Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Generalnie do wiekszych odbitek tego typu zoomy sa bardzo srednie...inna sprawa ze 300zl to nietak duzo ale pzoa tamornami makro ktore sa faktycznie swietne i zoomami 2.8 to reszta taka sobie, staly to staly, no zooms! chyba ze 2,8
Alek
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Myślę, że do plakatów nikt tego nie bierze. Lepiej mieć nawet takiego tamronka niż nie mieć nic.
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
tak tamronek dotarl i bardzo ladny jest:D
 
chemik  Dołączył: 29 Kwi 2006
Do mnie 70-300 dotarł we wtorek 2 maja ;-) kupiony na 199 zł :-) Jak pisałem wcześniej osłona przeciwsłoneczna zakłąda się ze zbyt dużym oporem. Nie zauważyłęm jakiś uszkodzeń powłok czy samych szkieł. Jedyne co to na osłonie mam jedną skazę - taki jasniejszy obszar, a tak pozatym to nie jest źle :-)
A że się tak zapytam - jak Tamron 70-300mm wypada na tle Sigmy 70-300mm f/4-5.6? Sigma ostrzy szybciej? ma quick focus czy coś innego co znacznie przemawia na jej korzyśc?

Pozdrawiam chemik
 

scati  Dołączył: 19 Kwi 2006
Witam:-)))

No to i ja sie pochwale:))) przywiozlem dzisiaj do domu Tamronka 28-200. Calkiem niezle się prezentuje. Zero jakichkolwiek wad ale to moze latego ze odierałem osobiście. Udało mi się jeszcze za 199 zł kupić. Dzisiaj nie miałem czasu ale jutro juz chyba znajde chwilke by go przetestować. Z tego co zauważylem to to że podobnie jak Sigma 70-300 APO przy słabszym świetle zaczyna się żlizgać. Obudowa wyglada na zdecydowanie solidniejszą niż u Sigmy.... To tyle narazie......bez odbioru:-))))
 
jola  Dołączyła: 19 Kwi 2006
 
Witam wszystkich, na korpusie tego tamrona 28-200 jest przełacznik z literką L, do czego to służy? Pozdrawiam :lol:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zobacz w instrukcji obsługi.
Ja przy pierwszym użyciu 70-300 i po przełączeniu go w tryb makro też musiałem zaglądać do instrukcji, aby się nauczyć jak to makro wyłączyć.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wlasnie tez dotarl do mnie ten "srebrny" 70-300.....tyle ze to nie srebrny tylko taki ekhmm "szampanski" ....
Kretyn wymyslil zakladanie oslony
dekielek jest ok.
Reszta - sie zobaczy....
na wakacje akurat
 

mklnet  Dołączył: 20 Kwi 2006
jola napisał/a:
Witam wszystkich, na korpusie tego tamrona 28-200 jest przełacznik z literką L, do czego to służy? Pozdrawiam :lol:


W wersji do "niech będzie pochwalony na wieki wieków Canon" uruchamia tryb super jakości :mrgreen:
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
"L" - Lock. Sluzy do zablokowania obiektywu przed samoistnym wysuwaniem :)
Ustaw ogniskowa na 28 i przelacz "L" a zobaczysz, ze sie nie wysunie.

Pozdrawiam!
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
przy 300mm przeslona z ktorej da sie cos wyciagnac to od f8. Przy przeslonie 5.6 i dalszych obiektach rozdzielczosc tego szkla jest hmmmmm no moze nie dramatyczna , ale naprawde slaba...
AF jest calkiem calkiem - kilka samochodow udalo mi sie zlapac
jest leciutki....malutki....
Pytanie - czy do szkla za 200zl oplaca sie kupowac filtr za 200 ???? :roll: :evil: :mrgreen:
 
Grelu  Dołączył: 19 Kwi 2006
lepiej kupić dwa szkła po 200 :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Z tego źródła już za późno. :-P
 

jacekzom  Dołączył: 20 Kwi 2006
Te ceny w podanym linku sa jakies smieszne. Czy to jest legalne zrodlo...?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
jeszcze kilka dni temu byly o 1/3 nizsze ;]
obiektywy maja polska instrukcje i gwarancje FotoJoker.
Po dokladnym obejrzeniu swojego egzemplarza oraz przeczytaniu postow tutaj o pechu (zacieki na powloce, jakies slady palcow), mam jednak watpliwosci co do "pierwszego sortu" rowniez mojego egzemplarza - dopatrzylem sie ryski na powlokach przy brzegu jednej z pierwszych wewnetrznych soczewek.
 
Morxas  Dołączył: 10 Maj 2006
ne wiem nie jestem niestety specjalnie zadowolony z mojego tamrona, w konkurencji z revnonem 50 różnica jest kolosalna, ale może to mój błąd że próbuję porównywać szkło stałoogniskowe z zoomem 28-200 mm.
 

Madika  Dołączyła: 20 Kwi 2006
To i ja się też pochwalę - właśnie dotarł do mnie 70-300 LD w cenie weekendowej. Jest super! :lol: Bez skazy, a z osłonką to faktycznie ciut musiałam walczyć, ale udało się. W pudełeczku gwarancja ze sklepu FJ i tak mi do głowy przyszedł żart z jednego z wątków ze starego forum (może ktoś pamięta, że te Tamrony wcześniej wyprzedawał sklep FJ i było podejrzenie o zalany magazyn, czy cuś takiego...): "że nawet z glonojadem w środku warto wziąć" :-P Dzięki ogromne! Weekend w plenerze!!!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach