r_sinner  Dołączył: 18 Lip 2008
K20D + SMC M 1,4/50
Na wstępie chciałbym wszystkich powitać :-D
Jako że moja K-setka "zmieniła" właściciela (pozdrawiam kupą kamieni szanownego złodzieja) nadszedł czas by rozejrzeć się za nową puszką. Zastanawiam się nad K20D. Interesuje mnie jedno...jak będą się sprawowały stare poczciwe manualne obiektywy (np. SMC M 1,4/50) z 14Mpix'elową matrycą??

pozdrawiam
 

Diamond32  Dołączył: 20 Sie 2007
Świetnie będą się "sprawowały", tylko obsługa ich jest troszeczkę kłopotliwa :-)
 
Asahi
[Usunięty]
Bylbym ostrozny z uogolnianiem, slyszalem (osobiscie k20d nie posiadam), ze nie wszystkie obiektywy, ktore spisywaly sie swietnie na kadyszkach i kasetkach, nadal swietnie sie spisuja na k20d. Matryca k20d stawia troche wyzsze wymagania i nie wszystkie obiektywy sobie z tym radza. A co do obslugi, to mysle, ze autor tego tematu wie cos o tym, skoro mial kasetke ;-)
 

Diamond32  Dołączył: 20 Sie 2007
Nie przesadzaj Asahi, między 50-tkami czy to K czy FA są minimalne różnice w rozdzielczości i na pewno na matrycy z K20 tego nie zobaczysz, ty chyba o zumach gadasz.. Weź się zastanów zanim znowu napiszesz takiego spama :evil: Twoje wypowiedzi nie przynoszą konkretnych odpowiedzi tylko mieszają na forum :!:
 
Asahi
[Usunięty]
Diamond32, zawsze jestes taki mily? :-? O co ci chodzi? Jaki spam? I nie gadam, tylko mowie, jesli juz! Co przyniosla Twoja odpowiedz? Autorytatywne wypowiedzenie sie w temacie o ktorym jak widac nie masz zielonego pojecia! Nie rozumiem Twojej agresji w stosunku do mnie :-?

[ Dodano: 2008-07-18, 09:11 ]
r_sinner napisał/a:
nteresuje mnie jedno...jak będą się sprawowały stare poczciwe manualne obiektywy
do tego zaliczaja sie tez zumy!!! A Ty odpowiedziales OGOLNIE
Diamond32 napisał/a:
Świetnie będą się "sprawowały", tylko obsługa ich jest troszeczkę kłopotliwa
 

Diamond32  Dołączył: 20 Sie 2007
Obserwuje tylko twoje spamowate odpowiedzi od jakiegos czasu, stąd ta agresja . Wypowiadasz się jakbys pozjadał wszystkie rozumy, wszyscy na forum wg Ciebie nie mają o wszystkim zielonego pojęcia :!: :evil:
 
Asahi
[Usunięty]
Diamond32, wyluzuj, zlosc pieknosci szkodzi :lol:
PS. Poczytaj sobie najpierw swoje posty, potem sie zastanow :!:
 

Diamond32  Dołączył: 20 Sie 2007
Asahi napisał/a:
Diamond32, wyluzuj, zlosc pieknosci szkodzi :lol:
PS. Poczytaj sobie najpierw swoje posty, potem sie zastanow :!:


Wolę nic nie pisać niż zasypywać forum kupą spamu jak Ty :mrgreen:
Ale już dobrze, masz :-B
 
Asahi
[Usunięty]
Diamond32 napisał/a:
Wolę nic nie pisać niż zasypywać forum kupą spamu jak Ty
ale nawet to co do tej pory napisales, wartosci wielkiej nie przedstawia :-P
Ale juz dobrze, tez masz :-B
 

Diamond32  Dołączył: 20 Sie 2007
Asahi napisał/a:
ale nawet to co do tej pory napisales, wartosci wielkiej nie przedstawia :-P


Wiesz.. tu jest bardzo wielu fachowców, niech oni lepiej się wypowiadają, ja jestem amatorem a co do mojej wiedzy to myslę, że nie jest tak z nią źle jak mówisz. I uważaj na przyszłość z tym swoim ulubionym zwrotem nie masz zielonego pojęcia :-P
 
Asahi
[Usunięty]
Prosze Cie jeszcze o jedno. Poniewaz tak bardzo zaznaczasz i ciagle podkreslasz, ze
Diamond32 napisał/a:
nie masz zielonego pojęcia :-P
to moj ulubiony zwrot, zadaj sobie chociaz troche trudu i znajdz go w moich wypowiedziach(?!?!). Uzylem go po raz pierwszy i jedyny w obecnej dyskusji z Toba. Moze mnie z kims mylisz i Twoja niezrozumiala (teraz jeszcze bardziej :-? ) agresja skierowana jest do niewlasciwej osoby?
 

r_sinner  Dołączył: 18 Lip 2008
ojj Panowie spokojnie ;-)
Zamieszałem trochę....chodziło mi o stałki a w szczególności 1,4/50
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
To ja dla odmiany w temacie:

Tak na chłopski rozum: skoro obiektyw się dobrze sprawował z 10mpix matrycą to na 14mpix matrycy będzie się sprawował co najmniej tak samo dobrze a może lepiej.

Skoro z tej 10mpix matrycy można było zrobić piękną odbitkę A4 to dlaczego nie z tej 14mpix?

Jedyne co mi przychodzi do głowy to że może wyjść gorzej przy oglądaniu cropów 100% - tylko po co?
A po zmniejszeniu tej 14mpix fotki do 10mpix chyba wyjdzie na to samo względem szczegółów prawda?



Chyba że wraz ze wzrostem ilości pikseli pojawią się jakiś problem związany z tym że światło z obiektywu nie pada na matryce idealnie prostopadle czy coś - nie znam się na optyce.

 

Diamond32  Dołączył: 20 Sie 2007
A teraz Asahi sobie zobacz kto miał rację i kto narobił spamu w tym wątku :evil:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Cytat
nie masz zielonego pojęcia

Ten zwrot nie należy do szczególnie uprzejmych :evil:
(zob. Regulamin Forum, p. 1.)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Diamond32, jeszcze Ci się nie znudziło? :evil:
 

w4syl  Dołączył: 16 Lis 2007
Generic napisał/a:
A po zmniejszeniu tej 14mpix fotki do 10mpix chyba wyjdzie na to samo względem szczegółów prawda?

Nie prawda ... może wyjść lepiej :)


A co do najazdu Diamond32 na Asahi to kompletnie nie rozumiem dlaczego to miało miejsce. Jest to forum publiczne i każdy ... tak samo zawodowiec jak i amator ma prawo się wypowiadać. A jeśli ktoś ma dość kultury w sobie to potrafi w elegancki sposób na przykład wyprowadzić amatora z błędu. Asahi napisał o czymś, o czym słyszał i na pewno napisał prawdę, bo mógł takie coś słyszeć. Nie przypisał sobie tej opinii i nie napisał też, że siedział w nocy nad kartką i liczył cokolwiek np. Twoja reakcja Diamond32 była przynajmniej nie na miejscu.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Diamond32 napisał/a:
A teraz Asahi sobie zobacz kto miał rację i kto narobił spamu w tym wątku :evil:


Skoncz prosze tą wycieczkę w kierunku Asahi, bo skonczysz z ostrzezeniem z mojej strony.
 

Diamond32  Dołączył: 20 Sie 2007
alkos napisał/a:

Skoncz prosze tą wycieczkę w kierunku Asahi, bo skonczysz z ostrzezeniem z mojej strony.


Ok :-) Rozdrażnił mnie kolega i tyle.. Jego zwroty są nieeleganckie..

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Diamond32 napisał/a:
Jego zwroty są nieeleganckie, a Tobie co do tego :?:


Twoje zwroty są napastliwe a mi to do tego że jestem tu administratorem i razem z moderatorami odpowiadam za przestrzeganie regulaminu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach