Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Nooo... ja mam wlasnie R09 i wolalem wg wskazan dla Rodinala... Hmmm

Pzdr
Spinner
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Nooo... ja mam wlasnie R09 i wolalem wg wskazan dla Rodinala... Hmmm

to wg wskazań Rodinala czy wg wskazań alkosa cosik mieszasz się w zeznaniach :-P :-P :-P

[ Dodano: 2006-11-29, 17:42 ]
.. no chyba, że to jedno i to samo :roll: ... :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
To znaczy to ja nie jestem pewien - nie mialem nigdy w reku R09, ale wydawalo mi sie ze cos tam jest inaczej albo z czasami albo ze stezeniem... ze niby standard to 1+40 zamiast 1+50 albo co...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Fomowski R09 to odpowiednik starczej formuły Agfoskiego Rodinalu. Prawie identyczny w działaniu, posiada niezmienioną formułę od ponad 100 lat. Użyteczne rozcieńczenia to 1+25, 1+50, 1+100.....1+200. Za standardowe należy uważać rozcieńczenie 1+50. Przy 1+100 i więcej, przy filmach niskoczułych i umiarkowanym poruszaniu następuje tzw. efekt brzegowy (akuntacyjny). Duże rozcieńczenia wpływają też na obniżenie kontrastu i minimalny spadek ziarnistości.

Wywoływacz doskonale pracuje z Fomą 100, Agfą 100, IlfordemPan F 50. Bardzo dobrym połączeniem jest Fuji Neopan 400 EI-200 w R09 1+100.


źródło tego opisu
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos, niepozostaje nic innego jak pogooglać w pl.rec.foto :) zaraz się tym zajme tak z ciekawości

no to pogooglałem i
Vacek pisze coś takiego -> RO9 vs Rodinal
A tu link II -> R09 vs Rodinal II

 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
a ja po googlaniu mam link do miłych wspomnień:
archiwum Trigera
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
sołtys napisał/a:
Spinner napisał/a:
Nooo... ja mam wlasnie R09 i wolalem wg wskazan dla Rodinala... Hmmm

to wg wskazań Rodinala czy wg wskazań alkosa cosik mieszasz się w zeznaniach


No to moze tak - wg Alkosa ale powiedzialem mu, ze mam Rodinal... bo myslalem, ze to bez roznicy... Tak wiec Alkos podoawal mi dane myslac, ze mam Rodinal... :-P

Pzdr
Spinner

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach