Maciek K1000  Dołączył: 22 Cze 2006
Ja kupiłem ist ds. a Pentax o mnie pamięta. Miłe.
Kilka dni temu po raz kolejny aktualizowałem sobie firmware w moim Pentaxie ist ds. zmiana z 2.0 na 2.1. Nie było może takich rewelacji, jak gdy przechodziłem na 2.0, ot dodatkowy typ kart pamięci, które teraz mój aparat obsługuje. Ale to taki miły drobiazg. Takie uczucie jak wtedy, gdy dostaje się w ręce nowy aparat, tylko w o wiele mniejszej skali. Dodatkowo miło wiedzieć, że, pomimo iż mój aparat nie jest najnowszy, to Pentax ciągle o mnie pamięta i nie dyskredytuje, tylko dla tego, że co pół roku nie kupuję jego najnowszych produktów.

Pozdrawiam wszystkich i życzę udanych zdjęć.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Mam nadzieję, że szybko nie wstrzymają dopisywania do firmware nowości typu obsługa jakichś kart... DS to w końcu nie jest zabytek i mam nadzuieję, że jeszcze trochę tak pozostanie.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Maciek K1000, to chyba nie tak znowu wielka rewelacja? IMHO to normalne, chyba żaden producent nie zakłada sobie że jak kupisz jego puszkę to góra pół roku i bierz nowy model, to było by bez sensu, a że dali nowy firmware dla mnie to bardzo oczywiste, zobacz ile biosów wydaje producent np. do płyty głównej, ile firmware np. do nagrywarek, W dzisiejszych czasach poprzez pośpiech w zaprojektowaniu i wyprodukowaniu nowego modelu dużo błędów czy niedociągnięć wychodzi w normalnym użytkowaniu i producent chcąc zachować twarz musi takie żeczy robić.
BTW Po przeczytaniu tematu topica myślałem że zaproponowali Ci upgrate z DS na K10D za 100$, to by było coś :mrgreen:
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
tomecki, tylko że DS został wyprodukowany 2 lata temu i od jakiegoś czasu został wycofany z produkcji to raz, a dwa że nowy firmware 2.0.1 wcale niczego nie naprawia, dodaje nową funkcjonalność o której w 2 lata temu nikt nie myślał :mrgreen: I to jest miłe.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Niech Wam będzie, jest miłe, niniejszym uroczyście o czwartej nad ranem go wpakowałem do puszki.
 

Maciek K1000  Dołączył: 22 Cze 2006
:-D

A tak swoją drogą to za 100$ raczej nie zdecydowałbym się na rozszerzenie do k100d. Bo w k100d nie ten wizjer. No chyba że by mi stabilizację do mojego korpusu wsadzili. Ale może z firmware 3.0 dojdzie stabilizacja i samoczyszcząca się matryca. A w 4.0 będzie uszczelnianie korpusu i dodatkowe 4 Mpixele. ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Maciek K1000 napisał/a:
Ale może z firmware 3.0 dojdzie stabilizacja i
stabilizacja programowa? Jak miałaby działać, skąd niby aparat miałby wiedzieć, kiedy rozmazujesz świadomie a kiedy się gibiesz?
 

Maciek K1000  Dołączył: 22 Cze 2006
Hmm... Masz rację. To nie możliwe. Podobnie jak samoczyszcząca się matryca, więcej pikseli i uszczelniany korpus :lol: Ale to był taki dżołk :-P
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
tref: :-B :-B :-B
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
tref napisał/a:
stabilizacja programowa? Jak miałaby działać, skąd niby aparat miałby wiedzieć, kiedy rozmazujesz świadomie a kiedy się gibiesz?
"Gibiesz się jak pier...ny rezus, marnujesz mojemu kumplowi ścieżkę najlepszego towaru..." a do uszczelnień programowych się nie przyczepiasz.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Maciek K1000 napisał/a:
samoczyszcząca się matryca.
matryca jest już samoczyszcząca, wymaga jedynie wgrania nowego firmware (ale nie do aparatu, tylko do operatora) :-P Podświadomie bierzesz sprzęt i czyścisz - praca wykonywana samoczynnie.
Michu napisał/a:
"Gibiesz się jak pier...ny rezus, marnujesz mojemu kumplowi ścieżkę najlepszego towaru..." a do uszczelnień programowych się nie przyczepiasz.
Wyżej wspomnianego operwtora można również uszczelnić. Czapka z wełny, założona na łeb gdy przychodzi zimno i jest ok, bo bez takiego uszczelnienia "resztki myśli z mózgu wiaterek wywieje".
 
jpserwis  Dołączył: 12 Wrz 2006
Teoretycznie możliwa jest stabilizacja programowa oczywiście zmniejszając np do 4Mpix.

[ Dodano: 2006-12-04, 19:30 ]
Przynajmniej w kompaktach gdzie matryca jest zczytywana na bieżąco.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Stabilizacja programowa też potrzebuje czujników ruchu.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
plwk napisał/a:
Stabilizacja programowa też potrzebuje czujników ruchu
jeden wbudowany ma każdy z operatorów- nazywa się to błędnik ;-) (u niektórych są zaburzenia wystarczy zrestartować akt poczęcia)
 
robi  Dołączył: 27 Wrz 2006
tref, jak dobrze pamiętam to każdy "operator" ma wbudowane dwa błędniki
chyba że jestem w błęd-zie :-D
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
robi, ja medyczny nie jestem, masz rację po każdym na ucho (chyba, że się van Goghiem jest :-P , ale cięcie musiałoby być głębokie ). Tym gorzej jeśli się coś pie**, znaczy, że sterowanie jest do kitu! Ze względu na wady konstrukcyjne model CZŁOWIEK powinien być wycofany z produkcji.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Za Trefem - dajmy szansę karaluchom. Też jestem zwolennikeim naciśnięcia czerwonego guzika z napisem "Był sobie człowiek".
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Michu napisał/a:
naciśnięcia czerwonego guzika z napisem "Był sobie człowiek".
stąd juz niedaleka droga do napisu "było sobie życie"

ale spokojnie, teraz klonowanie jest w modzie ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach