grub  Dołączył: 22 Mar 2006
Piotrek napisał/a:

Piotrek jeszcze nic nie kombinuje bo:
a) nie ma czasu
b) nie ma bazy



no to
c) nie ma sprawy

:-P
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Anonymous napisał/a:
Oki, ustalone z Sectorkami - baza bedzie w Accessie - powinno byc cool


Jeśli nie będzie "cool" to proponuję na stare forum zapuścić wgeta lub inny automat ściągający który sciągnie całe forum jako płaskie pliki html do których nie będzie potrzebna żadna baza danych czy inny windows (oczywiście nie będzie można juz nic dopisywać). Dodoatkowo takie pliki się ładnie zindeksują GOOGLEm i łatwo bedzie je znajdować. Jakby co prosze o kontakt.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Hmmm.. tez jest to jakis pomysl... Tak czy siak walcze aby wydobyc baze watkow od Sectorkow - jak tylko cos ustale dam znac...

Pzdr
Spinner

[ Dodano: 2006-04-20, 20:50 ]
Jutro powinienem miec baze :!: :-P

Pzdr
Spinner
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
Prosta sprawa jak dostaniecie tamto w accesie to zdumpowac go tylko do csv z csv mozna zaciagnac juz bardzo prosto do mysql`a troche roboty bedzie tylko z wtloczeniem/konwersja do strutury tabel od phpBB. Moze nawet prosciej by bylo skrobnac skrypt importujacy z csv odrazy do tabel phpBB, bez mapowania username to bedzie nawet proste, raptem 3 tabelki.
Uwzgledniajac problemy na dzien roboty ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
MKw - to narzecze swahili?
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nie Michu, poprostu od ladnych paru lat mam watpliwa przyjemnosc administrowac forum na phpBB ktore sie juz kilka razy przeprowadzalo, konwertowalo itp. Tematy nie sa mi obce :mrgreen:
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Czyzby delikatnie i niesmialo zglaszal sie ochotnik do wspolpracy :?: :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
HA!
Nikt się nie spodziewał Hiszpańskiej Inkwizycji!!!
W ten sposób MKw został trafiony. Lubimy ochotników ;)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
grub napisał/a:
w chwili obecnej ja walcze z yahoo zeby sciagnac archiwum, piotrek kombinuje z accesowa baza z osw. jak wszystko uda sie ladnie zgrac to ten for zastapi cala reszte.


Dysponuję w miarę kompletnym archiwum listy na yahoo - z Moziili Thunderbirda. To jest plik tekstowy (48 MB) z wszystkimi mailami + index (chyba), Niestety grzmotoptak nie eksportuje do żadnego innego formatu.

Jarek
 

grub  Dołączył: 22 Mar 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Dysponuję w miarę kompletnym archiwum listy na yahoo - z Moziili Thunderbirda. To jest plik tekstowy (48 MB) z wszystkimi mailami + index (chyba), Niestety grzmotoptak nie eksportuje do żadnego innego formatu.


jesli moze byc posortowany po references to nie jest tak tragicznie...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
grub napisał/a:
Jarek Dabrowski napisał/a:
Dysponuję w miarę kompletnym archiwum listy na yahoo - z Moziili Thunderbirda. To jest plik tekstowy (48 MB) z wszystkimi mailami + index (chyba), Niestety grzmotoptak nie eksportuje do żadnego innego formatu.


jesli moze byc posortowany po references to nie jest tak tragicznie...


No niestety, zajrzałem i maile są w kolejności takiej, w jakiej były ściągane z serwera pocztowego. Nagłówki wszystkie są, włącznie z Date i References.

Jaka postać tego archiwum jest najbardziej pożądana?

Jarek
 

grub  Dołączył: 22 Mar 2006
najbardziej pozadane jest sortowanie po references. txt to chyba najgorsza mozliwosc, ale jesli nie da sie lepiej... moze jakim rozszerzeniem?

jesli masz to w tb, to moze mozesz posortowac po references (to wiem ze sie da na pewno) jeszcze raz i sprobowac wyeksportowac w takiej wlasnie kolejnosci?

z tego co ja probowalem, to tb dodaje jeszcze procz tresci do tego pliku 3x tyle metadanych, ktore w zasadzie uniemozliwiaja reczne przekopanie sie przez to.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
na szybko znalazlem takie cos
http://www.sharewareplaza...load_30304.html

umozliwia eksport poczty z formatu mbox do htmla - zaraz sprawdze jak dziala.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
grub napisał/a:
najbardziej pozadane jest sortowanie po references. txt to chyba najgorsza mozliwosc, ale jesli nie da sie lepiej... moze jakim rozszerzeniem?


Zaraz poszukam. Żadnych wtyczek nie instalowałem.

grub napisał/a:
jesli masz to w tb, to moze mozesz posortowac po references (to wiem ze sie da na pewno) jeszcze raz i sprobowac wyeksportowac w takiej wlasnie kolejnosci?


TB nie ma opcji "Export" - a ja i tak w okienku zawsze mam powątkowane. Inna sprawa, że dyscyplina na yahoo była nijaka - tzn. wielu ludzi po prostu wpinało się w jakiś istniejący wątek, zmieniając tylko temat...

grub napisał/a:
z tego co ja probowalem, to tb dodaje jeszcze procz tresci do tego pliku 3x tyle metadanych, ktore w zasadzie uniemozliwiaja reczne przekopanie sie przez to.


Nie wygląda to źle - jest dużo śmiecia w dodatkowych nagłówkach - ale te śmieci się cyklicznie powtarzają - przy jakiejś konwersji myślę, że byłyby łatwe do wycięcia.

Jarek
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
ten poprzedni link jest do niczego ;)

ale ten
http://www.hypermail-project.org/

to dokladnie mbox2html

smieci nie beda latwe do wyciecia, bo naglowki Received sa bardzo rozne dla kazdej wiadomosci i nie zawsze zawieraja sie w jednej linii

latwiej bedzie przekonwertowac mbox do htmla i ewentualnie potem parsowac, zeby wprowadzic to do bazy - jesli byla by taka koniecznosc.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Właśnie znalazłem to:
http://www.processtext.com/abcthunderbird.html

Testy trwają.

Czy to archiwum ma być po prostu w postaci strawnego pliku do oglądania w przeglądarce ? Czy są ambicje, żeby wpompować je w to forum, w jakiś osobny dział?

Jarek

[ Dodano: 2006-04-20, 19:05 ]
Niestety, program o imponujących możliwościach, ale trial umożliwia eksport tylko 10 wiadomości naraz. Póki co, poddaję się - plikiem tekstowym (ponad 12000 maili) jakby co dysponuję.

Jarek
 

grub  Dołączył: 22 Mar 2006
sa ambicje zeby to wpasowac w fora. oczywiscie jedynie te najwartosciowsze posty.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
grub napisał/a:
sa ambicje zeby to wpasowac w fora. oczywiscie jedynie te najwartosciowsze posty.


To trzebaby jakiś inteligentny parser zapuścić na te maile ;-) ... chyba, że ktoś sobie wrzucał jakieś ciekawsze w jakąś przegródkę - u mnie wszystko jest w jednym worku.

Jarek
 

Piotrek  Dołączył: 20 Mar 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
To trzebaby jakiś inteligentny parser zapuścić na te maile ;-) ... chyba, że ktoś sobie wrzucał jakieś ciekawsze w jakąś przegródkę - u mnie wszystko jest w jednym worku.


po prostu ktośbędzie musiał przejrzeć jeszcze raz te 12000 maili :D :D :D
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Chlopaki - Madzia Sectorowa podeslala mi juz baze osw - gdzie podeslac :?: :mrgreen:

Pzdr
Spinner

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach