Levy  Dołączył: 02 Gru 2006
  Optio50 - mam problem, proszę o pomoc
Witam.
Mam Pentaxa Optio50. Zawsze działał bez problemu. Robię zdjęcia codziennie i nigdy nie miałem problemu. Dziś odpalam aparat, LCD cały ciemny. Zdjęcie niby mogę zrobić, ale wychodzi całe czarne. W czym jest problem? Coś niechcący przestawiłem, czy to głębszy problem?
Pozdrawiam,
Levy.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jak kółko jest na "zielonym" programie, też tak wychodzi?
 
Levy  Dołączył: 02 Gru 2006
Tak. Na każdym tak jest. :-(
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja tam się nie znam, ale optymistycznie, to może być tylko niedociśnięta taśma (jak w kompie), a pesymistycznie to Kraina Wiecznych Łowów.
W każdym bądź razie chyba serwis go nie ominie.

Czy zdjęcia z niego są w 100% czarne (RGB=0,0,0)? Każdy piksel?
 
Levy  Dołączył: 02 Gru 2006
To nienajciekawiej jechać pół Polski do serwisu :-/
Tak, zdjęcia są idealnie czarne.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Możesz zaryzykować, jeśli dasz radę rozkręcić i to rzeczywiście jest poluzowana taśma. No i najważniejsze, musisz dać radę skręcić spowrotem.
 
Levy  Dołączył: 02 Gru 2006
A jak rozkręce i nie uda się skręcić, to mi pewnie w serwisie już go nie przyjmą? Nigdy tego nie robiłem. Żeby nie było tak, że milion części mi się stamtąd wysypie.

[ Dodano: 2006-12-03, 00:16 ]
Wcześniej nie pisałem, dlatego chce sprostować, bo nie wiem czy to jest oczywiste:
Zdjęcia wychodzą czarne, ale na LCD nie jest idealnie czarno. Widać takie coś jak "mrówki" w telewizorze, tylko nie czarno-białe, a czarno-brązowe.
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
na pierwszy rzut oka wygląda na to że matryca oślepła / zdechła albo jej sygnał nie dociera tam gdzie powinien.
 
Levy  Dołączył: 02 Gru 2006
Czyli pozostaje serwis. No trudno. Wielkie dzięki za pomoc.

Pozdrawiam,
Przemek.

[ Dodano: 2006-12-03, 16:38 ]
PS: Gdyby jednak miał ktoś pomysł, to proszę pisać. Zanim go zawioze go seriwsu, minie troche czasu, to może uda się coś wymyśleć.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach