tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Jaki kompakcik
Nie zabijajcie odrazu :-P
Znajomy szuka jakiegoś kompakta wszystkomającego i wszystkoumiejącego ;-) tak w granicach 600zł, może polecicie coś od Pentaxa, bo przyznam się bez bicia, zapoznawanie się teraz z 2 mln kompaktów mi się nie uśmiecha.
Jeszcze raz przebaczcie.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Canon PowerShot A720 IS :-P
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
Tomecki, jeżeli się nie obrazisz to podłączę się pod Twoje pytanie: czy ktoś może polecić jakiś kompakt stałoogniskowy? O ile jakaś firma takowy produkuje, wypadłem nieco z obiegu i nie mam świeżych informacji. Nie chodzi mi tu o produkt z najwyższej półki, tylko coś w klasie popularnej, Kodak kiedyś miał parę modeli stałoogniskowych parę lat temu. Muszę kupić coś teściom i obawiam się, że ustawianie ostrości w jakimś zoomie przerośnie ich możliwości.
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
Krzychoo napisał/a:
Tomecki, jeżeli się nie obrazisz to podłączę się pod Twoje pytanie: czy ktoś może polecić jakiś kompakt stałoogniskowy? O ile jakaś firma takowy produkuje, wypadłem nieco z obiegu i nie mam świeżych informacji. Nie chodzi mi tu o produkt z najwyższej półki, tylko coś w klasie popularnej, Kodak kiedyś miał parę modeli stałoogniskowych parę lat temu. Muszę kupić coś teściom i obawiam się, że ustawianie ostrości w jakimś zoomie przerośnie ich możliwości.


Sigma DP1 :mrgreen:
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
No właśnie tej odpowiedzi pragnąłem uniknąć :-) :-B
Kompakty stałoogniskowe zostały w sumie wyparte przez komórki, ale może coś się jeszcze znajdzie.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Canon PowerShot A720 IS

Taki też wchodzi w grę, ale może coś z Pentaka?

Krzychoo napisał/a:
Tomecki, jeżeli się nie obrazisz

Już się obraziłem, jak to pisał pewien osobnik na M w ramach zadośćuczynienia, będziesz musiał samobiczować się natką pietruszki.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
espresso, i powiedz czy ten A720 mogę śmiało polecić dla totalnego amatora? On zdaje się nie ma szerokiego kąta?
 
g70104sm  Dołączył: 25 Cze 2007
tomecki, znakomita większość aparatów dla amatorów nie ma szerokiego kąta i amatorzy z tym żyją. A720 również mogę polecić - ostatnio teściu kupił i jest bardzo zadowolony. Najbardziej jest zadowolony, że może palcami trafić w przyciski, bo w większości aparatów nie dawał rady...
No i jak amator postanowi być bardziej zaawansowanym amatorem, to A720 ma tryby preselekcji i nawet manualny.
A jak szukasz szerokiego kąta tanio to chyba tylko Olek F350 albo Sony W150.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Krzychoo, proponuje Ricoh GRD II...

choc ja z niecierpliwoscia czekam, bo za 2 tygodnie przyjedzie do mnie Ricoh GX200.. :mrgreen:
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
Taaaa... :) Szukam raczej odpowiednika starych Kodaków, w stylu CX 6200, 7300. Max 400 zl i po krzyku. W skrajnym przypadku wezmę tego A720 i wrzaskiem i kijem nauczę poprawnego łapania ostrości. Właściwie to nawet zaczyna mi sie podobać ten pomysł... :evilsmile:
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
No i kwestia się rozwiązała, z kilku propozycji znajomy (przy moim udziale :oops: )wybrał to:
Fuji FinePix F50 fd, wygląda dosyć ciekawie, zobaczymy jak w praktyce :-P
http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/230665

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach