tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
  Fabryki
W jednym z wątków po raz kolejny pojawiło się pytanie:
M@cieq napisał/a:
Gdzie był Twój model K10D produkowany?


Proponuję zrobić zbiór fabryk Pentaksa. Każdy kto ma jakieś info niech wrzuca krótką notkę i link do miejsca, gdzie to wyczytał. Zrobimy zestawienie fabryk na całym świecie i pogrupujemy je na te, które wytwarzają korpusy, szkła, itp.
(Sołtys powinien wiedzieć coś na temat fabryk, wspominał kiedyś)
(gdzie jest ta rozbudowana za kasę SAM'a fabryka)

Puszki:
1) Japonia
2) Filipiny

Szkła:
1) Japonia
2) Wietnam
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Zebrałem mały zestaw numerów niektórych korpusów i obiektywów i próbuję powiązać z producentem:
www.fotonyf.republika.pl/sprzet44.htm
ale na razie nie widzę związku...
Może przy większej ilości danych coś by się skleiło.
No i z tego co piszesz, to wygląda na to, ze może nie być więcej fabryk, niż te wymienione przez Ciebie.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
tref, jeśli coś mówiłem to musiało to być przez sen albo po pijaku :-P a to co pamiętam, że pisałem to jedynie ogólnie dostępna wiadomość, że fabryka obiektywów miała być czy już jest powiększona, ale gdzie sie mieści to tego nie wiem. To co również pamiętam, że pisałem to to, że nie jest 100% pewne, że obiektywy dla Samsunga są robione w tej samej fabryce jak i puszki również, tzn. być może ktoś to wie, ale sie jeszcze do tego nie przyznał. Szczerze powiedziawszy nigdy się nie interesowałem szczegółami odnośnie fabryk Pentasunga, ale sądze, że jakby dobrze pogooglać to takie informacje możnaby znaleźć
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
sołtys napisał/a:
akby dobrze pogooglać to takie informacje możnaby znaleźć
problem w tym, że googlowanie w celu wyszukania specjalnie tych info zajmie trochę czasu, a nikt pewnie go nie ma
(przynajmniej ja, nie jest to info, dla którego rzucę wszystko i ustawię mu Hpriority)
Myślałem sobie, że jak ktoś coś wie, niech tu wpisze.
fotonyf napisał/a:
ale na razie nie widzę związku...
Może przy większej ilości danych coś by się skleiło

o przypisaniu miejsca produkcji do szkieł sprzed lat nawet nie marzę, ciekawa byłaby to informacja, ale ciężko to ustalić, chyba, że widełki dat produkcji pokrywałyby się jednoznacznie z jedną istniejącą wówczas fabryką. Nierealne.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
tref O ile mnie pamięć nie myli, to widziałem puszki z Wietnamu, tyle że Samsungi GX1S lub L, ale już K100D - z Filipin i chyba też z Wietnamu. Nie dam za to głowy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach