djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
fotonyf napisał/a:
Dzisiaj zainstalowałem tę 7.6 i krew zaczęła we mnie kipieć. Nie miałem czasu wywalę ją dopiero jutro. Mam takie same wrażenia jak Ty.

Niech zgadnę. Wyłączało się, pokazywało złą godzinę i wstawiało emotki i linki tam gdzie nie trzeba?
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
To i to potrafi?

U mnie, posegregowało moje kontakty jak mu się podobało i za nic nie chciało wrócić do moich ustawień, musiałbym jeszcze kolory do normalności przywrócić, w dolnej części okienka literki wszystkie się na pogawędkę razem zlazły. Aha i faktycznie, przypominam sobie, linki generowało z powietrza, a jakże!

Taaak, niech żyją mnuale! :-)

 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Najbardziej wkurzające było wstawianie emotek. Pisze sobie linka http://...itd, a tu nagle zamiast :/ wskakuje emotka.
 

Kcysiu  Dołączył: 13 Paź 2006
tref napisał/a:
Ale powiedzmy sobie szczerze-coś za coś-ilość softu pod mswin jest niezaprzeczalnie największa.

Niestety nie mogę się z tym zgodzić. Ilość oprogramowania na linuksa znacząco przekracza ilość oprogramowania na mswin. Dodam ze programy które są na mswin można bez najmniejszych problemów odpalić na linuchu. Dodać też można, że jest to najstabilniejszy system jaki wymyślono do tej pory. No i możliwość modyfikacji ustawień czyni z tego systemu prawie że idealne narzędzie do pracy.

I nie jestem linukskomaniakiem, mam tez inne systemy operacyjne ;)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Kcysiu napisał/a:
Dodam ze programy które są na mswin można bez najmniejszych problemów odpalić na linuchu

ale jeszcze długo "pani Zosia" z kard / "pan Janek z magazynu" nie będzie sama pracować na unix/linux. Ktoś im musi to postawić...
 

Kcysiu  Dołączył: 13 Paź 2006
tref napisał/a:
ale jeszcze długo "pani Zosia" z kard / "pan Janek z magazynu" nie będzie sama pracować na unix/linux. Ktoś im musi to postawić...


No i właśnie szkoda że tak jest. Dla tych, którzy są ciekawi jak wygląda linuks polecam Knoppix-a. Jest to linuks uruchamiany z plyty tzw. wersja LIVE. Może ktoś się pokusi i zobaczy ;-)

Przy okazji zamieszczam kilka screenshot-ow z Mandrivy 2007
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Ja mogę polecić Ubuntu. Też jest wersja LIVE. Ja bawiłem się 5.10, teraz jest 6.06 (albo już nawet nowsza). Podoba mi się też Fedora. Niestety jeśli chodzi o lapki to chyba tylko SUSE (z doświadczenia wiem, że działa najstabilniej i nie ma głupich problemów np. z zasilaniem-były przypadki, że w celu uruchomienia systemu lap (ASUS) musiał być podpięty do gniazdka, dopiero po zaladowaniu systemu można było przejść na baterię-bezsens, wiem, że w SUSE to wyeliminowali). Ogólnie na lapka trafić z dystrybucją jest ciężko, chyba, że system ten jest dedykowany do sprzętu (lub lapek jest dedykowany do systemu-chyba jednak tak to robią). Ogólnie łatwiej się pracuje na stacjonarnym.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dobra, chopaki, a teraz zainstalujcie mi tam PS, sterowniki do Minolty 5400II i do karty dzwiekowej w moim laptoku, ktore jakos samodzielny pakiet sa niedostepne nawet pod winde...
 

Kcysiu  Dołączył: 13 Paź 2006
Prosze bardzo

Programem crossoverem badz wine na linuksie mozesz emulowac kazdy program z windowsa, wlaczajac w to Twoj PS. Nie wiem jaka masz karte dziwekowa, ale mysle ze nie bylo by z nia zadnych problemow. Do wiekszosci kart sa stery w jajku (po odpowiedniej kopilacji
) a jesli nie to mozna czegos na necie poszukac. Co do sterow do minolty to moglby byc maly problem, ale nie oznacza to ze nie do zgryzienia ;)

Udalo mi sie doczytac w necie, ze program vuescan potrafi obsluzyc 500 modeli skanerow i 185 modeli aparatow foto, w tym Minolte 5400II :-) i jest pod linucha.

Moze instalacja nie byla by taka prosta, nie bede ukrywac. Ale jesli raz sie pomeczysz, to gwarantuje CI ze system bedzie chodzil jak zloto ;-)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Kcysiu napisał/a:
Ale jesli raz się pomeczysz

I właśnie w tym problem. XP są chyba jednak łatwiejsze w obsłudze dla szarego człowieka. Kiedyś próbowałem zainstalować Linuksa i przyznam się, że się w tym wszystkim pogubiłem, za dużo rzeczy trzeba wyszukiwać w necie.
 

Kcysiu  Dołączył: 13 Paź 2006
Zdano napisał/a:
XP są chyba jednak łatwiejsze w obsłudze dla szarego człowieka. Kiedyś próbowałem zainstalować Linuksa i przyznam się, że się w tym wszystkim pogubiłem, za dużo rzeczy trzeba wyszukiwać w necie.


W obsludze nie, ale w instalacji jak najbardziej tak. Do golej instalacji nie trzeba niczego szukac w necie, ale jak chce sie juz cos wiecej to niestety trzeba. Zalezy tez jaka dystrybucje sie wybierze. W debianie jest bardzo fajna funkcja, nazywa sie apt-get 'nazwa pakietu do instalacji'. Po wpisanieu tej komendy zostanie zainstalowany dokladnie taki program jak chcemy z bazy danych debiana w internecie. Oczywiscie nie wszystko tam jest, ale wiekszosc sie znajdzie :-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
(nie chciałem zakładać nowego wątku dla takiego drobiazgu, ale) bardzo się cieszę, że :lepper: *) wrócił na swoje miejsce :lol:

_____________________
*) :lepper: == :oops:
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
:lepper: *
zorzyk co to za szyfr?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
;-) Zdano, bo jak kilka dni temu zatkało mnie z wrażenia (i z emocji), jak Demia dała swój głos na mój konterfekt, to zauważyłem, że nie ma tego (jak napisałem wtedy) "czerwonego buraka", to Jarek zaproponował, żeby wstawiać :leppera: .... powyżej nawiązałem do tamtej wymiany zdań, ale fakt, w tym miejscu, to raczej w dość niezrozumiały sposób. Moja bardzo wielka wina :oops:
(o, a jakby go nie było, to bym znowu musiał pisać :lepper: :mrgreen: )
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach