Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
RAW Challenge 059
Zasady zabawy są tu:
http://manufactura.home.p...opic.php?t=1745
i tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://www.jarekdabrowski.net/prc/raw/rc059.pef

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 23.03.2008, do północy czasu wschodniobiałostockiego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili (wszystko jest wyjaśnione w wątku z początku tego posta).

Obydwa jpgi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc059_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc059_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc059_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc059_nick.

Miłej zabawy.
-----------------------------
Ciągle proszę o podsyłanie swoich rawów, można je wysyłać mailem na podany wyżej adres, lub wrzucać przez ftp:
ftp . jarekdabrowski . net (usunąć spacje, wiadomo)
juzernejm: rawchallenge
pasłord: oPona2007 (ważna wielkość liter)
(proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki)
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji - a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Po kliknięciu na małe zdjęcie, otworzy się ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjęcia dostępne również pod adresem
http://www.jarekdabrowski.net/prc/rc059.html

1. Adam Slawomir


2. Briho
Edycja RAW-a w ACR:
Temperature: 4700
Fill Light/Blacks: 10/15
Brightness/Contrast: +60/+65
Highlights: +10
Lights: +5
Luminance: Yellows +5
W PS-ie pomniejszenie i wyostrzenie


3. Danin


4. DarW


5. Enzo
Obróbka w Gimpie. Kolejno: korekta balansu bieli (Auto), korekta poziomów, rozjaśnienie, dosycanie kolorów (+30), zwiększenie kontrastu (+10), wyostrzanie (+30). Miniatura dodatkowo wyostrzona (+30).


6. Hitman1986
- krzywe
- cień/światło
- podniosłem nasycenie kolorow w barwa/nasycenie


7. j+


8. Serioza


9. Soviniec
Obróbka w RT23.


10. Stachu


11. Zaq81
Proces Wywolywanie wykonany w CS3.


12. Zdano


13. Zorzyk

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zorzyk! :-D

Poza tym, bardzo ładne zdjęcie :mrgreen:
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
Witam i świątecznie pozdrawiam wszystkich.

Najbardziej do mnie przemawia wersja Żorżyka. Gdyby nie pech (sieć mi się rozwaliła tuż przed północą jak właśnie wysyłałem swojego maila) to moja wersja byłaby bardzo podobna. To zdjęcie aż krzyczy żeby być B&W z wygaszonym kanałem niebieskim.
 
Markoo  Dołączył: 12 Kwi 2007
Witam
Propozycja b&w, jest chyba najlepsza alternatywa dla wszechobecnego niebieskiego koloru :)
Pozdrawiam Markoo
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Myślałem, że będzie więcej B&W tym razem, a tu proszę, siurpryza :-)
Swoją wersję zrobiłem w akcie desperacji: próbowałem różne warianty kolorowe, ale żaden mi nie pasował... zachód słońca zażółca żagle, a to mi nie bardzo pasuje, bo przecież wiadomo, ze żagle są białe ;-) ...
 

briho  Dołączył: 28 Sie 2007
A ja wolę kolor w tym przypadku :-) Oczywiście, żagle są białe, ale tak to pewnie właśnie wyglądało w rzeczywistości - zachód słońca nadał im ciepłej barwy. Najbardziej trafia do mnie obróbka Adam Slawomir.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
kolorystycznie żaden mi nie pasuje... więc Zorzyk :mrgreen: :-B :-B :-B
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
Czy tylko ja na dużej wersji zorzyka widzę jakiś paskudnie wyostrzony szum? Na małej wersji jest szum, ale taki delikatny i "ładny", ale na dużej jakiś koszmarek..
 

zaq81  Dołączył: 29 Lut 2008
Dołączam się do zdania briho kolor w żaglach to jest to :-)
Fotka bardzo mi się podoba i nawet pozwoliłem sobie ją wrzucić na tapetę :-P
Co do prac najbardziej podobają mi się wersja: Adama Slawomira, Briho i Danin-a kolejność według wyświetleń :-> Wersje B&W jakoś mi nie leży może na papierze odbiór byłby inny :-P

Co do szumu to też go widzę wydaje mi się że Autor umieścił go świadomie

 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Adam Sławomir napisał/a:
widzę jakiś paskudnie wyostrzony szum?
... ten szum udaje ziarno z filmu (ale marnie udaje ;-) )
To był świadomy zabieg - jednym pstryczkiem byłoby gładkie, jak pupcia niemowlaka :-)
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
o nie, tym razem nie będę chwalił Zorzyka... Ucieczka w cz-b nie podoba mi się. Sam jak zwykle się spóźniłem (napięcie przedwielkanocne ;-) ) , ale walcząc z TYM zdjęciem czułem, że wyzwanie jakim ono było polegało na jego kolorystyce. Mieląc je, zrobiłem dwie wersje - jedna (i to wyjście podoba mi się bardziej) była oddaniem klimatu, jaki daje ciepłe wieczorne światło i lekko zabrudzonego niebo; druga - była (daremnym) dążeniem do białych żagli... Z tego, co tu widzę postawiłbym duże :-B : Sovińcowi (za złoty środek) i mniejsze Adamowi Sławomirowi i Briho.
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
zorzyk napisał/a:
... ten szum udaje ziarno z filmu (ale marnie udaje ;-) )
To był świadomy zabieg - jednym pstryczkiem byłoby gładkie, jak pupcia niemowlaka :-)


Ja się domyślam celu, ale kurczę strasznie to wygląda.. Przeskalowane jeszcze jako tako, ale jak mi się 1:1 otworzyło to się przestraszyłem :-D
Tylko kto to będzie oglądał 1:1.. :-)
 
kloss77  Dołączył: 25 Lis 2007
Witam. Pozdrawiam wszystkich serdecznie, niestety z powodu świątecznego wyjazdu nie zdążyłem wrzucić zdjęcia, więc tak poza kolejnością..
Wołane w ACR3
 
amatorszczyzna Dołączył: 12 Paź 2006
Hej,

w kolorze - briho/soviniec/ - blisko stanu faktycznego, jeśłi coś takiego wogóle istnieje :-)

bw- zorzyk + + + za pomysł i wykonanie, choć fajnie wygląda z większym ziarnem i kontrastem ;)

bardzo się ciesze że podobało wam się moje zdjęcie, tak bardzo że wrzucę jeszcze coś na ftpa ;)

Serdecznie pozdrawiam
Marcin
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
mi się najbardziej podoba praca Serioza, mocniejszy niebieski podkreśla odbicia żaglówek. Więc dla mnie to najlepsze.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach