niedawno Nikona D300 i bardzo się rozczarował
Powaznie ? Czym się rozczarował ? Tak z ciekawości pytam :-P .
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Powaznie ? Czym się rozczarował ? Tak z ciekawości pytam
- 36000ASA nie dziala :-P
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
- 36000ASA nie dziala :-P
Albo za rozbudowane menu.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
argawen napisał/a:
za rozbudowane menu.

zbyt szybki AF - nie widac, na co ostrzy :-P
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
zbyt szybki AF - nie widac, na co ostrzy :-P
Możliwe. Jak Bogusz dał mi Nikona w łapki, to po naciśnięciu spustu nie zauważyłem, że Nikon już naostrzył :-P
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
jeśli ktoś przedkłada polskie menu w Pentaxie nad szybkośc AF w Nikonie to przyznam sie że ja tego zupełnie nie kumam. sa róznie powody bycia w systemie P. ale please. niech to nie bedzie polskie menu. :shock:
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
... za to jego brak - jak mi się zdaje - odstraszył niejednego
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
ThomFoto napisał/a:
jeśli ktoś przedkłada polskie menu w Pentaxie nad szybkośc AF w Nikonie to przyznam sie że ja tego zupełnie nie kumam
Tym bardziej, ze Nikon ma także menu w języku polskim :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach