perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
  Słuchawki do urządzeń przenośnych i nie tylko
Witam wszystkich audiofili :mrgreen:

Szukam oryginalnych Sennheiser CX300.
Na Allegro można takie kupić w przedziale cenowym od 30 do 200 złotych.

Oczywiście to nie jest dziwne, bo jakieś 80% tego to podróbki. Moje pytanie brzmi: co nie jest podróbką?

Zapewne odpowiedz będzie brzmieć: wszystko co ma gwarancję Konsbudu, oficjalnego dystrybutora na Polskę.

Nie interesuje mnie właściwie nic poza tym, żeby te słuchawki były oryginalne (= naprawdę dobrze grały).

Są one bardzo popularne, wydają je również pod swoim logo inne firmy - między innymi creative (model EP-630) , sharp a nawet akg.

Wiem że te które stoją na Allegro za 198 zł to na 100% oryginały (gwarancja z konsbud).
Pytanie brzmi - czy są tańsze które są oryginałami (w Saturnie w katowicach jak była dostawa tych słuchawek to kosztowały 119 albo 129 złotych, rozeszły się bardzo szybko).

Do tej pory do mojego SE miałem zestaw HPM-82, który średnio spełnił moje oczekiwania.

Zamierzam ponownie kupić zestaw hpm-82, używać z niego samego kabla z pilotem i do niego przypiąć Sennheisery cx-300 żeby słuchać muzy z telefonu.

Postaram się być na PPD i odwdzięczyć ( :-B :-B :-B ) za jakąkolwiek pomoc. :-P
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
A ja bym polecił Kossy Porta Pro. Przecież lepsze od tych Sennheiserów, nie? ;-)
 
jpserwis  Dołączył: 12 Wrz 2006
Moja ładniejsza połowa używa EP-630 zakupione w komputroniku więc chyba oryginał, ale były dość tanie ok 60 zł.
Ja je trochę przesłuchałem i nie jestem zadowolony.
Niewygodne (głęboko wchodzą), za bardzo izolują - co przy poruszaniu się po mieście może stanowić problem.
Odsłuchiwałem na Meizu M6 na bezstratnych audio i jeżeli chodzi o jakość dźwięku to są przereklamowane. Radio odbiera słabo. Przewody są bardzo miękkie i się plączą więc jak dziewczyna go wyciąga z torebki to potem 15 minut rozplątuje. Wtyczka jest prosta zamiast łamana więc odstaje. Generalnie przereklamowane.

Ale ja nie jestem obiektywny bo nie lubię generalnie dousznych słuchawek.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Porta Pro są przede wszystkim inne. CX300 to dokanałówki (zamknięte cośtamcośtam, nie pamiętam jak to sie nazywa :-P ).

[ Dodano: 2008-03-20, 21:36 ]
http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=7662
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Pewnie, że są inne, to przecież na pierwszy rzut oka widać. Ale są bardzo dobre! A w odniesieniu do ceny, to rzec można - rewelacyjne! :mrgreen:
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Dokładnie to samo mogę powiedzieć o Sennheiser px100 :mrgreen: .
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Stachu napisał/a:
http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=7662
To pierwszy link jaki wyskakuje w google po wpisaniu ;-)

Przewertowałem już do 40 strony ;]
Czytam od wczoraj :mrgreen:

matb, interesują mnie tylko słuchawki douszne (gumka silikonowa zatrzymująca dźwięki z otoczenia)
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Hmm, jesli te słuchawki to to samo co EP-ki Creative-a to czemu chcesz dać za nie 200zł? Ja zapłaciłem za EP 635 w sklepie 85zł (to raczej to samo co EP630 tylko z białym krótszym kablem schowanym w sznurek i podwieszanym na szyi). Generalnie też słyszałem opinie, że EP-ki są przereklamowane. Jak dla mnie mają za dużo basu (jest jakiś taki "ciężki" :-> ), na swoim I-River-ku T10 muzyki słucham na ustawieniu equalizera "Normal" albo "Jazz" co trochę "rozjaśnia" dźwięk.
Wcześniej słuchałem dołączonych do zestawu pchełek: Cresyn MP-RG280E, wiem że to nie są słuchawki dokanałowe i te są lepsze do miejskiej komunikacji, ale wydaje mi się, że żeby naprawdę poczuć różnicę to potrzebny jest jednak większy wydatek niż te 85zł, tzn. gdybym miał kupować tanie słuchawki to kupiłbym albo takie za 40zł (resztę dołożył do jakiegoś obiektywu :-D ) albo zaszalałbym zdecydowanie powyżej 100zł. Stąd moje pytanie, czy te Sennheisery to na pewno to samo co te EP-ki?
Sam będę się pewnie niedługo oglądał za jakimiś fajnymi pchełkami (a może większymi słuchawkami ala AKG K 414 P (czy 416) nie wiem tylko czy chce mi się latać po mieście z czymś takim na głowie dla lepszego dźwięku :mrgreen: )
 

Dancer  Dołączył: 04 Wrz 2006
EP-630 były PIERWSZE .... dopiero po jakimś czasie S. wykupił licencję na te słuchawki...

oryginalne ep-630

choć tak naprawdę polecam

SUPER.FI 3
(oczywiscie jest wiecej sprzedawcow)


dzwięk - doskonały
jakos wykonania - 10 razy lepszy niż ep630... gruby solidny kabel który się nie łamie.... łączenie jacka pewniejsze.......... gumki bardziej wytłumiające otoczenie........ i sam kabel jest krótszy co daje wiekszy komfort. ja mam 198 cm....... i dla mnie kabel jest idealny

[ Dodano: 2008-03-21, 12:56 ]
jpserwis napisał/a:
Odsłuchiwałem na Meizu M6 na bezstratnych audio i jeżeli chodzi o jakość dźwięku to są przereklamowane. Radio odbiera słabo. Przewody są bardzo miękkie i się plączą więc jak dziewczyna go wyciąga z torebki to potem 15 minut rozplątuje. Wtyczka jest prosta zamiast łamana więc odstaje. Generalnie przereklamowane.

Ale ja nie jestem obiektywny bo nie lubię generalnie dousznych słuchawek.


Co do jakości wykonania się zgodzę - słabizna......

Ale za 50 zl sluchawek o lepszych parametrach odsluchu nie znajdziemy :-)))))

[ Dodano: 2008-03-21, 13:00 ]
gebi napisał/a:
Stąd moje pytanie, czy te Sennheisery to na pewno to samo co te EP-ki?


TAK! na 100%. różnią sie jedynie tym ze EP maja jeszcze taką krateczke metalową na koncowkach : ) i nic wiecej ....... to ten sam patent :-]

sprzet gra tak słabo jak najslabsze jego ogniwo (plik muzyczny, sluchawki, player)
wiec poza lepszymi sluchawkami polecam iriver badz iaudio........ z tym ze iriver jest nieco lepszy pod wzgledem neutralnosci dzwieku : ) iaudio gra bardzo ladnie...... ale troszkę "podkreca" dzwiek ; ) Mach3Bass, MP Enhance, 3D Surround ; ) ale efekt daje fajny
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
takie moje 0,03pln: zdecydowanie polecam oryginalne cx-300... :-)
 

Dancer  Dołączył: 04 Wrz 2006
alkos napisał/a:
takie moje 0,03pln: zdecydowanie polecam oryginalne cx-300... :-)


http://www.ultimateears.com

: D
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
Stachu napisał/a:
Dokładnie to samo mogę powiedzieć o Sennheiser px100 :mrgreen: .

Mi za to px100 w ogóle nie przypadły do gustu :\ Grały fajnie, ale brakowało im tego czegoś, co znalazłem w Portach (poza tym kpp są wg mnie wygodniejsze w noszeniu).

Z dokanałówkami znowu jest tak, że nie wiadomo czy uchu podejdą. Miałem kiedyś The Plug od Kossa i po godzinie musiałem je wyciągać, bo uszy bolały (nie od głośności ani repertuaru :-P )
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Stachu napisał/a:
Dokładnie to samo mogę powiedzieć o Sennheiser px100

Faaajne! (jak za te cene - 16GBP dalem) W SKM-ce spisywaly sie b. dobrze, gorzej w Ikarusie i Metrze :-P

KPP za duzo basu mialy jak dla mnie...
 

tilt  Dołączył: 10 Maj 2006
No cóż, a ja w tym właśnie momencie słucham sobie muzyki na moich Sennheiserach PX200 i jestem bardziej niż zadowolony :) Wybierając słuchawki miałem okazję spróbować PX100 i Koss PortaPro, ale niestety oba modele dają duży natłok niekontrolowanego basu co przy muzyce jaką słucham kompletnie się nie sprawdza, więc wybór padł na PX200, które basik mają i owszem, ale dużo lepiej kontrolowany, dobra detaliczność, dobry przesłuch między kanałami. Miałem okazję też słuchać HD600 i HD650, ale niestety tutaj trzeba zainwestować trochę w dobre źródło, bo moje jest delikatnie mówiąc całkiem do pupy...
Wracając do słuchawek izolujących radzę poszukać Shure E2c, czasem trafiają się na aukcjach w dobrej cenie. Trzeba niestety pamiętać, że muszą sie one wygrzać, aby mogły dać z siebie maksimum. Jak je po raz pierwszy podpiąłem do sprzętu to chciałem je wywalić przez okno - tak fatalnie grały. Kluczem okazało się dobranie odpowiedniej słuchaweczki silikonowej, dobre umieszczenie w kanale słuchowym i wygrzanie (około 2 tygodnie po kilka godzin dziennie). Po tym czasie już wiedziałem, że zakup się opłacił :)

pozdrawiam,
Marcin
 
Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
Ja mam EP630 i sobie bardzo chwale. Izolacja za duża? Własnie o to chodzi w tego typu słuchawkach, o wyeliminowaniu dźwięków otoczenia. Super grają soprany, wysokie oraz mocny i dynamiczny bass. Miękki przewód to dla mnie zaleta, bardzo swobodnie układają się po ciele. Kolega ma w swoich jakiś tam firmowych twardy przewód i mówi, że niewygodne, że przy np. bieganiu poruszenie przewodu powoduje wypadnięcie słuchawki z ucha.
Ja sobie naprawdę bardzo chwale te słuchaweczki, a przecież to to samo co Sennheiser.
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
A ja zakupiłem philipsy she9500 (jako poręczniejsza alternatywa na akg k26p, trochę zbyt dużo basu, taki ciężki dźwięk, no i kieszenie wypychają), chwalę je sobie. Filipsy grają nieco lepiej od ep'ków (nie tylko moje zdanie), izolacja jest gdzieś w połowie między zwykłymi pchełkami a ep. Do wyłapania w saturnach za 70pln.

Ostatnio widziałem, że Denon wparował agresywnie na rynek przenośnego sprzętu, ich słuchawki dokanałowe kosztowały ~200pln z tego co widziałem w sklepie. Może też warto się zainteresować? :-)
*puf*

 
cinekk1  Dołączył: 17 Lut 2008
Polecam HD 555. To świetne słuchawki za jakieś 400zł, ale można znaleźć je taniej. Słucham ich dwa lata i jestem bardzo zadowolony. A czy jest gdzieś jakiś na forum kącik dla audiofila? I drugie pytanie. Jak używać wyszukiwarki? Co trzeba wpisać, by odnaleźć posty na dany temat. kiedyś szukałem czegoś o statywach i wychodziło 3600 różnych rzeczy i nie dałem sobie z tym rady. A jak o audiofilach, to piszemy "audiofil" czy coś innego?
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
kupiłem w końcu CX300.

Trafiłem na oryginalne.

Moc...
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
matb napisał/a:
A ja bym polecił Kossy Porta Pro. Przecież lepsze od tych Sennheiserów, nie? ;-)

Zależy jak słuchasz. Przecież to zupełnie inne słuchawki.

To mnie zawsze zadziwia: ktoś pyta o coś konkretnego i widać, że jest mniej więcej zorientowany, a odpowiadający coś wie w temacie ogólnie i pisze, co fantazja na klawiaturę przyniesie.
Na zasadzie: chcę kupić samochód. Używany hatchback z silnikiem diesla, do lat 7, do 10 tysięcy, co polecicie? - Nowy Peugeot 607 jest super.

No ludzie...
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
vesper napisał/a:
Na zasadzie: chcę kupić samochód. Używany hatchback z silnikiem diesla, do lat 7, do 10 tysięcy, co polecicie? - Nowy Peugeot 607 jest super.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ja przez przypadek (za punkty na stacji BP) stałem się posiadaczem słuchaweczek Philips SHS3201 . I jestem mocno zdziwiony jak to ładnie gra. Sporo basu, ale nie za dużo, całkiem ładna jakość pozostałego pasma. Do tego rewelacyjne trzymanie się ucha.
W domu mam HD600, ale to inna bajka. ;-)
Porta Pro miałem kilka dni i dla mnie dno, badziew itd. Ale gusta są różne. :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach