maryjan84  Dołączył: 17 Maj 2008
[obiektyw] Problem z obiektywem Tamron 70-300
Witam wszystkich. Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Pentaxa. Kiedy dzisiaj robiłem plenerowe zdjęcia Tamronem 70-300 wystąpił pewien problem a mianowicie po zrobieniu zdjęcia w wizjerze nastala ciemnosc, a raczej półmrok. założe 50 1.4 czy 18-55 wszystko jest ok a z Tamronem przez wizjer widac niewiele tylko pod światło coś niecoś a w takich waarunkach cięzko ustawić ostrość no i aparat ustawia czasy po kiilka sekund. Czy wiecie co się moglo stać?? To moja pierwsza lusztrzanka więc problem może być po mojej stronie. a może coś z przesłoną nie tak, kiedy zmienia ja manualnie to średnica otworu niezmienia się. a aparat teoretycznie przestawia. A i aparat z obiektywami przywedrował z USA takze z reklamacja chyba może być problem.. :( Dziekuję z pomoc. P
 
ms  Dołączył: 03 Kwi 2007
Re: Problem z obiektywem Tamron 70-300
maryjan84 napisał/a:
z Tamronem przez wizjer widac niewiele tylko pod światło coś niecoś a w takich waarunkach cięzko ustawić ostrość no i aparat ustawia czasy po kiilka sekund. Czy wiecie co się moglo stać?? To moja pierwsza lusztrzanka więc problem może być po mojej stronie. a może coś z przesłoną nie tak, kiedy zmienia ja manualnie to średnica otworu niezmienia się. a aparat teoretycznie przestawia.


No to sam sobie odpowiedziałeś, przesłona sie zacięła. Wina ze strony Tamrona zapewne.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Zdejmujesz obiektyw i zmieniasz ręcznie przysłonę pierścieniem, a ona się nie otwiera i nie zamyka?

Jeśli tak, to masz zepsuty obiektyw.

A jeśli masz wersję bez pierścienia przysłon, spróbuj poruszać popychaczem.
 
maryjan84  Dołączył: 17 Maj 2008
Tak mam pokrętło przesłony na obiektywie jak nim ruszam to przesłona ani drgnie..kurde moze ze 100 zdjęć nim tylko zrobiłem :( Made in china wszystko tłumaczy. Nie wiecie ile może kosztować naprawa i jak długo zajmie?? Dzięki za odpowiedz!
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
maryjan84, napisz do serwisu tamrona http://www.foto-technika.pl/ i zapytaj u źródła
 

BambuloN  Dołączył: 02 Paź 2016
Jak w temacie.
Swój egzemplarz kupiłem w grudniu 2016r w euro rtv agd. Szukałem jakiegoś budżetowego zoomu w przedziale 50/70-300mm do K50tki. Po zrobieniu raptem kilkudziesięciu zdjęć w wizjerze zobaczyłem ciemność. To samo na wyświetlaczu w opcji LiveView. Na początku sądziłem, że to wina po stronie korpusu. W lutym br oddałem do reklamacji. Po ok 2 tyg otrzymałem obiektyw z serwisu. Po zrobieniu kilkunastu zdjęć historia się powtórzyła i tak 3krotnie. Za 3im razem sklep odmówił przyjęcia do reklamacji twierdząc, że obiektyw jest sprawny. Ugięli się dopiero jak napisałem pismo reklamacyjne, żądając w nim wymiany towaru na nowy wolny od wad. 2 m-ce temu otrzymałem ponownie z serwisu ten sam egzemplarz i ponownie padła przysłona. Jakieś sugestie?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ja bym go zwrócił i żądał zwrotu kasy.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Dokładnie - zwrot i oddanie pieniedzy. Dołącz całą dokumentację dotychczasowych napraw, towar ma wadę uniemożliwiajacą jego użytkowanie zgodnie z przeznaczeniem...
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
kolega pisze, że 'zobaczył ciemność' w wizjerze i w podglądzie na wyświetlaczu; to raczej wskazuje na problem z korpusem, a nie z obiektywem
 

BambuloN  Dołączył: 02 Paź 2016
PiotrK. napisał/a:
kolega pisze, że 'zobaczył ciemność' w wizjerze i w podglądzie na wyświetlaczu; to raczej wskazuje na problem z korpusem, a nie z obiektywem


To wina obiektywu. Mam jeszcze dwa obiektywy, wprawdzie systemowe: DA smc 18-135 i DA smc 50 f1,7 działają bez najmniejszego problemu. Na dokumentacji z serwisu jako naprawa jest wpisana regulacja przysłony. ;-)
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
BambuloN napisał/a:
Po zrobieniu kilkunastu zdjęć historia się powtórzyła i tak 3krotnie. Za 3im razem sklep odmówił przyjęcia do reklamacji twierdząc, że obiektyw jest sprawny.


Za trzecim razem sklep nie może Ci odmówić zwrotu pieniędzy... sam sklep powinien to zaproponować.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
PiotrK. napisał/a:
kolega pisze, że 'zobaczył ciemność' w wizjerze i w podglądzie na wyświetlaczu; to raczej wskazuje na problem z korpusem, a nie z obiektywem

Tak, ale kolega odnosi się także do pierwszego wpisu w wątku (w 2008 roku) w którym opisana przypadłość wynikała z zablokowania przysłony na minimalnym otworze - wtedy rzeczywiście w wizjerze i na wyświetlaczu niewiele widać, bo bardzo mało światła wpada do puszki :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach