brizz  Dołączył: 20 Kwi 2006
Z-70 takze w pelni dziala z DA :)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
zaroowka napisał/a:
Pozwolę sobie uzupełnić listę - MZ-10 ma pełny bagnet (nie kastrowany)
zaroowka, przeciez kastrowany bagnet w kontekscie szkiel DA, to zaleta. Logicznie rzecz biorac kastrat nie ma wtyboru i musi umiec sterowac przyslona koleczkiem.

dz.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
dzerry napisał/a:
Logicznie rzecz biorac kastrat nie ma wtyboru i musi umiec sterowac przyslona koleczkiem.
- pyszny tekst :mrgreen:
 

zaroowka  Dołączył: 06 Mar 2007
Cytat
Ale przecież Av ma tylko ze szkłami z pierścieniem. Jak ustawisz "A" na szkle, to masz P. Nie?


Hmmm... Nie mam jak sprawdzić teraz - MZ-10 pozbyłem się na rzecz "Z-ków", ale jest bardzo możliwe, że tak właśnie było. DA 18-55 (jeśli dobrze kojarzę czy to ten) zapięty do MZ-10 pracował chyba właśnie na P.
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
dsk napisał/a:
To na pewno było na pełnej dziurze?
Nie pamiętam :-P . Sample wiszą gdzieś na forum.

Jarek Dabrowski napisał/a:
Ale przecież Av ma tylko ze szkłami z pierścieniem. Jak ustawisz "A" na szkle, to masz P. Nie?
Dokładnie tak jest. Jeżeli nie ma pierścienia przysłon na szkle to pozostaje tylko P.
 

Rrrodrigo  Dołączył: 07 Lis 2006
Wczoraj tak na próbę zapiąłem DA 70 do MZ-5n. Z programem P jest średnio, bo aparat dobiera kombinację czas/przysłona według tajemniczego (jak dla mnie) algorytmu, ale z preselekcją czasu da się pstrykać - a przynajmniej przysłona wyświetlana w wizjerze wydaje się mieć sens. Nie mam tylko pewności czy korpus tę przysłonę tylko wyświetla czy również nastawia w obiektywie ;-) Przycisk podglądu przysłony działa w każdym razie prawidłowo. Pozostaje dokończyć rolkę i wywołać slajd.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Rrrodrigo napisał/a:
Nie mam tylko pewności czy korpus tę przysłonę tylko wyświetla czy również nastawia w obiektywie ;-)
nastawia, nastawia ;-)
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
Czy wszystkie analogi wymienione powyżej będą miały jakieś problemy z pracą ze szkłami manualnymi z bagnetem K bądź M42, czy też nie ma żadnych przeciwwskazań żeby używac ich z tymi szkłami ?

Fotografia analogowa to dla mnie czarna magia - dopiero zamierzam kupic pierwsze analogowe body - To przez was. Miało się skończyc na k10d z KITem...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Kosior napisał/a:
Czy wszystkie analogi wymienione powyżej będą miały jakieś problemy z pracą ze szkłami manualnymi z bagnetem K bądź M42
Problemy beda mialy tylkop MZ-30, 50 i 60, a w *ist, ktorego i tak w zasadzie nie da sie kupic, jest taki sam myk jak w cyfrowkach.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Kosior napisał/a:
M42
Tutaj problemy będa miały tylko MZ-30/60, bo nie wyzwolą migawki bez pozycji A na pierścieniu (mozna robić jakiś myk z izolowaniem niektórych styków, ale nie pamiętam jak to szło).
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
matb napisał/a:
może faktycznie by warto to ustalić? SFXy nie miały sterowania przysłoną z body?
Działają tylko w trybie P.
 

ketchup  Dołączył: 30 Paź 2008
A jak to bedzie z body SuperProgram/A super? Beda atkie szkla pasowac?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
ketchup, pasować będą. Alcz czy i w jaki sposób będzie się dało zdjęcia robić, to już inna sprawa.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
To ja może trochę inaczej, mam to walnięte/działające DA70/2.4, i chciałbym go użyć na analogu, okazuje się jednak że mój plan nie wypalił (chciałem użyć priorytetu czasu na p30t i stosując najkrótsze czasy na jakie mi pozwoli światłomierz wymusić na aparacie nieprzymykanie przysłony, ale okazało się że ze szkłami serii DA aparat przechodzi w tryb "P").

I stąd pytanie: jaki jest najtańszy i najłatwiej dostępny analog z możliwością sterowania przysłoną z poziomu aparatu, lepiej by było gdyby nie był wykastrowany, bo czasem fajnie by było użyć jakiegoś manualnego szkiełka kolegi na plenerze, aczkolwiek nie jest to niezbędne. Niezbędny za to jest przynajmniej tryb Av.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Eldred napisał/a:
jaki jest najtańszy i najłatwiej dostępny analog z możliwością sterowania przysłoną z poziomu aparatu

Seria Z czyli Z10, Z20, Z70 ale z dostępnością może być gorzej.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Eldred, zablokuj zapałką przysłonę gdzieś tak na połowie wartości (znaczy otwórz ją). Tylko uważaj, żeby zapałka nie wpadła do środka. Robiłem tak zdjęcia na MX z DA10-17 - efekty bardzo dobre.
 

bombadilla  Dołączył: 16 Gru 2007
MZ-7 wte i wewte, najtańszy. do DA najtańsze są MZ-50 - ceny wręcz :mrgreen:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Zdano, dlatego pytałem o najtańsze z dostępnych. Dziękuję za odpowiedź w kazdym razie :-)

tref, już to robiłem, tyle że z kitem, ale nie wiem czy miałbym dość odwagi na wpychanie czegokolwiek do limiteda :roll:

[ Dodano: 2009-01-23, 13:12 ]
bombadilla napisał/a:
MZ-7
Ten wygląda chyba najrozsądniej, niewykastrowany, ma wspomaganie AF lampą i blokadę ekspozycji, chyba już wiem na co być może wymienię p30t :->
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
jak ktoś chce nowy MZ-5 (chyba, że pomyliłem numerek) to widziałem u mnie w jednym labie, że stoi...
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
negocjatorek, ale MZ5 czy MZ5n? Bo to dość duża różnica. No i za ile?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach