stefanscorpio  Dołączył: 15 Lip 2008
Uklad redukcji drgan
Witam! Czy uruchomienie funkcji redukcji drgan w A-20 powoduje jakies zmiany w zapisie zdjecia?Pozdrawiam.Stefan.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
A co to jest A-20?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Yyyy....aa tak naprawdę to jak brzmi pytanie?? tzn. o co dokładnie się rozchodzi? :roll:
 

DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
Może o to, czy funkcja redukcji drgań w tymże aparacie (a chodzi o Optio a20) nie działa przypadkiem na zasadzie podbicia czułości?


Cytat za DP Review
Cytat
SR (Shake Reduction)
The SR (Shake Reduction) mechanism, developed by PENTAX, features two gyro sensors that detect the amount of shake and an image sensor (CCD) that moves both horizontally and vertically to reduce the camera shake. The SR mechanism effectively prevents shake at the instant that the shutter is clicked to take a photograph.


Z tego wynika że jest to prawdziwy układ redukcji drgań oparty na ruchach matrycy, a więc w samym zapisie zdjęcia nie powinien powodować żadnych zmian.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
DDspeed napisał/a:
Może o to, czy funkcja redukcji drgań w tymże aparacie (a chodzi o Optio a20) nie działa przypadkiem na zasadzie podbicia czułości?


Nie, bo seria A ma mechaniczna redukcje drgan ;)
 

stefanscorpio  Dołączył: 15 Lip 2008
Witam! Czyli nalezy przyjac ze jakosc zdjecia nie ulegnie pogorszeniu? Ktos mi mowil ze zdjecie wowczas zostanie "okrojone" z 10 do 5 MP.Czy to prawda? Pozdrawiam Stefan.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Nie, tak jak już pisano wcześniej, w a20 redukcja drgań nie polega na okrojeniu rozdzielczości tylko na kompensowaniu drgań ruchami matrycy.
 

stefanscorpio  Dołączył: 15 Lip 2008
Witam! A czym moze byc spowodowana plama na wszystkich zdjeciach w tym samym miejscu?Obiektyw jest idealnie czysty a widac nawet na wyswietlaczu cos jak kropla wody.Pozdrawiam.Stefan.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Pokaż plamę. Będzie łatwiej orzec.
 

stefanscorpio  Dołączył: 15 Lip 2008
Witam! Wyslac na meila? Moj adres stefanscorpio@googlemail.com Pozdrawiam.Stefan.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
stefanscorpio, tutaj pokaż!
 

stefanscorpio  Dołączył: 15 Lip 2008
Witam! Jak to zrobic?Moze puszcze koledze na maila i kolega wklei?Pozdrawiam.Stefan.
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
stefanscorpio napisał/a:
Jak to zrobic?

Mam "na świeżo", dziś już komuś podpowiadałem.
Tu się dowiesz.
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=7149
A tu sprawdzisz.
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=7160
- - - - - - - - - - -
Zachęcam do przeszukiwania forum.
 

stefanscorpio  Dołączył: 15 Lip 2008
Witam! Niestety z mojego komputera (ustawienia?)ta operacja nie jest mozliwa do zrealizowania.Jezeli ktos bylby chetny obejrzec te zdjecia i cos poradzic przysle na maila.Pozdrawiam.Stefan.

[ Dodano: 2008-07-24, 22:01 ]
Witam! Sprawa nieaktualna.W oczekiwaniu na odpowiedz kupilem inny aparat.Pozdrawiam.Stefan.

[ Dodano: 2008-08-26, 12:33 ]
Witam! A w miedzyczasie serwis zrobil mi spora niespodzianke przysylajac naprawiona A-20.Pozdrawiam.Stefan.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach