Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
To może ja coś pokażę, fotki z tegorocznego pleneru wielkanocnego Dębickiego forum fotograficznego
Po tym co pokazał GrzehooFR, to nie mam śmiałości wrzucać na forum większej ilości zdjęć ;-)

1.


2.


Więcej na: http://ijon.info/galeria/...elkanocny_2008/
A, zdaje się że za mało wyostrzyłem te zdjęcia po przeskalowaniu, jeśli ktoś by chciał bardziej ostre to niech krzyczy - może zmobilizuję się do podmienienia plików w galerii.
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
GrzehooFR, to tego roczne ? bo jak nie to sie nie liczy :mrgreen:
gratulacje :-B
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
Re: sezon na makro rozpoczęty!
Samp napisał/a:

U mnie przed domem też zakwitły na biało. A potem się stopiły.

wczoraj klimat dla macro był niezwykły. Trzeba było fotografować, bo to niecodzienne rzeczy. Choć bardzo amatorsko, to coś złapałem... może na PS da się wyciągnąć ;-)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
GrzehooFR, 3 - pinglarz! :-P Bardzo mi sie też podoba 7.
 

Anno  Dołączyła: 04 Sie 2007
GrzehooFR, zbieram szczękę z podłogi. Trójeczka świetna. Mnie osobiście jeszcze się bardzo podobają skakuny (bo je lubię :-) ), no i osa en face.

I jak tu się teraz czymś pochwalić?

Skoro poprzeczka tak wysoko, to może wolno przechodzić pod nią? ;-)

Robaki jeszcze śpią, więc na razie może jakiś zeszłoroczny.



Tymczasem trenuję na sucho na kwiatkach doniczkowych.



 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
zeszłoroczno wakacyjne... GX-1s + Mieszek makro + Pancolar 50/1,8@11 + dyfuzor na zewnętrzną lampe

GX-1s+ konwerter 2x + Pancolar 50/1,8@2.8 lub 4
[/list]
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
To i ja coś pokarzę:
Wilczomlecz segmentowy (nauczyłem się tego trudnego słowa :-D )




No i kilka zrobionych hen dawno temu jeszcze Sonym:






 

Szpileczka  Dołączyła: 03 Sty 2008
No Stachu, już Cię lubię :oops:
2 ) niekonwencjonalne
6) Tygrzyk paskowy (pod ochroną)samica, ładne kolory

A tak w ogóle to jakiego szkła/szkieł użyłeś :?: :-P


Sigma 70-300
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
Stachu,2,4,5 najbardziej mi się podobają :-)
 

babylock  Dołączył: 23 Maj 2007
Piękne zdjęcia wszystkie ale ja wolę florę jak patrzę na te owady to mi się tak jakoś dziwnie robi. Moja lepsza połowa powiedział mi jak takie zdjęcia zrobię to won z chałupy. Dlatego zachęcony jej opinią poszedłem do ogródka i zrobiłem zdjątko krokusików (pająki sie pochowały) . Rano wstaję a tu aura odmienna to trzask i drugie zdjęcie. Co prawda do Waszych makr to im daleko ale zamieszczam dla równowagi fauna kontra flora.



 

GrzehooFR  Dołączył: 08 Sie 2007
Stachu Tygrzyk pierwsza klasa:) a na zdjeciu 4 piekna zielen:) A jako, ze tematem tego postu byly zdjecia makro z tego sezonu, to wrzuce cos z dzisiaj:) Zestaw troche sie zmienil, bo eksperymentuje z Tamronem 90 i pierscieniami posrednimi. Oto efekty:
17.


18.


19.


20. Zeszloroczne zdjecie, ktore lubie szczegolnie
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
GrzehooFR, A czy te żyjątka zamrażasz, szpilką przyczepiasz czy jak, że Ci nie uciekają z kadru?
Ja dziś próbowałem pstryknąć pszczółkę zapylającą kwiatuszek. Bez statywu. Zanim udało mi się ostrość ustawić, to już na innym kwiatku była :-(
 

GrzehooFR  Dołączył: 08 Sie 2007
:) duzo osob o to pyta, a odpowiedz jest zawsze taka sama. Kwestia wprawy i cierpliwosci. Nieraz do jednego ujecia podchodze kilkanascie razy, a i to jest niewiele. Ale z czasem mozna sie nauczyc odpowiedniego "polowania":)
PS. Wszystkie ujecia sa wykonane bez uzycia statywu:)
 

Szpileczka  Dołączyła: 03 Sty 2008
matb napisał/a:
GrzehooFR, A czy te żyjątka zamrażasz, szpilką przyczepiasz czy jak, że Ci nie uciekają z kadru?


O przepraszam, tylko nie szpilką ;-)
GrzehooFR bdb zdjęcia. Skakun mój ulubieniec, ale piernik szybki jest :mrgreen: Dzięki za pokazanie ujęć z Tamrona 90 F 2.8 bo przymierzam się do jego kupna. Poproszę o więcej.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Szpileczka napisał/a:
No Stachu, już Cię lubię
Jest! Udało się! :mrgreen:
Szpileczka napisał/a:
A tak w ogóle to jakiego szkła/szkieł użyłeś
1 i 2 Pentacon 50/1.8 MC + pierścienie pośrednie. Reszta Sony dsc f707.

Szpileczka napisał/a:
Tygrzyk paskowy (pod ochroną)samica
Jak poznać, że samica?

Szpileczka, w Twoim kwiatuszku kompresja nie pozwala mi nacieszyć oczu.

Michał K napisał/a:
Stachu,2,4,5 najbardziej mi się podobają

5 (to z motylkiem) kiedyś mocno "zjechali" w Chip FvD :-P . Mimo to, mi się podoba.

GrzehooFR, z nowej serii 18 najbardziej mi się podoba.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ładne zdjęcia pokazujecie :mrgreen:
Ja nie mam czasu obrobić zdjęć, które robię. Ale robię :mrgreen: Teraz czekają mnie zabawy z budową dyfuzora do zewnętrznej lampy.
Bez dyfuzora - dla znerwicowanych :mrgreen: - młodziutka melisa, czyli poranek w pracy:
Uprzedzę wszystkie spekulacje, nie mamy konopi :evilsmile: . Z roślin włókienniczych jest tylko len.
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
fajne miękkie światło,troche płaskie się zrobiło
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michał K napisał/a:
fajne miękkie światło,troche płaskie się zrobiło

Lampa ustawiona na -15 i całość pionowo z góry w doniczkę.
 

GrzehooFR  Dołączył: 08 Sie 2007
Witusch bardzo fajnie wyszlo zdjecie 2. Super, ze model "zagladnal" w obiektyw:)
 

Szpileczka  Dołączyła: 03 Sty 2008
Stachu napisał/a:
Jak poznać, że samica?


Samica jest żółta i dużo większa od samca, osiąga do 25 mm, samiec jest szarawo-brązowy, wygląda na "zabiedzonego" i wychudłego :mrgreen: , osiąga długość ok 7mm

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach