Danin  Dołączył: 10 Gru 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
Danin napisał/a:
o zaczne kompresować miniaturki żeby nie przekroczały 500KB.
Podpowiem, że akurat LR robi kobylaszcze pliki. Małe robi np. Imagemagick, IrfanView.


Oryginał prosto z LR, a skaluje zawsze na Infranie :), no ale na jakości 100% :oops:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Danin napisał/a:
no ale na jakości 100%
Zupełnie niepotrzebnie. Już 90% da Ci zauważalny spadek wielkości pliku, przy praktycznie niezauważalnym spadku jakości.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
tak pięknie wyglądała moja intensywna zieleń na lcd w pracy, a tutaj masakra... chlip, chlip, już zrobię porządek z lcd (ale moja wersja na lcd dalej mi się podoba :P)

a ja miniaturki robię przez zapis dla WWW z PS :-)
 

briho  Dołączył: 28 Sie 2007
Danin napisał/a:
Próbowałem wydrzeć" przez nakładanie warstw troche z niebieskości nieba, ale bez edycji kompozycji było to niemożliwe.

Nie trzeba do tego używać warstw. Nie wiem jak jest w Lightroomie, ale w Adobe Camera RAW mam zakładki Hue/Saturation/Lightness. Wystarczyło "zdesaturować" całkowicie kanał niebieski.

[ Dodano: 2008-04-15, 02:12 ]
Danin napisał/a:
Fajnie by było częsciej robić RAW Challenge, ale i tak jest dobra zabawa. :)


O tak, ja również bym się do tego przychylił :)
 

Danin  Dołączył: 10 Gru 2007
briho napisał/a:

Nie trzeba do tego używać warstw. Nie wiem jak jest w Lightroomie, ale w Adobe Camera RAW mam zakładki Hue/Saturation/Lightness. Wystarczyło "zdesaturować" całkowicie kanał niebieski.


Chodziło mi o efekt dokładnie odwrotny, a z nim jest juz trudniej. :roll:
 

briho  Dołączył: 28 Sie 2007
Acha, no to się nie zrozumieliśmy. Tobie chodziło o dodanie niebieskiego, a ja myślałem, że chcesz odjąć z tych gałęzi :-)
 

Danin  Dołączył: 10 Gru 2007
Z chmurkami najlepiej poradziła sobie cotti :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach