dasza77  Dołączył: 30 Kwi 2006
Uszczelnienie tylnej ścianki -Superprogram
Witam !
Niedawno kupiłem na allegro pentaxa Super-Program i okazuje się , że korpus jest nieszczelny ponieważ naświetlił mi film.
Nieszczelna okazała się tylna ścianka, ponieważ gdy założyłem drugi film i okleiłem czarną taśmą wszystkie szczeliny tylnej ścianki - zdjęcia wyszły ok.

Teraz moja prośba - może ktoś mi poradzi jak mam poprawić to uszczelnienie.
Co tam w tych rowkach jest wklejone - wg mnie jakiś filc lub tkanina -moherowa( proszę źle nie kojarzyć).
Widać jest ona mocno wgnieciona. Czy mam to wyrwać i wkleić coś nowego (co?).
A może np. zalać to uszczelniaczem silikonowym , zamknąć tylną klapkę , poczekać aż wyschnie , otworzyć ( wcześnij natłuścić brzegi ścianki).
Proszę o pomoc - jak Wy to robicie , bo zapewne przy tak wiekowym sprzęcie ten problem musiał wystąpić.
Pozdrawiam - Darek
 

JSW  Dołączył: 20 Lip 2006
Na tej stronie http://www.pentax-mx-fans.de/ znajdziesz link i adres do goscia, kameradoktor@aol.com, ktory na zamowienie wycina z [pianki neoprenowej?] uszczelki. Na niemieckim ebay, ceny za komplet wynosza okolo 9 Euro. http://search.ebay.de/_W0...ssZkameradoktor
Strona w jezykach EN i DE
 
dasza77  Dołączył: 30 Kwi 2006
Dzięki za podpowiedź ale ebay jest dla mnie w tej chwili niedostępny ponieważ do Polski nikt nie wyśle za pobraniem , a z banku robić transfer ( lepiej nie wówić ile to kosztuje).
Próbowałem kiedyśkupić aparat Pentax LX na niemieckim abay - szkoda gadać nie mając specjalnych kart płatniczych jest to niemożliwe , nie mam też żadnego znajomego za granicą.

Ponawiam pytanie - jak domowym sposobem uszczelnić tylną ściankę.
 
wkrass  Dołączył: 09 Wrz 2006
O ile kojarze Paypal jest juz dostepny w Polsce, tak wiec do ebayu dostep moglbys miec.
Sobie uszczelki kupowalem od interslice na amerykanskim ebayu. W zestawie jest dosc materialu na uszczelnienie kilku korpusow. Jest tez ilustrowana instrukcja oraz odpowiednio naciety patyczek do wydlubania starej gabki i upchania nowej.
 

JSW  Dołączył: 20 Lip 2006
"z banku robić transfer", tak kosztuje, max 9 €. Taka jes stawka w calej EU, sprawdzalem dzisiaj w Citibanku. Dla przelewu 10 € oplata nie powinna przekroczy 3,50 €
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
JSW napisał/a:
z banku robić transfer", tak kosztuje, max 9 €. Taka jes stawka w calej EU.


No chyba zartujesz. U mnie 50eurocentow - Bank of Ireland - do kwoty ilustam-tauzen-juro
 

sebostek  Dołączył: 19 Kwi 2006
idź do sklepu z pasmanterią kup tasiemkę aksamitkę wytnij pasek i wepchnij w szczeliny i sprawa załatwiona
pozdrawiam
sebostek
 

JSW  Dołączył: 20 Lip 2006
No to rewelacja Alkos! 0,50€! Moze poszukam filii tego Banku w okolicy bo Citi... no to Citi.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
To byscie sie zdziwili ile kosztuje w BZWBK.....coraz czesciej mysle o zmianie banku :evil:
 
dasza77
Dzięki za podpowiedzi.
Właśnie skombinowałem arkusz jakiejś (polipropylen) pianki z klejem i spróbuję powycinać nożykiem .

Co się tyczy bankowych przelewów zagranicznych , to kto tego nie robił nie ma nawet zielonego pojęcia ile to kosztuje . Aby przelać z polskiego banku na konto zagraniczne 1 EURO trzeba zapłacić prowizję ok. 80,- zł + przeliczenie kursu euro ( najbardziej niekorzystne) + muszę przedstawić fakturę proforma.

Co się tyczy kart płatniczych - to wyznaję zasadę , że im mniej ich mam w kieszeni - tym lepiej, bezpieczniej i taniej dla mnie.

Pozdrawiam - Darek

P.S. Chętnie kupię "dobry obiektyw do mojego nowego Pentaxa SuperProg. -np .SMC-A 50/1,4 lub 1,7 lub jakiś inny - kultowy"
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Najtańsze przelewy zagraniczne są chyba w mbanku - zaczynają się od 20zł (bodajże 0,5% kwoty ale minimum 20zł) i jak nie dojdą dodatkowe koszty to na tym się kończy. Dodatkowe mogą być na przykład koszty banku zagranicznego (podstawa to prawidłowo podać wszystkie numery i kody bo inaczej mogą coś doliczyć). Przelewałem pieniądze za plener w Berlinie korzystając z konta kolegi w mbanku i na 20zł się skończyło. Nie jest to tanio ale chyba najtaniej - nie wiem dokładnie na jakiej podstawie ale pewnie jakiś kruczek jest który pozwala bankom ciągle kasować więcej za zagraniczne przelewy wewnątrzwspónotowe niż krajowe.
 

JSW  Dołączył: 20 Lip 2006
In Artikel 3 dieser Vorschrift steht, dass Kreditinstitute seit dem 01.07.2003 für grenzüberschreitende Überweisungen innerhalb der Europäischen Union ihren Kunden lediglich die Gebühren in Rechnung stellen dürfen, die sie für Überweisungen im Inland kassieren. Diese Regelung gilt im Übrigen auch für Überweisungen in die Staaten des Europäischen Wirtschaftsraumes (EWR). Der EWR besteht aus den 25 EU-Mitgliedsstaaten und den Ländern Norwegen, Liechtenstein und Island.

Od dnia 01.07.2003 Banki w EU za przelewy w granicach EU moga pobierac oplaty w wysokosci oplat obowiazujacych wewnatrz danego kraju.

http://www.banktip.de/art...berweisung.html

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach