dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Polecam przeczytać przynajmniej na dpreview recenzje K100D, D40x oraz A100. Zdaje się, że według niektórych A200 to w niektórych kwestiach nawet downgrade w stosunku do A100. Ale testy przeczytać można. :-) (a czym się różni K100D od K100D Super, to pewnie wiesz :-D )
 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
Eldred napisał/a:
Wito76 zauważyłeś mój post wyżej? bo mam wrażenie, że tylko ja go widze... :-?


Pewnie ze widzę, ale jedna jaskółka nie czyni lata, wiec czekałem na jeszcze jakieś "obraźliwe teksty" w stosunku do Nikona :) by się upewnić.

[ Dodano: 2008-04-14, 15:07 ]
dsk napisał/a:
a czym się różni K100D od K100D Super, to pewnie wiesz


Jak juz pisałem na początku, pracę domową odrobiłem i przyszedłem na wykłady przygotowany :).
Na Fotopolisie jest artykuł o K100Super, a wlasciwie nawet to nie jest test tylko przedstawienie różnic miedzy Super i nieSuper.
Ale co ja tu będę profesorom o fotopolis pisał, tez pewnie czytaliscie ten sam artykul i nie tylko ten.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Wito76 :mrgreen: :-B

Poważnie, bierz kasetkę, nasłuchasz się tutaj różnych żartów ale tak na prawdę, możesz się co najwyżej zastanawiać nad alternatywą od Sonego, bo Olympus sobie strzelił w stopę z 4/3, a Nikon jeśli już to minimum d80, a i ten nie ma stabilizacji.

Pewnie za to co teraz powiem zostanę zjechany, że jestem amator i się nie znam, ale miałem w łapach i testowałem dość intensywnie "legendarnego" nikona d200 i robiąc zdjęcia w pomieszczeniach dość intenstywnie odczułem brak stabilizacji.

Do tego dochodzi u pentaxa właśnie współpraca z baardzo dobrymi optycznie starymi szkłami, i najlepsze forum na świecie. ;-)

dodane: Aha d40 nie ma także wyświetlacza ciekłokrystalicznego do podglądu ustawień, używa się głównego lcd'ka.
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Eldred napisał/a:
Wito76 :mrgreen: :-B

Poważnie, bierz kasetkę, nasłuchasz się tutaj różnych żartów ale tak na prawdę, możesz się co najwyżej zastanawiać nad alternatywą od Sonego, bo Olympus sobie strzelił w stopę z 4/3, a Nikon jeśli już to minimum d80, a i ten nie ma stabilizacji.



oj a możesz mi wytłumaczyć dlaczego olympus strzelił sobie w stopę systemem 4/3??? Równie dobrze można powiedziec, że pentax strzelił sobie w stopę Aps-c.

Hint. w UK można e-410 dual kit, (nowy) dostać w przeliczeniu za 1200 złotych. Wychodzi około 500 złotych za body.... Zestaw jak dla mnie wystarczający, oczywiście maniak sprzętowy będzie niezadowolony, ale... Popatrz na ebayuk. Jak masz kogoś w UK to polecam coś takiego.

Kitowe szkła Olego są naprawdę dobre, jak pstrykasz amatorsko to w tej cenie nic lepszego nie trafisz.
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
Wito76 napisał/a:
Wracając kilka postów wcześniej, Nikon 40x odpada czy temat jednak wart przemyślenia?


Dorzucę swoje parę groszy, jako, że kilkanście dni temu bawiłem się D40X kolegi. Niestety trudno mi go polecić. Po pierwsze, kitowy obiektyw, pod względem budowy jest po prostu... do kitu. Bez porównania z DA 18-55 Pentaxa. Po drugie, menu jest nieco zagmatwane, jak dla mnie, niezbyt wygodnie zmieniało się takie parametry, jak ISO. Po trzecie, do kasetki dużo łatwiej jest podpiąć masę różnego rodzaju starego szkła, co przy braku funduszy (i nie tylko) jest idealnym rozwiązaniem :) Dorzucić jeszcze można brak stabilizacji i czyszczenia matrycy i szala wyraźnie przechyla się w stronę literki P :-)

Sam posiadam K10D, którego kupiłem mimo wcześniejszych zamierzeń na K100D Super. Raty 20x0% w euro.com.pl przekonały mnie do tego (dostałem nawet DA 18-55 w wersji II). Płacę ok. 120 PLN miesięcznie - może warto rozważyć jednak taką opcję? Nie ma szans by znaleźć coś porównywalnego do kadyszki w tej cenie. Nawet kolega canonowiec z EOS30D był pod wrażeniem :-)

Mam nadzieję, że pomogłem ;-)
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
mygosia napisał/a:
Wito76 napisał/a:
Nawet w słoneczne dni? Nie ma prześwietlonych zdjęc?

Jak się odpowiednio dobierze ekspozycję, to nie ma. Co więcej - 1/4000 sek. w słoneczne dni też jakoś rzadko mi wyskakuje...
Mygosia, ciemne obiektywy masz. :evilsmile:
Wito76, nie martw się, do ISO400 w lustrzankach w praktyce nie ma szumu.

A Nikon D40 jest do kitu, bo przecież jest D40x. Ale ten też jest do kitu, bo jest już D60. :evilsmile: ;-)
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
Gwiazdor ale Twoim tokiem rozumowania K10D jest do kitu bo jest już K20D :P
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
No co ty! To K20d jest do kitu, przecież na optycznych tak napisali :mrgreen:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Pioter, a kup sobie w cenie poniżej 800zł jakąś portretówkę do 4/3, jakieś makro, i tele dłuższe niż 40-150 (czyli 80-300). Ja bym nie mógł żyć bez mojej pięćdziesiątki, a te 450mm po cropie to czasem dla mnie jeszcze za mało (fotografuje też ptaki).

Prawda jest taka, że do systemu 4/3 jest baaardzo mało szkieł i są to same drogie.

Nie wspominając już o tym, że Olympus najwyraźniej trochę za wcześnie dostosował się do boomu komputerowego zmieniając format na 4/3 (format monitora komputerowego) bo teraz ludzie w większości mają elcedeki panoramiczne i inne dziwne formaty (sam mam ELSA 22' z formatem 5/4).

Mój kolega kupił E-510 z dual kitem i jest zadowolony, ma dużo szybszy AF niż ja, szybszy tryb seryjny, life view, i może robić zdjęcia od razu BW (o czym marzę odkąd mam lustro) ale szkiełka nie kupi, bo jak sie ma amator rozwijać, skoro lepsze tele kosztuje minimum 1200zł (pomijam 40-150 w troche jaśniejszej wersji), portretówka minimum 750zł (35mm macro, bo pancake 25mm to za szeroko) a reszta to już drożej i drożej.

Dlatego uważam, że system 4/3 był zbyt szybko i pochopnie wprowadzony, a olympus nie potrzebnie odciął się od wielu fajnych szkieł ze swojego poprzedniego bagnetu.
Po za tym przycinanie z 4/3 do 3/2 żeby zrobić odbitkę jest upierdliwe do tego stopnia, że mój kolega przestał w ogóle je drukować.
 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
rjan napisał/a:
Dorzucę swoje parę groszy, jako, że kilkanście dni temu bawiłem się D40X kolegi. Niestety trudno mi go polecić. Po pierwsze, kitowy obiektyw, pod względem budowy jest po prostu... do kitu. Bez porównania z DA 18-55 Pentaxa.

Szczerze mówiąc właśnie Pentax jest moim faworytem (cały czas rozmawiamy o 100 super + kit). Nie jest też idealny i najlepszy (choć w tej klasie i pólce cenowej kto wie), ale jedno jest pewne -nie czyta się o nim tak kontrowersyjnych wypowiedzi jak o D40 czy C 400D. O wspomnianych aparatach czyta się hymny pochwalne a obok nich niesamowitą krytykę, a o Pentaxie umiarkowany optymizm, w każdym bądź razie nikt nie pluje na te aparaty
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Eldred napisał/a:


Prawda jest taka, że do systemu 4/3 jest baaardzo mało szkieł i są to same drogie.


Witam i pozdrawiam
Nie mam zamiaru wywoływać jakiegoś nowego flejma. Pewnie po części masz rację, tylko mnie nie interesuje potencjalna możliwość kupowania dużej ilości szkieł. Mnie interesuje co dostanę za określoną kwotę i tyle. Z tymi cenami szkieł to lekka przesada, 70-300 można wyrwać za około 1 tys. Na co dzień jak nie potrzebujesz jasnego szkiełka to kit jest spoko.
Boli brak jasnej 50-tki w dobrej cenie, ale ganianie ze szkłem portretowym na co dzień też jest bez sensu. System ma swoje wady, ale raczej szklarnia do niego to silna strona Olympusa.

Jeszcze raz pozdrawiam
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
No szklarnia jest świetna, ale to nie zmienia faktu że mała i droga (a więc moim zdaniem mało rozwojowa/rozwijająca). Po za tym do Olka nic nie mam, sam poleciłem go koledze o którym pisałem wcześniej i jest tak jak mówiłem zadowolony, może za jakiś czas kupi tą 35mm macro i mu styknie (po cropie wychodzi 70mm czyli tylko 5mm mniej niż pięćdziesiątka na Pentaxie).

Pioter :-B na zgodę ;-)
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Eldred napisał/a:

Pioter :-B na zgodę ;-)


:-B ok :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach