hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
krzychu napisał/a:
Nigdy nie wolno rozładować akumulatorka NiHM poniżej 0,9V a nawet 1V, dla takiego aku to śmierć.

Zdarzyło mi się (i to pewnie nie raz) zapomnieć i zostawić włączoną latarkę z pewnym NiMH na kilka tygodni (to dlatego że często specjalnie rozładowuję). Napięcie spadło oj mocno. Nie jestem w stanie powiedzieć czy poniżej 0,9V. Ale akumulatorek wrócił do normy po jednym czy dwóch cyklach i co więcej zdrowiem nie odbiega od pozostałej trójki.
Z własnego doświadczenia wiem że trzeba zostawić NiMH dość długo wręcz na zwarciu by napięcie mu spadło poniżej 1V. Chyba że będzie odwrotnie ładowany (co się zdarza kiedy nie pracuje sam).

Hmmm to jest już druga osoba, która mówi by nie dobijać totalnie NiMH - może coś w tym jest; trzeba będzie zaprzestać takich trotur :roll:

 

sskorpion  Dołączył: 01 Lis 2006
hamster napisał/a:
krzychu napisał/a:
Nigdy nie wolno rozładować akumulatorka NiHM poniżej 0,9V a nawet 1V, dla takiego aku to śmierć.

Zażyło mi się (i to pewnie nie raz) zapomnieć i zostawić włączoną latarkę z pewnym NiMH na kilka tygodni (to dlatego że często specjalnie rozładowuję). Napięcie spadło oj mocno. Nie jestem w stanie powiedzieć czy poniżej 0,9V. Ale akumulatorek wrócił do normy po jednym czy dwóch cyklach i co więcej zdrowiem nie odbiega od pozostałej trójki.
Z własnego doświadczenia wiem że trzeba zostawić NiMH dość długo wręcz na zwarciu by napięcie mu spadło poniżej 1V. Chyba że będzie odwrotnie ładowany (co się zdarza kiedy nie pracuje sam).

Hmmm to jest już druga osoba, która mówi by nie dobijać totalnie NiMH - może coś w tym jest; trzeba będzie zaprzestać takich trotur :roll:


Takie postępowanie skraca żywotność akumulatorów, zobaczysz które padną szybciej :-D
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
Gdyby ktoś szukał opinii które aku. CR-V3 nadają się do Pentaksów (bo wiadomo że nie wszystkie), to informuję że przetestowałem na własnej kasetce aku. firmy Maxxcell, litowo-polimerowe, o pojemności 2500mah. Napięcie jest w sam raz (max. 3.4V), a w praktycznym użytkowaniu też wypadają bardzo dobrze.

Można je kupić na allegro po ok 26-30 zł. Ladowarka też kosztuje ok 30 zł, więc nie wychodzi wcale drożej niż komplet aku. AA z dobrą ładowarką.

Nie wiem jeszcze ile zdjęć da się zrobić na jednym ładowaniu, bo jak do tej pory zrobiłem zaledwie kilkadziesiąt, ale jak uda mi się je wyczerpać, to podam przybliżoną liczbę zdjeć.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach