milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Kiev 88 - Pryzmat TTL
Czy ktos jest mi w stanie powiedziec jak nalezy interpretować wskazania tego swiatlomierza? Nie ma tam nic zaznaczone i wogole ;/
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Lepiej kup sobie byle jaki zewnętrzny. a na pewno będzie dokładniejszy. :-P
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Dada napisał/a:
Lepiej kup sobie byle jaki zewnętrzny. a na pewno będzie dokładniejszy.

Taa i nos jeszcze jeden sprzet wiecej. Na pomiar w pryzmacie od 60-ki w ogole nie narzekam. W zestawieniu z negatywem efekty lepsze niz w syfry.

milo, ale co nie jest zaznaczone?
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Swiatlomierz mam, minolte IV, ale upierdliwe jest nosic jeszcze jeden gadzet... A ten pryzmat jest o tyle fajny ze jest swietnie wyprofilowany do oka i dobrze sie na nim ostrzy. A skoro juz zakladam ta krowe to chcialbym moc uzywac z niej swiatlomierza. W sumie to zdjecia moga byc jednakowo niedoswietlone lub przeeksponowane.

dan napisał/a:

milo, ale co nie jest zaznaczone?


Sa trzy kolka. Wewnetrzne ustawiasz iso, jest na nim tez czerwona strzaleczka na zewnatrz. Nastepna jest przyslona i na zewnatrz czas...



[ Dodano: 2008-04-01, 18:49 ]
Aha, logicznie by bylo ze wskazanie powinno odbywac sie poprzez ustawienie iso, wybranie przyslony. A czas nad przyslona jest czasem prawidlowym. Ale tak wcale nie jest...
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
milo, czyli jest tak jak u mnie.

Jak ustawic ISO wiesz. Przyslone ustawiasz taka, jaki jest otwor wzgledny obiektywu - przyzmat musi wiedziec, przy jakiej dziurze mierzy swiatlo. Tych dwie rzeczy sa stale w trakcie pomiaru. Zewnetrznym kolkiem krecisz, az zaswieca Ci sie w wizjerze obie diody. Nastepnie odczytujesz kombinacje czas/przyslona i ustawiasz ja na korpusie i obiektywie. Et voila!
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
dan, senkju... nie wpladlbym na to ze trzeba ustawic otwor wzgledny szkla... A wskazania takie jak w kadyszcze. Wielkie dzieki!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach