Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
pilapl napisał/a:
ale jak wszystko będze chodzić
bedzie chodzic lepiej niz w C*n*n - Pentaxy maja wszystkie pomiary dzialajace i duzo lepsze wizjery. I stabilizacje obrazu - a to wszystko rowniez ze szklami M42. Tylko tryby automatyki nie zupelnie tego ... no i nie bedzie działać AF :-D Chociaz, jak lubisz bawic sie takim sprzetem, to pewnie niedlugo kupisz sobie cos na bagnet K ... a potem to juz pojdzie ;-)
 

pilapl  Dołączył: 10 Lis 2006
Czyli obiektywy na bagnet K mają AF dobrze zrozumiałem :)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
no i nie bedzie działać AF Chociaz, jak lubisz bawic się takim sprzetem, to pewnie niedlugo kupisz sobie cos na bagnet K ... a potem to juz pojdzie

.... iii będziesz mógł już nie długo napisać podobną spowiedź do tej, którą napisałem wyżej - ale nie martw się, tak choroba jest uleczalna i zdecydowanie nie jest śmiertelna .... to jest najzdrowsza (obok muzyki) choroba na świecie ;)

[ Dodano: 2006-11-10, 22:49 ]
pilapl, sądze, że warto abyś zajrzał do następujących zakamarków naszego forum:
http://manufactura.home.p...topic.php?t=222 ;
http://manufactura.home.p...topic.php?t=170 ;
http://manufactura.home.p...topic.php?t=132 ;
 

pilapl  Dołączył: 10 Lis 2006
no i dużo mi to wyjaśniło :) .Sorka że tak męczyłem ale chcialem byc pewien na 100 % ze w dobry system wchodze . a macie jeszcze jakieś ciekawe linki :) A i jaki przelicznik ma k100d i k10d dla 35 mm .Bo nie znalazłem :-D
 

zubryn  Dołączył: 19 Kwi 2006
soltys - to nie żadne deja vu. jak pisłąem swą odpowiedź to Twojej jeszcze nie było :-P . pewnie mieliśmy do czynienia z pisaniem synchronicznym :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Teraz pozostaje tylko przerobić to na synchroniczne :-B :-B :-B :-B
pozdrawiam
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
pilapl napisał/a:
A i jaki przelicznik ma k100d i k10d dla 35 mm


1,5x
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
zubryn napisał/a:
Szkła systemu Pentax K tym są lepsze od M42 (poza jakością), że nie potrzebujesz żadnej przejściówki, tylko odrazu wpinasz szkło do korpusu K10D lubo Gx10.

No to napisz w czym są gorsze :)
- M42 ostrzysz i pracujesz na przesłonie roboczej (zwykle), ustawiasz tryb AV i aparat dobiera czas do tego co widzi przez roboczą przesłonę
- na bagnecie K cały czas masz pełne otwarcie przysłony - obojętnie co ustawiłeś na pierścieniu przesłon. Najlepiej robić w trybie M bo wtedy możesz zrobić pomiar którymś przyciskiem (zależy który korpus) - wtedy przesłona się domyka na chwilkę i robiony jest pomiar czasu naświetlanie
Tak więc generalnie przy otwartych przesłonach lepiej się pracuje z M42 (bo mniej zabawy z pomiarem) a przy małych dziurach lepiej z K bo podczas ostrzenia wizjer jest jasny.
Oczywiście zaraz ktoś zaproponuje aby K nie zapinać do końca - wtedy będzie się zachowywał jak M42

sołtys napisał/a:
osobiście musze powiedzieć, że jeszcze nie trafiłem na to "coś" co mogłoby mnie w tym systemie denerwować

A ja tak - wykastrowany bagnet pozbawiony pierścienia symulatora przysłon - stąd taka niepotrzebna zabawa na bagnetach bez styków.
A i brak wbudowanego wirelessa w DSie (Minolta mogła zrobić w amatorskiej puszce)
 

pilapl  Dołączył: 10 Lis 2006
OK Przekonałem się do PENTAXA :) Ale jakie szkiełka zostawić na M42 chodzi mi o jakość i jakie lepsze byście polecili :)na bagnet K
Szkła które posiadam

CZJ 2.8/20mc
PENTACON 2.8/29mc
CZJ PANACOLAR 1.8/50 mc + JUPITER
JUPITER 2/85
CZJ sonnar 3.5/135mc
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
pilapl napisał/a:
A i jaki przelicznik ma k100d i k10d dla 35 mm .

półtorówka
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
tomecki, a Ty co, elektryk? Czy jeszcze w innym slangu funkcjonuje "półtorówka"?

A propos "pół-cośtam" - dzisiaj przeczytałem bardzo mądre zdanie: "Nie dyskutuj z nikim, kto ma nad Tobą pół litra przewagi"
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
pilapl - z tych szkieł M42, które masz to możesz zostawić wszystkie. Masz same dobre szkiełka to szkoda ich się pozbywać no chyba że z czasem jak dokupisz coś o tych ogniskowych od smc to wtedy będziesz mógł nad tym pomyśleć.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
pilapl napisał/a:
Czyli obiektywy na bagnet K mają AF dobrze zrozumiałem :)
te sprzed 30 lat nie mają, ale nowsze - owszem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach