LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Serwis Apollo i naprawa FF/BF
Witam!

Czy udało się komuś naprawić problem FF/BF w serwisie Apollo (bez wysyłania sprzętu do Niemiec)?
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
Apollo jest tylko dystrybutorem na polske, wiec niby jak by Ci mieli naprawić?
z tego co wiemy to w Polsce nie ma serwisu pentaxa.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Grizley napisał/a:
z tego co wiemy to w Polsce nie ma serwisu pentaxa.
Coś już tam naprawiają. Najlepiej zadzwonić i zapytać.
 
zander  Dołączył: 18 Mar 2007
Przyłączam się do pytania.
W środę wysłałem puszkę z kitem do Apollo z powodu BF.
Czy komuś zrobili dobrze kalibrację AF?
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ja mam odebrać 1 kwietnia nie swoje 16-45mm z problemami (między innymi BF na 16mm). Trochę niepokoi mnie zestawienie daty i nazwy Apollo - żartownisie jedni. Ale dam znać czy im się udało. W każdym bądź razie trzymam kciuki. Może akurat im się uda?
 

igorkrupa  Dołączył: 17 Maj 2007
Podobno mają już maszynkę do kalibracji AF ale ile jest w tym prawdy to nie wiem, w każdym bądź razie z naprawą BF/FF panowie z Apollo robią to u siebie bez wysyłania sprzętu za granice.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Canin, zander, możecie po odbiorze sprzętu podzielić sie wrażeniami z jakości naprawy?
I jeszcze jedno - wysyłaliście sprzęt na gwarancji, czy też już po niej?
 
zander  Dołączył: 18 Mar 2007
Właśnie przyszła moja kasetka z Apollo.Niestety jest tak samo jak przed "naprawą".
Trzeba będzie chyba samemu poklikać. :-(
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
zander napisał/a:
Właśnie przyszła moja kasetka z Apollo.Niestety jest tak samo jak przed "naprawą".
Masz tego BF-a z kitem, czy z Sigmą ?
 
zander  Dołączył: 18 Mar 2007
Z oboma obiektywami.
Najbardziej przy najszerszych kątach.
 

Semimatt  Dołączył: 27 Cze 2007
ja wam powiem, że ten serwis jest do d..... wysłalem do nich ponownie aparat z kitem i 12-24.... przyszedł... napisali, że wady nie wykryli.... a kit mi ostrzy dobrze przy ok. 120 mikrometrach na plus w menu serwisowym... a 12-24 około 180.... szkoda gadać... bo sigma 105mm ostrzy w punkt przy 0, tak samo 70-300.... wady nie wykryli :/
@#$%^&*

[ Dodano: 2008-04-07, 16:48 ]
zamieściłem wiekszy opis historii mojego serwisowania tutaj...

http://www.semimatt.za.pl/fotoblog/index.htm

mam wrażenie, że nie potrafią wykryć wady - bo ani serwis w hamburgu tego nie zrobił... ani polski...
 
zander  Dołączył: 18 Mar 2007
Semimatt-mam takie samo zdanie na temat Apollo.
Facet, z którym rozmawiałem, próbował mi robić przez telefon przyspieszony kurs fotografii, zamiast słuchać jaki mam problem.
Do aparatu dołączyłem fotki i opis na jaki punkt ostrzyłem, wszystko czarno na białym.
Mieli mi wymienić uszkodzoną klapkę od gniazda usb (oczywiście chciałem zapłacić) też nie zrobili.
TOTALNA PORAŻKA
Współczuję tym, którzy w swoich puszkach nie mają dostępu do korekcji AF.
Ja sobie poradziłem sam, ale nie tak to powinno wyglądać.
 
a.d.a.m  Dołączył: 15 Sty 2007
Panowie i Panie, jeżeli serwis Apollo działa tak tragicznie, i jeśli podobne wrażenia ma więcej osób, to może warto ruszyć 4 litery (lub raczej 10 palców) i wystosować pismo - wspólnie, jako społeczność polskich pentaxiarzy - do centrali Pentax/Hoya. W końcu nie tak dawno Pentax/Hoya zapewniali, że wprowadzone zostaną istotne zmiany w dystrybucji w Europie i na świecie a tu jakoś zmian nie widać.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
a.d.a.m napisał/a:
wystosować pismo - wspólnie, jako społeczność polskich pentaxiarzy - do centrali Pentax/Hoya
a.d.a.m napisał/a:
Pentax/Hoya zapewniali, że wprowadzone zostaną istotne zmiany w dystrybucji
Dystrybucji, nie serwisu. To zupełnie co innego :evilsmile:
 
a.d.a.m  Dołączył: 15 Sty 2007
argawen napisał/a:

]Dystrybucji, nie serwisu. To zupełnie co innego :evilsmile:


Tiaaa.. ja piszę w stylu "chłopaki! ruszcie d..., załóżmy buty, zawiążmy sznurówki i chodźmy w góry" a Ty odpisujesz "ale my mamy buty tylko na rzepy. A to zupełnie co innego" :-) Anyway, ja jeszcze nie miałem potrzeby korzystać z serwisu Apollo (jako serwisanta i jako dystrybutora) ale jeśli ta firma faktycznie działa źle to sugeruję, że zmienić to można tylko jeśli wystąpi się jako społeczność. Jeśli w ogóle się wystąpi o zmianę. Jak się będzie biadolić na forum to skąd japońce mają wiedzieć, ze coś nie hula w takiej Polsce?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
a.d.a.m napisał/a:
Anyway, ja jeszcze nie miałem potrzeby korzystać z serwisu Apollo (jako serwisanta i jako dystrybutora)
Miałem przyjemność. Moja K100D miała BF z jasnymi szkłami. Oddałem i po miesiącu dostałem nowy korpus.
a.d.a.m napisał/a:
Jeśli w ogóle się wystąpi o zmianę. Jak się będzie biadolić na forum to skąd japońce mają wiedzieć, ze coś nie hula w takiej Polsce?
Moje zdanie jest takie, że na pewno wiedzą.
Poczytaj o serwisie Nikona lub Canona. Jest to samo. Jakoś nie zmieniają dystrybutora.
Ale jeżeli się upierasz, to sporządź oficjalne pismo, podpiszę się( a co :evilsmile: )
 

4d3  Dołączył: 29 Lis 2007
argawen napisał/a:
Oddałem i po miesiącu dostałem nowy korpus.

i jak? problemy ustapily?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
i jak? problemy ustapily?
Nowy korpus z 77 nie miał problemów. Przestrzelałem inne szkła, było dobrze. Długo go nie miałem, poszedł na sprzedaż. Bo już miałem K10D.
Od tego momentu przestałem testować na linijce szkła. Sprawdzałem na normalnych fotkach. Jak na razie K10D jest OK. Z wyjątkiem S 100-300.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
No to mnie nie pocieszyliście :/
Aparatu nie będę więc wysyłał, za to do łaski wróci tryb serwisowy :>
 

Semimatt  Dołączył: 27 Cze 2007
Musze podzieliś się smutną informacją - dzwoniłem do serwisu samsunga w gdyni i mi powiedzieli, że poprawki FF / BF nanoszonę są wyłącznie w elektronice obiektywu - wiadomość o tyle smutna, że moga ją wykonać tylko autoryzowane serwisy - czyli mimo identyczności budowy modelu obiektywu pentax 12-24 z jego odpowiednikiem samsunga nie ten serwis nie może naprawić takiej wady... wiec zostaje w moim wypadku płakać - 2 razy wysyłałem obiektyw z body i nie wykryli wady.

[ Dodano: 2008-04-14, 14:44 ]
żeby była jasność - wysyłałem do apollo a do gdyni dzwoniłem zasięgnąć informacji.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach