Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
RAW Challenge 064
Zasady zabawy są tu:
http://manufactura.home.p...opic.php?t=1745
i tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://www.jarekdabrowski.net/prc/raw/rc064.pef

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 27.04.2008, do północy czasu wschodniobiałostockiego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili (wszystko jest wyjaśnione w wątku z początku tego posta).

Obydwa jpgi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc064_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc064_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc064_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc064_nick.

Miłej zabawy.
-----------------------------
Ciągle proszę o podsyłanie swoich rawów, można je wysyłać mailem na podany wyżej adres, lub wrzucać przez ftp:
ftp . jarekdabrowski . net (usunąć spacje, wiadomo)
juzernejm: rawchallenge
pasłord: oPona2007 (ważna wielkość liter)
(proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki)
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji - a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Po kliknięciu na małe zdjęcie, otworzy się ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjęcia dostępne również pod adresem
http://www.jarekdabrowski.net/prc/rc064.html

1. Briho
Obróbka pliku w ACR 4.


2. Cypis
RAW wyciskany w RT - zimne światło podobało mi się, bo pasuje do wysokich gór (zawsze lubiłem "niebieskie" slajdy z gór). Zdjęcie rozjaśniłem, wyciągnąłem cienie i dodałem trochę kontrastu.


3. Danin


4. Davidxxx
Wołanie raw'a w BibblePro 4.9.8c + plugin Andy B&W.


5. Ggdh
Photoshop CS3 (Camera Raw 4.0) i zabawa suwakami.


6. j+


7. Matth


8. Nichiren
Lightroom + PS CS (zmniejszanie i wyostrzanie)


9. Valdis62
Zdjęcie wołane w ACR, podbicie nasycenia zieleni i niebieskiego , obniżenie czerwieni i żółtego. W PS-ie regulacja świateł i cieni oraz wyostrzenie.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
Kurcze, czemu widzę, to dopiero teraz? Przegiąłem z rozjaśnianiem cieni, a kontrast lokalny lepiej było zastąpić "zwyczajnym" - choć jak się bawiłem, zdawało mi się, że nie jest źle - może kwestia tego, że wieczorem przełączyłem sobie monitor w inny (wieczorny znaczy się, mniej wypalający oczy) tryb pracy. No cóż. Jeśli mam oceniać, to nie widzę żadnego faworyta - nieskromnie powiem, że najlepsze byłoby zdjęcie stanowiące syntezę tego, co sam zrobiłem i co zrobił Nichiren :-P .
 

Danin  Dołączył: 10 Gru 2007
Widzie że przesadziłem z tymi ciepłymi kolorami, albo na tym monitorze tak żółto tak wygląda... Właśnie dzięki takim zawodom można się wyszlifować. :)

Ggdh najlepszy!
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Połączyłbym w jeden: Briho, Nichiren, Matth :mrgreen:
A najlepszy jest Nichiren.
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Danin, wierz lub nie, ale to moj 3 RAW w zyciu.

Mi sie najbardziej Twoj podoba, tylko te chmury i gory za niebieski i przez to jakies takie przejaskrawione.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Widzę, że jak na pierwsze próby z RAWem to nawet nie jest ze mną tragicznie :-> A w mailu zapomniałem dopisać, że robiłem w RT 2.3 bodaj, ale parametry z kosmosu ;-)
 

Danin  Dołączył: 10 Gru 2007
Wszystkim przeglądającym radze zwrócić uwagę na chmury. Szczególnie wersję ggdh. Wszystkie prace (jeśli patrząc na chmurki) łącznie z moją wydają mi się bardzo nierealistyczne. Jego wersja ma ciekawy klimat i jedyne wyróżnia się z wszystich moim zdaniem. :mrgreen:
 

valdis62  Dołączył: 12 Cze 2006
Co Wy wszyscy w takich ponurych nastrojach? Przecież ten plac aż tętni od słońca - popatrzcie na ostre cienie! A poza tym w tych wszystkich ciemnych wersjach zupełnie unika uwadze ten przepiękny stragan, idealnie zamykający scenę. Pal sześć te góry i to niebo :mrgreen:
Że nie napiszę już o tych fantastycznych "okiennicach" ....
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
valdis62, mnie się tam podoba Twoje! reszta faktycznie jakaś taka bura :)
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Dla mnie Briho to numer 1 za najbardziej cokolwiek by to miało znaczyć naturalny efekt.
Pozdrawiam
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Dla mnie - Nichiren - nie mam poczucia "nienaturalności" gdy patrzę na jego zdjęcie.
Dość trudna fotografia w tej edycji
 

briho  Dołączył: 28 Sie 2007
Dla mnie również Nichiren.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach