Ataman  Dołączył: 31 Maj 2006
Test w PC World Computer 12/06
Właśnie jestem po lekturze wymienionego w temacie testu... I powiem, że sie wielce usmiałem..
Pomijając to, że Kadycha jest dopiero za nikonem i canonem.. to to co mnie ubawiło najbardziej, to ostatnie miejsce Kasetki, a dwa miejsca wyżej plasuje sie samsung GX-1S
Chyba, że się mylę.. ale ten samsung to przeciez kopia DS-a? prawda? czyli starego już Pentaxa :-D :-D :-D ale oni geniusze są.. i jaki kit wiarze wciskaja.. ciekawe ile wzieli dodatkowo ze te p*****..
jako ciekawostka: w tabelce z zestawieniem funkcji nie znalazlem stabilizacji.. pewnie nie pasowała do koncepcji oceniania.. :lol:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ataman - przesadzasz. W końcu ktoś prawdę napisał.
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ataman napisał/a:
w tabelce z zestawieniem funkcji nie znalazlem stabilizacji

Jeśli wiesz kto ma wygrać to tak się ustala kryteria i wagi aby wyszło dobrze.
 
GrzegorzM Dołączył: 02 Maj 2006
Skąd mieli egzemplarz do testów? Podobno pierwsza część tego testu ukazała się miesiąc temu!
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Ataman napisał/a:
w tabelce z zestawieniem funkcji nie znalazlem stabilizacji

To i tak postęp. Chip Foto Video w podobnym zestawieniu (szumnie nazwanym testem) ogóle Kasetki nie uwzględnił.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
W nr 11 PC nie było testu, tylko informacja o trzech nowych lustrzankach cyfrowych. Faktem jest, że wymienili tylko Canona, Nikona i Olympusa.
 

Zbigniew  Dołączył: 04 Lis 2006
Spoko, panowie, to tylko test w magazynie. Sam pracuję jako redaktor (inna branża, ale techniczna) i powiem Wam, że niejednokrotnie spotkałem się z nierzetelnością (a wręcz lenistwem) ludzi piszących teksty i tworzących tego typu zestawienia. Ja nie przejmowałbym się tym.

Z drugiej strony wiem, że to może denerwować, ale takie już reguły demokracji -> mniejszość nie ma głosu.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
najbardziej bzdurne zdanie to (tak z pamieci wale) " pomysl wsadzenia starej 6 megapikselowej matrycy jest bledny....(debilne pompowanie ludziom do glowy koniecznosci duzych matryc ktorych nigdy nie wykorzystaja bez dobrego szkla i duzych powiekszen.....-przeciez 90% odbitek jezeli powstaje to 10x15 !!!)...o K100D nie ma co sie rozpisiywac......
Satawiam duuuzego browara jesli nie bedzie peanw na temat D40 - jako entry level - pomimo braku matrycy 10 mpix.... :mrgreen: :mrgreen: :evil:
a wyniki czastkowe mnie cosik zdziwily......ale z pamieci nie przytocze....gdzies tam samsung jakies 9.1 punktu dostal a reszta stawki po 3-4 punkty.... ?
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Panowie, a od kiedy to czasopisma komputerowe (Chip, Komputer) sa expertami w ocenaniu sprzetu fotograficznego? Rownie dobrze Wam mogliby dac do testow najnowsze modele maszyn do szycia :-P
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
sylwiusz, - ale ludozerka w to wierzy.....a wiara......
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
sylwiusz napisał/a:
Panowie, a od kiedy to czasopisma komputerowe (Chip, Komputer) sa expertami w ocenaniu sprzetu fotograficznego? Rownie dobrze Wam mogliby dac do testow najnowsze modele maszyn do szycia
To jest Polska, tu można wszystko! Przypomina mi się taka piosnka:
Ukochany kraj, umiłowany kraj... O ironio.
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Panowie, a od kiedy to czasopisma komputerowe (Chip, Komputer) sa expertami w ocenaniu sprzetu fotograficznego? Rownie dobrze Wam mogliby dac do testow najnowsze modele maszyn do szycia :-P

Masz racje, ale niestety czytajacy takie bzdury sie sugeruja tymi testami i potem co kupia, C i N bez rzucenia nawet okiem na Pentaxa, co widac po sprzedazy, zainteresowaniu itd.
PS Swoja droga Sylwiusz pisalem do Pentax w Niemczech i napisalem ze w Polsce dystrybutor jest beznadziejny, Apollo raczej ma zegarki niz Pentaxa czy inne kalkulatory i odpisali ze zdaja sobie sobie sprawe ze jest zle i czy mam pomysl na jakas firm co by sie zajela dystrybucja....Moze Sylwiusz masz jakis pomysl, w dobie k10d i zaraz kolejnych ciekawych produktow moze warto cos zaproponowac?Naprawde czas to zmienic bo w Polsce nawet majac jeszcze lepsze aparaty niz K10d, bez wsparaci szklami itd i lepszymi cenami oraz co by nie mowic obecnoscia w gazetach po prostu produkty beda w cieniu, wejdzie cos ala nastepca 30D i nikt nie bedzie wspominal o Pentaxie.....:( Smutne to ale niestety bez wiekszego rozglosu, zachwalaniu zalet k10d, SR, powlok itd po prostu bedzie kicha jaka jest. To ze wiekszosc z nas zawsze kombinuej zeby cos przywiezc to naprawde nie jest rozwiazanie, trzema moc kupic za te nawet pare zlotych wiecej niz za granica ale z 2 letnia gwarancja, wiekszym asortymentem itd. Poki co jest b kiepsko.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Alek, - finanse / zaplecze magazynowe.....to jest problem - kasa na promocje ....
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mysle, ze jest taka jedna firma. Mam na mysli Aster - to byla jedna z lepiej znajacych Pentaxa firm na polskim rynku. Swego czasu mieli normalnie na polkach do pomacania nie tylko 645n i 67II, ale rowniez 43 Ltd, czy gadzety reklamowe w rodzaju podkladek na biurko z cala linia szkiel FA(!!!) Zobaczymy, byc moze w najblizszym czasie spotkam sie z przedstawicielem Pentax Europe, zobaczymy co z tego wyniknie jesli sie uda...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
sylwiusz napisał/a:
Mysle, ze jest taka jedna firma. Mam na mysli Aster
no, kiedyś fakt, byli. Strasznie żałuję, że się przenieśli- teraz mi nie po drodze skręcać. Poza tym hurt z definicji różni się od detalu :-( Kto był w nowej siedzibie (poza tymi, którzy odbierali kadyszki, bo zapewne nie czytają pośwęcając swój czas na zabawę). Są tam jakieś półki, czy wszystko zamawiane dla konkretnego odbiorcy?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach