iwik  Dołączyła: 18 Sie 2006
  Jak przygotowujecie zdjęcia do galerii internetowych?
Ja zmniejszam rozdzielczośc,ewentualnie kadruję w PSie, ale ponoc trzeba jeszcze wyostrzyc. Tylko nie wiem jak (żeby szybko i dobrze) ???

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zdjecie w wymiarach koncowych (dla prezentacji w sieci) wyostrzam zazwyczaj Maska Wyostrzajaca (Unsharp Mask) o parametrach 222 / 0,2 / 2 , ewentualnie 333 / 0,2 / 1 - w zaleznosci od motywu...

Ot, taki numeroman jestem :-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
alkos napisał/a:
Ot, taki numeroman jestem

chyba taki numeroman:
Cytat
| ME Super Black | MZ5n | M28/2 | M20/4 | FA 28-75/4AL | FA 31/1.8 LTD - juz w drodze
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Było już o tym. Wyostrzanie zdefiniowane raczej nie wchodzi w rachubę. Musisz po prostu otworzyć sobie docelowy obrazek w 100% powiększeniu i na żywca obserwując zasadę działania maski wyostrzającej, samemu dojść do wniosku, czy to, co widzisz Ci odpowiada. Tutaj nie ma zmiłuj, zasady, rady... tylko własne doświadczenie pozwoli za jakiś czas dobierać optymalną jakość wyostrzenia do efektu, który chcesz osiągnąć.
 
iwik  Dołączyła: 18 Sie 2006
-
Dzięki :) Przepraszam, jeśli powielam temat.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Iwik, wyluzuj. To nie port lotniczy w Wołoszowej, by dokładnie kontrolować wszystko. Jeżeli masz jakieś - jakiekolwiek wątpliwości to wal, pytaj i się nie krępuj.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Wyostrzanie nie zawsze jest dobre, czasami warto pobawić się filtrem górnoprzepustowym - tworzy się kopię warstwy, na górnej kopii stosuje się filtr, tak, zeby było widać delikatnie motywy zdjęciowe, a potem miesza się z wartstwą poniżej za pomocą czegoś związanego ze światłami (jestem na stanowisku, gdzie nie mam PS, więc nie pamiętam).

Wyostrzanie Unsharp Mask - bardzo ostrożnie, czasami mogą pojawić się obrysy, generalnie, bezpiecznie jest np. wyostrzać kanał czarny (w CMYK-u), a w RGB, trzeba samemu stwierdzić, który można najbezpieczniej. Ale oczywiście, bardzo słabe wyostrzenie wszystkich kanałów też daje efekty :)

A w przypadku błyszczących motywów, już sprawdza się samo "sharpen" :)

to tyle na szybko, więcej nie pamiętam :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach