pilapl  Dołączył: 10 Lis 2006
  k100d w Pile CZY KTOŚ MA
Czy jest jakaś osoba z Piły lub okolic która by pozwoliła mi pomacać PENTAXA K100D
Chcem kupić k10d lub sama ale jeszcze nigdy nie miałem tego systemu w łapach :)
A Piła jest taką wioską że trudno tu kupić a tym bardziej zobaczyć takie korpusy w sklepach .Będę bardzo wdzięczny :-B
 

bogusz  Dołączył: 25 Kwi 2006
Niestety nie mam K100D ale jestem z Pily :-) , a pomacac moge dac Nikona D80 ;-) ,
ktory z pewnoscia da Ci mozliwosc ocenienia jakosci zdjec (ta sama matryca).

Trzeba bylo wybrac sie ze mna w sobote do Bydgoszczy, bys pomacal jakiego cyfrowego Pentaksa i zrobil przy okazji troche zdjec. Jak by co czekam na oferte fotograficznego spotkania przy piwku/mini wypadu plenerowego itp.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Bogusz - D80 i Kasetka mają jednak zupełnie inn matrycę.
Zdjęcia zaś popdobają mi się bałdzo-bałdzo.
 

bogusz  Dołączył: 25 Kwi 2006
Chodzilo mi o to, ze K10D i D80 maja ta sama matryce pilapl chce kupic K10D wiec pewnie lepiej mu poznac mozliwosci zdjeciowe D80 niz K100D ;-) .
Oczywiscie K100D i D80 to zupelnie inna bajka.
 

pilapl  Dołączył: 10 Lis 2006
:) WITAM :) D80 już miałem w łapkach i wiem że jest to kawał dobrej maszyny .Ja osobiście mam Canona 300d z ponad 20.000 pstryków :)))) a ze wpadło mi troszkę kasy i sprzedałem sigmę 70-300 apo dg już chciałem kupić L-kę canona ,no ale gdzieś w necie trafiłem na opis tej kadyszki a że przestało mnie łączyć co kolwiek z canonem postanowiłem zerwać z tą firmą i zainwestować w PENTAXA (ciekawe czy słusznie chodzi mi o cały system dla amatora który na początek przeznaczyć chce ok 5000 zł :) ) Chciałem więć pomacać jakiegoś PENTAXA bo nie miałem ani jednego w łapach :) O jakości już trosze się naczytałem i oglądałem sample :) z k10d więc oglądnąć mogę fotki ale aby podziwiać Twoją prace :) . Oczywiście przy :-B :-B . Czy orientujesz sie w szkiełkach Pentaxa chodzi mi jakość w porównaniu z Canonem 50/1.4 i jakiś zoom 70-200 z dobrym swiatelkiem no i z AF :-/
 

bogusz  Dołączył: 25 Kwi 2006
Siedze w Pentaksie sporo czasu, sporo szkielek juz przetestowalem i chetnie podziele sie spostrzezeniami :-) . Mialem wiekszosc 50-tek, kilka 28-ek, jakas 35, troche standardowych zoomow i kilka dluzszych :mrgreen: No i troche puszek przeszlo przez moje rece.
Niestety z cyfrowymi korpusami Pentaksa mialem do czynienia tylko na spotkaniach z chlopakami z listy/forum. Duchowo caly czas jestem zwiazany z Pentaksem :mrgreen: . Chetnie sluze informacjami przy :-B .
 

pilapl  Dołączył: 10 Lis 2006
SUUUUPER Może na wekkend bo teraz jestem sam z synem i wieczorki mam zajęte :( Osobiście posiadam kilka CZJ które wręcz kocham hihihihihi A szkiełka z Af potrzebne mi są do focenia prawie 3-letniego syna który ma przyspieszenie jak F1:) lub F16 .Czemu wybrałeś Nikona coś może Ciebie denerwowało w systemie PENTAX Moja decyzja o zmianie jest dość bolesna bo przed 300d miałem analoga canona i zawsze ceniłem tą firmę tylko że ta nastawia się na bogatego klienta :( i tych biedniejszych ma w ***** (pupie :)) Nie jestem onanistą sprzetowym (chyba ) i chcem być pewien na 100% że dobrze robię wchodząc w PENTAXA bo za pół roku puszki będą jeszcze lepsze innych firm więc o cały system mi chodzi :mrgreen: Kupując body zostanie mi ok 1500 zł i na początek bym chciał dobrą 50 ale koniecznie z AF .Ale prędzej muszkę jeszcze sprzedać 300d i kupić k10d :)

[ Dodano: 2006-11-13, 13:24 ]
Czytam teraz to co naklikałem :) i troszkę głupie pytanie zadałem z wyborem Nikona .Odpowidz jest prosta bo Pentax nie miał wtedy jeszcze takich puszek :))))

[ Dodano: 2006-11-13, 13:35 ]
tu masz meila do mnie treborp@o2.pl Możesz jakieś fajne foteczki cyknąć :)
 

bogusz  Dołączył: 25 Kwi 2006
Z piwkiem w weekend nie ma problemu.
Jezeli chodzi o zdjecia mlodego to mam troche doswiadczenia (moj ma teraz 5 lat :-) ).
Faktycznie Pentax jak kupowalem D70 mial tylko *istD w chorej cenie. A potem zmienilem na D80 (Pentax nadal nie ma puszki tej klasy :-( ).
Jak bys chcial na stronce:

http://bogusz.pila.pl/tamron/

masz zdjecia z Tamrona 90/2.8 macro (najnowszej wersji), w nazwqch plikow
masz podane parametry naswietlania i iso. zdejcia w pelnej rozdzielczosci.

Mozemy sie wstepnie umowic na weeeknd. Moze jakis przedpoludniowy plenerek
jak by byla ladna pogoda z dzieciakami?
 

pilapl  Dołączył: 10 Lis 2006
nonono ten tamronik miodzio :) A w plenerek jestem za :) GG 2062397 .Pozdrawiam Robert:)
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
bogusz napisał/a:
A potem zmienilem na D80 (Pentax nadal nie ma puszki tej klasy :-( ).


a kadyszka to co? Uwierzysz dopiero jak pomacasz? :-P
 

pilapl  Dołączył: 10 Lis 2006
Będę bronić kolegi BOGUSZA bo w Polsce jeszcze nie ma (oficjalnie):)
 

bogusz  Dołączył: 25 Kwi 2006
Bronku, faktycznie K10D to swietna puszka, tylko nadal nie ma jej na rynku, D80 mam od 2 miesiecy. Jak bym czekal na K10D moze sie okazac, ze na gwiazdke nie bede mial...

Pilapl - w sprawie spotkania - puscilem info na PW.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach