dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
[PYTANIE] Jak zrobić backup galerii+MySQL ?
Używam bezpłatnego hostingu, na którym mam bazę danych MySQL.
Postawiłęm galerię Coppermine, która korzysta z bazy.
Chciałbym stworzyć w prosty sposób kopię zapasową całej strony
łącznie z bazą danych, w celu ewentualnego przerzucenia na inny
serwer i na inną bazę danych.

Jeśli jest jakiś program "kilk i po sprawie" to chętnie. Jednakże nie straszne mi nic
co z softwarem, jeśli tylko wskarzecie narzędzie i "howto". Nadmieniam, że nie chcę tracić mnóśtwa czasu na czytanie milionów za pewne sposobów na to, wolę konkretne rozwiązanie od kogoś, kto po prostu wie jak to zrobić. Dzięki za pomoc!
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Jeśli firma hostingowa udostępnia PhpMyAdmin to w nim łatwo zrobić backup bazy - dosłownie "klik i po sprawie" :)

Jeśli masz dostęp przez SSH to można uruchomić konsolowego klienta mysql, ale zakładam że do bezpłatnych kont nie dają dostępu przez SSH.
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
Ijon napisał/a:
Jeśli firma hostingowa udostępnia PhpMyAdmin to w nim łatwo zrobić backup bazy - dosłownie "klik i po sprawie" :)

I skompresowane pliki bazy zapisują się na naszym lokalnym komputerze?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
armar napisał/a:
I skompresowane pliki bazy zapisują się na naszym lokalnym komputerze?
Tak, wlacza Ci sie po prostu dialog "download file" w przegladarce.

dz.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
ok, mam phpMyAdmin :mrgreen:
Tylko nie wiem czy dobrze eksportowalem baze na dysk

Stworzyl plik tekstowy o rozmiarze okolo 200kB
gdzie poczatek pliku wyglada tak:
Cytat

-- phpMyAdmin SQL Dump
.
.
.
.



czyżby to znaczyło, że mi się udało :-D rozumiem że kiedyś, jak będę miał konto z phpMyAdmin będę mógł taką bazę zaimportować i powinno ładnie śmigać :-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
dagio napisał/a:
Jak ktos wie jak to czekam za poprowadzenie za raczke

1. Glowne okno, lewy dolny rog, zaraz nad log out, klliknij 'Export"
2. Zaznaczasz bazy do eskpoertu
3. Zaznaczasz radio-button 'SQL'
4. Zaznaczasz checkbox 'Sava as file"
5. Zaznaczasz radio-button 'Zipped'
6. Klikasz 'GO'

Po chwili powinien Ci wyskoczyc dialog przegladarki Save As/Open i ladnie sciagasz zipa na dysk.

Zeby wrzucic te baze na inny serwer bedziesz musial uzyc opcji import w phpMyAdmin. Nie wiem jak jest skontruowana baza copper mine, ale byc moze bedziesz musial w jednej tabeli zmienic adres hosta www. Musialem tak zrobic w wordpressie - robilem na chama notatniku.

dz.

[ Dodano: 2008-03-12, 13:06 ]
dagio napisał/a:
czyżby to znaczyło, że mi się udało
tak ;-)

dz.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
dzerry, dzieki! 8-)

teraz tylko przewalic 200MB na dysk i spimy spokojnie ;-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Dagio, pozwoililem sobie zedytowac twoj post. Troche za duzo informacji o twojej bazie bylo w tym cytacie ;-)

dz.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
dzerry, tak wlasnie sie zastanawialem czy dobrze robie, ehem.. dzieki :roll:
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Dla nabrania wprawy proponuje wrzucic jakies foty, zrobic eksport. Nastepnie zalozyc sobie konto u innego dostawcy. No i importowac.... :evilsmile:
Po opanowaniu grupy problemowej dopiero wtedy mozna spac spokojnie, ze nie trzeba bedzie zaczynac swojego serwisu od nowa :mrgreen:
Proponuje pobawic sie tez na localhost - przy pomocy pakietu np. xampp portable.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Tok'Ra, ja bardziej hardcore'owo to zrobilem.. po eksporcie wypi*** cala baze w piz** no i zaimportowalem.. dziala :mrgreen: DZIEKI!
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Import i eksport bazy u tego samego dostawcy to bulka z maslem :mrgreen: Zrob eksperyment jeszcze bardziej hardcore'owy i perspektywiczny - i zobacz, czy ta metoda zadziala u innego dostawcy, ktory ma ciut inne ustawienia dla baz... :-P

Troche sie wtedy pobawisz z wyedytowaniem duzego nieraz pliku - ale to sama przyjemnosc pokonania zadanej trudnosci :mrgreen: No bo jak bedziesz mial przynajmniej z 1000 fot i bedziesz chcial taka baze przeniesc na nowy serwer razem z fotami.... :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach