tomeczz Dołączył: 27 Kwi 2006
645N - data imprinting.
dzien dobry, jak uruchamia/kasuje sie funkcje "imprinting data"?

Czy ktos moze dysponuje instrukcja obslugi do tego aparatu i moglby sie ze mną nią podzielic?

dziekuje

tomek
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Musze sprawdzic w domu - z tego co pamietam to naciskasz i trzymasz dzwignia jakas i naciskasz przycisk - sorki za "precyzyjnosc"... :mrgreen: Instrukcje mam ale "zagramaniczna"... :-P

Pzdr
Spinner
 
tomeczz Dołączył: 27 Kwi 2006
bylbym wdzieczny za sprecyzowanie odpowiedzi ;-) Szukam od wczoraj w necie i nie moge znalezc jak to sie aktywuje.

Czy ta wersja zagraniczna jest w formie pliku czy wydruku? Tak czy siak pisalbym sie na jakąkolwiek. Oczywiscie pokryje koszty wysylki wydruku

dziekuje

tomasz

[ Dodano: 2006-12-08, 08:52 ]
wysyłki xera i fatygi rzecz jasna
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tomeczz - a tu:
http://www.pentaximaging....uals_literature
nie znajdziesz?
 
tomeczz Dołączył: 27 Kwi 2006
to jest to, dziekuje Michu. Wszedzie gdzie natrafiłem na instrukcje do 645N trzeba bylo placic. Nie to ze jestem sknera i nie chcialem placic, ale po prostu nie mam jak tego zrobic.

Poki co instrukcja odpowie na wiele moich pytan na pewno, dziekuje!

Mam tez pytanie: stosowaliscie filmy 120 do kasety 220? Doradzono mi ze mozna tak robic pamietajac by przy 15 klatce zwinac film tym przyciskiem od spodu... wasze zdanie na ten temat...
 
nipus  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mogą pojawić się pewne problemy z ostrością. Kaseta 220 dostosowana jest do filmu bez papieru a tu dochodzi papier. Migawka jest raczej bezpieczna. Ciekawe co z tego wyjdzie..
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
nipus napisał/a:
Mogą pojawić się pewne problemy z ostrością.


raczej nie - 220stki maja po prostu silniejszy docisk plytki od tylu... :-)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Mam instrukcje oryginalna, w formie ksiazeczki - potrzebne Ci jeszcze?

Pzdr
Spinner
 
tomeczz Dołączył: 27 Kwi 2006
dziekuje za pomoc. Ta instrukcja z internetu wystarczy na moje potrzeby, jesli sprinner jednak chcialbys odstapic oryginalną instrukcje 645n, bylbym chetny (moze byc po ang lub niemiecku, egal)

dziekuje!!
 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
odgrzeję temat

tomeczz napisał/a:
Mam tez pytanie: stosowaliscie filmy 120 do kasety 220? Doradzono mi ze mozna tak robic pamietajac by przy 15 klatce zwinac film tym przyciskiem od spodu... wasze zdanie na ten temat...

wykopałem gdzieś w necie informację, że kasetę 220 można przerobić do filmu 120. cała operacja sprowadza się do odkręcenia jednej śrubki, odwrócenia elementu, który ona mocuje i przykręcenia na swoje miejsce.

jeszcze nie puściłem rolki na bojowo, ale przestrzelałem na sucho (na samej taśmie papierowej po filmie - czas "b" i odrysowanie ołówkiem klatek na tej taśmie). niby wszystko jest ok. klatki równomiernie rozmieszczone, ładne odstępy... no i samoczynnie film zwija po 16'tej (645n) klatce - nie trzeba robić tego ręcznie.

jak znajdę chwilkę czasu, to zrobię tutoriala ze zdjęciami i wrzucę do "złotej rączki".

myślicie, że zastosowanie kasetki 220 z filmem 120 może mieć jakiś negatywny wpływ na aparat? wydaje mi się, że nie, ale ciekaw jestem Waszej opinii.

ps. tak samo ponoć można przerobić kasetę 120 do filmów 220.
 
nipus  Dołączył: 21 Kwi 2006
Moją kasetę 220 już przerobiłem wg sposobu Ryve wystarczy odwrócić maleńki plastik pomiędzy skrzydełkami mocującymi rolki. Z jednej strony jest mały występ 120 a w 220 go nie ma, w aparacie w tym miejscu jest mała dźwigienka, na którą on trafia. Reszta wygląda identycznie. Kasety 220 są sporo tańsze, od 120 jeśli zdjęcia wyjdą OK, to wreszcie znajdzie się dla niej zastosowanie i zawsze można powrócić do formatu 220.
Pozdrawiam i dzięki za dobrą wiadomość :-B :-B :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach